Slečna bestie (2020)

Napad celkom fajn, aj ked to nie je uplne originalne. Cakal som ze sa z tejto temy vytiahne trochu viac zabavy. Vaughn bol ale zabavny, fakt ma pobavil. Inak taka priemerna komedia. Vysumi to rychlo.

Mistrovská úroveň (2020)

Filmy s casovou sluckou mam rad. A takyto akcnak nemozem obist. Mozeme polemizovat ci ten scenar nemohol byt trochu lepsi, ale koho to zaujima? Je to jedna jazda tento film. Niekoho to mozno po par minutach prestane bavit, ako kopu ludi nebavi F1, kedze to ide dokolecka, dokola. No mne sa to, tak ako aj F1, velmi pacilo. Trochu ma stve zaver, v tomto pripade by som chcel vediet ako to presne dopadlo. Potitulkova scena by nikomu neublizila. Grillo sa mi pacil, Gibson bol nenapadny, cakal som ze sa z jeho ucasti vytazi trochu viac. Nevadi, na buduce. Na koniec vsak musim spomenut najoblubenejsiu repliku celeho filmu: "I am Guan-Jin. And Guan-Jin has done this."

Přeber si to (1999)

Pre mna neznamy film, no pacil sa mi velmi. Super napad podla mna, natocit film o mafianovi so psychickymi problemami a do role mafiana obsadit De Nira. Miestami som mal pocit, ze sledujem parodiu na De Nirove mafianske kusky. Humor bol dobry, nasmial som sa celkom slusne. Neskor mi kus vadilo to zatiahnutie FBI do scenara, chcelo to ukoncit nejako v ramci "rodiny". Film vsak bavil, mozem len odporucit.

The Mortuary Collection (2019)

Druha poviedka nemala chybu, ostatne ma az tak nevzali. Cakal som asi nieco ine. Neni to uplna hlupost, ale mna to tak nechytilo.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Miestami fest sablonovite, hlavne tymi vecami okolo nefungujucej rodiny, choroby dietata, tvrdohlaveho stareho otca az po napomocnych cernochov v lekarni, pri brane na letisku, v stane utecencov, vsade. Akoze fakt som sa smial na tychto veciach. Mna si vsak film ziskal vdaka verne podanym emociam a celkom fajn efektom. Dalej sa mi pacila zapletka s malym synom. Ako mam deti, casto sa na film pozeram optikou rodica a tu to bolo miestami fakt riadna drama. Zaverecna polhodinka je to opat taka klasika. Necakal som vela, no film ma nakoniec bavil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Z Darov Smrti 1 som bol fakt sklamany, ale ako som dufal, v poslednej casti to tvorcovia rozbalili naplno. Plno akcnych scen, cas sa nemarnil na teen kecy, Trochu zamrzelo, ze z niektorych umrti sa dalo vytrieskat viac emocie, nepochopil som preco niektore sceny akoby vystrihli. Netvrdim, ze by mi tie sceny chybali, ale patrilo by sa to ukazat. Par minut navyse by som v pohode zvladol. Naopak, ten uplny zaver bol riadne trapny. Aj teraz krutim hlavou nad tym, preco to tak spravili. Poviem vsak pravdu, ze do celej serie som siel s neutralnym nazorom, kedze som o Harryho príbehu vedel totalne minimum. No po konci celej serie sa priznam, ze sa radim medzi fanusikov tejto sagy. Mozno sa raz dostanem aj ku kniham. Ked potomkovia dorastu a budu chciet nejake fantasy, viem co odporucit.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Taka cast o nicom, kedze podstatne sa odohra v dvojke. Trochu ma z miery vyviedol Ron a to jeho trapne spravanie. Viem, ze asi nemal inu moznost, lebo amulet, ale prislo mi to fakt odveci. Inak sa dej fakt nikam vyrazne nepohol. Harry tiez par veci nepremyslel, a vo vysledku bol za trapaka. Myslim to jazero s ladom. Akoze natocene to je celkom fajn, ale fakt ma tato cast vo vysledku zamrzela. Vo finalnej casti ale cakam poriadny naklad.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Dost zbytocna cast, v porovnani s ostatnymi co som zatial videl. Samozrejme ak neberieme do uvahy celkom zaujimavu poslednu polhodinu s prekvapivym zaverom. Film ma celkom bavil, ale scenar bol slabsi podla mna. Aspon sa tie vztahy konecne vykrystalizovali.

21 gramů (2003)

Nemusim velmi filmy, ktore sa tocia okolo podobnych tragedii. Toto som vsak chcel vidiet kvoli Pennovi, resp aj kvoli ostatnim zucastnenym. Sice tema nie je moja salka kavy, natocene je to poriadne vierohodne. Clovek je rad, ze zije zivot bez podobnych dram. Nevedel som ze to je zostriahne akoby si Inaritu na niecom fical. Celkom zaujimavy prvok do takejto dramy. Cim viac minut ubehne, tym viac sa v tom clovek orientuje a nerobi to prakticky ziaden problem pochopit cely dej. Mna kus zamrzelo, ze postavy v deji trochu viac neriesili dusu, kedze vdaka nazvu filmu som cakal aj nejake tie filozoficke recicky o dusi ako o entite. Vystizny nazov, lebo chapem pointu filmu, no cakal som to trochu priamejsie podane. Inak film, ktory mi stacilo vidiet raz a som si isty, ze nezabudnem nan velmi dlho, ak vobec.

Dokud nás vražda nerozdělí (2020)

Ukecana blbina, ktora bavi hlavne jednotlivymi dialogmi. Niektore boli fakt podarene. Niektore boli miestami trapne. Lahky filmik, ktory rychlo prehrmi. Ustredna dvojka je celkom sympaticka, takze nebol to az taky problem pozriet, ako som cakal. Kumail sa mi pacil aj v Stuberi. Za beznych okolnosti by som sa tomu asi vyhol, no za tych par vybuchov smiechu to celkom stalo. Forik s bicyklami a Europou bol super. Na ten si budem pamatat, film ako taky vysumi rychlo.