Falcon a Winter Soldier - Jeden svět, jedno lidstvo (2021) (epizoda)

// Finále... solidní? Asi zůstanu u tvrzení, že by to klidně celé sneslo jen čtyři epizody, stejně tak si myslím, že byla chyba snažit se zoufale polidštit hlavní záporačku, když z ní je na konci totální psycho kráva hodná pár facek. Kladivem. Nestává se často, abych nějaké postavě přál to nejhorší, jak mi ale Karli byla celou dobu ukradená, tak tady v závěru už mě dočista srala. Dál mám pocit, že Buckyho linka přece jen měla větší emocionální náboj, a přesto se seriál věnoval víc Falconovi, u kterého rozumím, proč se tvůrci rozhodli tak, jak se rozhodli, subjektivně bych ale byl radši za víc prostoru pro Wintera Soldiera a Sebastiana Stana. Jako uzavření poměrně velkého počtu dějových linek to pak fungovalo celkem dobře, monology na konci překvapivě silný, nicméně celý seriál? Po Návratu prvního Avengera a Občanské válce, kterým se to mohlo (a nejspíš i mělo) podobat nejvíc, to zkrátka byla slabota. Takovej zředěnej Marvel-light. WandaVision o dost lepší. A čtvrtýho Capa nejspíš spasí jen návrat Russoovců, Spellman podle mě nevzládne napsat akční blockbuster, natož něco jako politický thriller.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

// Na rozjezd perfektní. Ponurá krimi s depresivní Kate Winslet, kde se očividně bude klást důraz především na sociální drama, a až pak na ústřední linku s vyšetřováním. V pilotu pak tahle kombinace funguje skvěle především díky nezvykle velkému počtu zajímavých postav s reálnými životními problémy (aniž by to působilo jako úplná výkladní skříň), atmosféru tomu Zobel navíc vlepil parádní, takže teď už jen čekat, jestli to udrží nastavenou laťku i dál. Winslet je tady každopádně fakt výborná. 9/10

Falcon a Winter Soldier - Pravda (2021) (epizoda)

// Uf, vážně tohle někdo viděl a řekl si jo, tohle tempo by šlo? Absolutně roztříštěná epizoda, v níž sice došlo na deset minut výborných momentů, ale zbylých padesát bylo jak z jinýho seriálu, možná i vesmíru. Ta minisérie klidně mohla mít jen pět epizod místo šesti a nic by se nestalo. Jinak teda cool cameo, Sebastian Stan by byl za mě skvělej Bond a jsem zvědav na finále. Nicméně si myslím, že tady Marvel opravdu testuje divákovu trpělivost.

Nikdo (2021)

// Ryzí akční hody, kde kromě příběhu gradují i jednotlivé killy a to až do hezky krvavého finále. Najšuller umí, navíc se řídí pravidlem, že v jednoduchosti je krása, takže těch 90 minut uteklo jako nic, Odenkirk si to celou dobu strašně dával a Christopher Lloyd si v 82 letech zařídil extrémně cool konec kariéry. Každopádně kdybych měl mít jednu výtku - jakože si nemůžu pomoct - tak Derek Kolstad už by vážně mohl přestat recyklovat ten jeden scénář pořád dokolečka. Vzhledem k tomu, že nikdo další už zjevně v Hollywoodu akční filmy nepíše, tak bych docela ocenil, kdyby se třeba snažil vykrádat sám sebe aspoň o maličko míň nápadně. Nicméně natočené je to fenomenálně a soundtrack to má boží, takže si přestávám stěžovat, a jdu si pár scén pustit ještě jednou. Což se zase tak často nestává. 8/10

Viktoriánky - Dotknutí (2021) (epizoda)

// Mám z toho rozpačité dojmy. Obsazení i zápletka mě moc baví, provedení na mě ale místy působí, jak kdyby to dostal nějaký béčkař a produkovalo SyFy. Whedon tam je vidět, ale jsem si jistý, že by všichni byli mnohem radši, kdyby nebyl. Navíc jsem si nedokázal navyknout na ten mix rozjuchaných rádoby veselých scén s těmi vážnějšími, kdy to asi má působit temně a dospěle. A do toho všeho jsem se až nezvykle dost nudil v prostřední pasáži pilotu, což taky není úplně ideální. Nevím, na HBO Max to mělo rekordní sledovanost, kdybych si však měl tipnout, tak ta půjde v dalších týdnech rapidně dolů a kvůli zapojení Whedona to nejspíš další sezónu nedostane, takže se nemůžu zbavit dojmu, že to celé bude jen ztráta času. Rád bych se ale mýlil a minimálně ještě jednu epizodu tomu dám, už jen kvůli Lauře Donnelly. 6/10

Kořist (2019)

// Florida: The Movie. Bez Kayi by to bylo poloviční, ale takhle si to šlo docela vychutnat jako to příjemný béčko, který to i přiznaně je. 7/10

Chraň nás od zlého (2014)

// Co mají všichni za problém? Derrickson natočil brutální exorcistickou krimi s vynikajícími herci a patřičně silnými momenty, ve které navíc sem tam zazní hudba od The Doors, co víc si sakra přát? Harris démonickej, Bana skvělej, stopáž poměrně vydatná, ale nenudil jsem se ani minutu, hlavně je to celkem osobitý, což se o spoustě podobných hororů bohužel říct nedá. Za mě velká spokojenost a 8/10.

Chaos (2021)

// A já si bláhově myslel, že horší než trailery už to být nemůže. Mohlo. Když mají české pohádky hezčí výpravu než hollywoodská sci-fi, je něco špatně. Scénář bije do očí svojí rozdrobeností, plno věcí vůbec nedává smysl, jiné se zase naťuknou, ale už se k nim film nikdy nevrátí. Jediné emoce tady ve mě pak vyvolává zobrazené násilí na zvířatech, které tu je ještě navíc zcela zbytečné. Dokonce ani ten Holland s Ridley tu nemají co hrát. Zkrátka průser po všech stránkách a horký adept na nejhorší nebo možná spíš nejzbytečnější film roku. Jestli ta knížka nešla zadaptovat lépe, možná ji prostě neměli adaptovat vůbec. 3/10

Falcon a Winter Soldier - Power Broker (2021) (epizoda)

// Jen protože Kolstad vykrádá, co může, neznamená, že to je dobrý. Chemie, na kterou jsem se těšil, a kterou jsem dostal ve druhé epizodě ještě spolu s novým Capem, jehož příběh mi doposud přišel zajímavější než ústřední zápletka, jde ve třetí opět do pozadí. Na její místo přichází povinná, ovšem ne tak zdařilá akce, kterou nechápu jak někdo může srovnávat s Wickem. Návrat Zema pak působí levně a z té postavy se stává trochu karikatura záporáka z Občanské války, výlet do Madripooru navíc vůbec nenaplnil očekávání a že by zápletka v polovině seriálu nějak nabrala na intenzitě, to se taky říct nedá. Kolem a kolem zatím žasnu, jak málo údernou událost si Marvel tentokrát připravil.

The Morning Show - Série 1 (2019) (série)

// Holy shit, tohle finále mě rozválcovalo jako už dlouho nic. Rozjezd měla Morning Show pomalejší, na hlavní postavy si člověk dlouho zvyká, protože to rozhodně není to, co Aniston, Witherspoon či Carell běžně hrají, jakmile to ale začne šlapat a seriál se najde v té vážnější #metoo poloze, masakr. Fakt nemám slov. Ať už je to závěr čtvrté epizody, flashbacková osmička, či šíleně vygradované finále, tohle patří k tomu nejlepšímu, co se na malé obrazovce zrodilo.