Mezi náhrobními kameny (2014)

// Film, který hrozně moc chtěl být víc, jak dobrým. A přesně kvůli tomu nikdy lepším být nemohl. Neeson se ale definitivně řadí k hercům, kteří budou cool i kdyby hráli ve dvouhodinové reklamě na projímadlo. A přesně proto nelituju, že jsem se na AWAtT podíval. To a soundtrack ;)

Když Harry potkal Sally (1989)

// Hlášky, pravdy a vousy Billyho Crystala * - fake orgasm Meg Ryanové * - odsýpajicí děj * - jeden z těch lepších happyendů * = 4/5 = Potvrzeno úřadem pro lepší než dobré filmy :)

Muž v ohni (2004)

// "You kill them all." BOOM! Připravit, pozor, AKCE - hodina a čtvrt in - máme pozadí, motivace, plnokrevné postavy, tak jedem, ne? Hudba půjčená z bráchova historického eposu, vizuál klasického T. Scotta, přesní herci v čele s Denzelem "he's got the Devil inside him" Washingtonem a spousta, spousta mrtvejch mexičanů. "Say goodbye to her." Začíná přihořívat. RPGčko in the face. C4 in the ass! Smůla, Samueli, kulka nikdy nelže. A co nakonec? Tak to už tu nevysypu, nicméně za to bude ta dnešní pátá* ;)

Pár správných chlapů (1992)

// "You fucking people, you have no idea how awesome this movie was!" Já - just now.

Gotham (2014) (seriál)

// Po pilotu: Úvodní půl hodinka je lehce zmatená, občas ty dialogy skřípou a vy si říkáte "to jako fakt?" ale pak se to rozjede, Ben "ten sympaťák z O.C." McKenzie se na roli mladého komisaře Gordona hodí skvěle a já osobně nemám problém mu ten vztek a odhodlání věřit. Mladej Bruce Wayne moc prostoru nedostal ale na tom malém prostoru taky přesvědčil, jsem zvědavej jak mu to půjde dál. Samozřejmě vedlejších postav tam je tuna a ještě to chvíli potrvá, než půjdou nějak zařadit ale potenciál tam rozhodně je. Gotham nebude seriálem roku, není to "Emmy" materiál (zato na MTV bude válet!) ale to od něj vlastně ani nikdo nechtěl snad. Je to poctivě komiksové a na rozdíl od Agents of SHIELD to není tak přiblblé, jak jsem se bál. Za mě dobrý ;) // edit: třetí díl už lehké zklamání, dostanu vůbec epizodu, která by mi dokázala vytřít zrak? já doufám.

Den před krizí (2011)

// Zajímavej výlet na začátek té naší finanční krize, odosobněnej a přesto tíživej zároveň - nakonec to stálo a padalo na hercích a v tomhle případě musím říct, že se to vyplatilo, Tucci, Bettany, Spacey, Irons.. všichni naprostá extratřída. Z ničeho vzniklo něco a já můžu jen uznale kývat hlavou. 4*

Na odstřel (2009)

// Not bad, not great, just regular good. A Ben Affleck bude skvělej Bruce Wayne, to už je jasné.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

// Ani HBO spolu s áčkovými herci nedokáže film bez dramatické linky, vývoje a vyvrcholení zachránit od vyhoření. Sorry, not moved.

Mr. Brooks (2007)

// Velmi, velmi stylovej Costner ve velmi svižném thrilleru. Má to všechno, i ta Demi tu je relativně sexy, ačkoliv nosí ty pánské obleky. Jediné co mě napadá je hudba, na které se dalo přitlačit, ale dnes je jiná doba a jenom kvůli tomu nehodlám hodnocení nijak snižovat, na to se mi ten film jednoduše prostě až moc líbil. Takže za plnou a sbohem, Mr. Brooksi.

Podfu(c)k (2000)

// Anything to declare? Yeah. Don't go to England.