Westworld - The New World (2020) (série)

Po niektorych komentaroch som nevedel ci sa vobec pustit do tretej serie. Nelutujem ale. Drzi si to standart ci uz v kvalite, alebo v rychlosti deja. Stale svojsky pomale, no ku koncu serie to naberalo na poriadnych otackach. Nie je to extra zamotane, ako som cital par nazorov. Dej prekvapi niekolkymi super napadmi, ci uz "zanrovkou", alebo roznymi inymi futuristickymi vecickami. Akcia by vsak mohla byt lepsia. Inak ma to fakt bavi a som zvedavy na dalsi vyvoj. Dovolim si tvrdit, ze tato seria sa mi pacila mozno o trochu viac ako dvojka. Nove moznosti po prechode do realneho sveta boli vyuzite super, vyraznejsie ma nesklamalo nic.

Náhradníci (2000)

Ľahká športová komédia, ktorá má neohurila extra humorom, ale malo to taky sympatický look. Reeves je proste sympaťák. Tu mu sekunduje aj Hackman. Inak dosť klišé, ktoré vidieť aj v iných podobne ladenych filmoch. Ale bavilo ma to.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Uplne genialny film. Dovolim si tvrdit, ze na temu mimozemstanov asi najlepsie co som videl. Este sa mi podobne pacil Kontakt, no Spielberg je zabavnejsi. Zaujal ma sposob komunikacie s nimi. Za mna, super napad. Celkovo ma aj scenar neskutocne bavil, motivacie postav boli krasne vysvetlene. Uplny zaver ocakavany, no inak to skoncit nemohlo. Neviem ci neupravim svoju oblubenu "desiatku".

Království (2007)

Nebolo to zle, ale vysumi to rychlo. Ponate to je trochu inak ako byvaju podobne filmy, takze z toho ide ina emocia. Mne kus vadilo, ze ked zacane poriadna akcia, tak to o chvilu skonci. Inak celkom uveritelne, no ten zaver zanechava divne posolstvo. Neviem ci som cosi nepochopil, no takto som si koniec filmu nepredstavoval. Btw, Garner sa mi pacila, fakt drsnacka.

Vlak do Pusanu (2016)

Tak toto ma bavilo celkom slusne. Fakt som bol velmi zvedavy ako sa so Zombie tematikou popasovali Korejci. A podla mna to zvladli nad ocakavania. Ocenujem akciu a poriadnu davku napatia v jednotlivych scenach, kedy viete, ze to asi daju, no do posledneho momentu to aj tak neviete. Mozno ma ten zaver trochu sklamal, cakal som vacsiu davku emocie, co mi trosku v tychto azijskych filmoch celkovo chyba. Alebo to proste len inak chapem. Scenar bol celkom fajn, no nevyhlo sa to klasickym klise pri zombie filmoch, no aj tak som nadmieru spokojny.

Předtucha (2007)

Ja neviem. Miestami ma to bavilo, miestami to bolo tragicke. Keď si pripocitam hluche sceny a podivnu snahu byt sikovnym trilerom, tak mi z toho proste viac ako 2* nevyjdu. Bullock ma celkom bavila, no inteligencia Lindy bola trochu slabsia.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Trochu sa v tom clovek zacne stracat, hlavne ak to nepozrie naraz behom tyzdna. Pozrel som to behom mesiaca a citit, ze som si neni isty hodnotenim a celkovym nazorom na celu seriu. Jednotlive casti sa mi celkom pozdavali, no v celom kontexte je to take nemastne - neslane. Posledna cast ma kus sklamala, lebo tie neurcite dialogy, ktore navodzuju dojem niecoho velkeho su v konecnom dosledku take akesi prazdne. Iba tliachaju, aby tliachali. Neviem ci to mam brat ako zamer, ze ide o vytvory a teda, ze nie su to ludia, alebo sa v tom proste tvorcovia taktiez kus stratili. Na druhej strane ten styl akym sposobom to bolo odrozpravane sa mi celkom pacil. Ubral by som trochu toho zbytocneho "patosu" a pridal by som aj nejaku akciu, lebo v tejto serii to bola slabota podla mna. Tie prepadovky na buginach boli miestami pekne trapne. Celkovo nerozumiem ze v roku XY si nevedia s takou vzburou poradit, ale ok, podme dalej. Prva seria bola fakt topka, tu to uz trochu drhlo, takze do trojky pojdem s malou obavou ako to vypali.

Obvyklí podezřelí (1995)

Skvely zazitok s celkom zaujimavym koncom. Podobne mafianske filmy mam rad, no malokedy si clovek najde cas. Toto radim medzi chutovky a to hned po prvom zhliadnuti. Scenar neskutocny, rezia dokonala, obsadenie paradne. Hlavne ten zaver vytrhne z letargie aj najvacsieho ignoranta. To meno, Keyser Soze nezabudnem asi nikdy. Velmi som sa pobavil pri tomto filme.

Le Mans '66 (2019)

Tak toto je cisto zazitkova zalezitost. Velmi putavo natocene bez jedineho miesta, kde by som si hovoril, ze ma to nudi. Este aj humor bol skvely, ked uz bol. Bale a Damon to zahrali skvele. Ten Bale je fakt super herec, zahra asi hocico. Tohto blazna Milesa som mu uveril vsetkymi desiatimi. Niektore zatacky som ale ani nedychal, lebo som to prezival s nim. Takuto euforiu som z filmu nemal davno. Rivali boli fakt super, lebo je to film z prostredia mojej oblubenej F1, no toto radim pred Rivalov aj ked je to o niecom inom. Vlastne uz od prveho dialogu citit, ze toto nie je odflaknute. V poslednom obdobi som sledoval 2 -3* filmy a tu som citil strasny rozdiel v kvalite dialogov, scenara, vyberu hercov, .... Pozeral som to s kamosom, obaja sme sa pocas filmu len usmievkali blahom.

Bloodshot (2020)

Dieselovi by bolo uz povedat, ze to tielko by mohol vyzliect. Nedavno som pisal komentar o filme kde hral The Rock a pisal som ze ten je v kazdom filme rovnaky. Tak o Dieselovi to plati duplicitne. Film ma zo zaciatku zaujal a vyzeralo to, ze to bude minimalne na tri hviezdy no potom ma to nejako prestavalo bavit az mi to bolo lahostajne. Sem tam ma z letargie vytrhla nejaka akcna scena ako s tym vytahom, no inak dost slabota. Osobne mam rad taketo namety, ale tu nieco nehralo. Nezazivne to bolo proste.