Zvrácená (2021)

// Ono by to asi bylo i dobrý, kdyby to nebylo tak pitomý s místy zvráceným CGI. 4/10

Loki - Varianta (2021) (epizoda)

// Vzbuďte mě, až se tam začne dít něco zajímavýho. God of mischief, more like god of missed opportunities. Zív.

Život v Heights (2021)

// Letní muzikálová pohoda od Lina-Manuela Mirandy s energickou režií, solidními čísly i dojemným příběhem o jedné latino čtvrti v New Yorku a místní komunitě plné snů. Hudebně senzační, pojetím ale dost jednotvárné, což ještě v kombinaci s přepálenou stopáží způsobilo, že se žádné velké nadšení nedostavilo. 6/10

Až na krev (2007)

// Panečku, tak jsem si tenhle špinavej krví nasáklej naftařskej opus konečně vpustil do žil, a teda... čekal jsem víc? Za ty roky jsem si k tomu filmu vybudoval možná až přehnaně velký respekt, místy jsem se snad i trochu bál se na něj podívat, takže si za to zklamání můžu vlastně nejvíc já sám, nicméně fakt je to JEN film, výborně natočený a geniálně zahraný film, kterému ale chybí jak výraznější gradace, tak silnější emoce. Za ty dvě a půl hodiny to se mnou nehnulo ani jednou, ujížděl jsem na kameře, Danieli Day-Lewisovi (do něhož se v posledních letech úspěšně transformuje Justin Theroux) i té všudypřítomné chamtivosti, nakonec ale odcházím s pocitem, že to téma šlo přece jen vytěžit (!) ještě o řád líp. 8/10

Jak jsem poznal vaši matku - Série 9 (2013) (série)

// Nikdy tvůrcům neodpustím, co provedli s Barneym, Robin, a matkou, zároveň musím po letech uznat, že takovouhle dekonstrukci romantických a do velké míry i sitcomových klišé, kdy se někdo po devíti letech naprosto vykašle na klasické happyendové pojetí a místo toho začne bourat jednu naivní životní představu za druhou, to chtělo koule. Za to tleskám, za to a taky za skvělou práci s Tedem, který si jako jediná postava v téhle poslední sérii uchoval důstojnost, a jeho seznámení se s matkou naplnilo veškerá má na-tu-dobu-nesmyslně-vysoká očekávání. Radnor a především Milioti tady byli k sežrání a už jen za všechny jejich společné scény to čekání prostě stálo za to. Nicméně ten oficiální závěr pořád odmítám akceptovat, tvrdohlavě si budu stát za tím, že ačkoliv to tak možná ve skutečném životě nechodí, Ted si ten pohádkový konec zasloužil, stejně jako si ho zasloužili Barney s Robin, a jako ho dostali Marshall s Lily. Jedna z největších televizních křivd vůbec. Jasně, pořád mám ten seriál v lásce, jen si ten hořkosladký konec a poslední 3-4 série zkrátka nedokážu pouštět tak často a s takovým nadšením, jako by si to po těch prvních geniálních řadách zasloužilo. V tomhle měli a už nejspíš vždycky budou mít Přátelé prostě navrch.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

// Nejlepší seriálová krimi od první řady True Detective, včetně oh shit momentů i pomyslných emocionálních zaklapnutí, které člověka naprosto semelou. Kate Winslet má Emmy v kapse, Craig Zobel jakbysmet, a HBO opět potvrzuje, že v tomhle žánru nemá konkurenci.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

// Nepoplakal jsem si, ale jako takový poslední hezký nostalgický ohlédnutí se to účel splnilo do puntíku.

Rozhněvaný muž (2021)

// Pardon my french, ale TY KRÁVO! Filmová série zklamání je u konce, Ritchie vzal Jasona Stathama a natočil s ním naprosto kulervoucí thriller o pomstě, který dává vzpomenout na to nejlepší z Michaela Manna, zatímco channeluje zlo S. Craiga Zahlera, a ještě nad rámec toho všeho nabízí akční hody, o jakých se nezdálo ani Zacku Snyderovi. To všechno s neuvěřitelným tahem na branku, STYLEM, a naprosto dechberoucím hudebním doprovodem, jenž z hlavy už nejspíš jen tak nevymažete. Dokonalost. Naprosto čirá dokonalost. 10/10 a jasnej adept na film roku. Chci to okamžitě vidět znova.

Kyslík (2021)

// U filmu s kyslíkem v názvu bych čekal, že mi bude při sledování docházet dech mnohem častěji. Mélanii miluju, ale tady si zasloužila silnější materiál. 6/10

Armáda mrtvých (2021)

// První chyba byla, že si Zack rozhodl dělat vlastního kameramana. Jeho předchozí filmy vypadaly daleko líp a tohle postrádá jakoukoli vizuální laskominu. Je to bez chuti, šedivý, rozostřený. Druhá chyba byla natáhnout film na dvě a půl hodiny. Třetí zaplnit ho nevýraznými nezajímavými charaktery. Čtvrtá pramení z výše zmíněných, a totiž že se první hodinu prakticky vůbec nic neděje. Pátá chyba vznikla pro změnu v druhé polovině, kdy děj přestal dávat smysl a začalo docházet na random bizarní zvraty. Šestou a poslední jsem udělal já, když jsem se naivně těšil, jak to Snyder "doma" ve svém žánru s klidem zandá. Soundtrack fajn, intro hezký, některý fatalitky celkem cool, na konci je dokonce i náznak nějakých emocí. Bohužel to tentokrát ale nestačilo ani na ten průměr. 4/10 a začínám se o mého oblíbeného režiséra bát.