Maléry pana účetního (1980)

Budu hodnotit celou sérii Fantozziů i podobných komedií s Villaggiem. Moje nejoblíbenější hrané komedie za poslední roky. Léta jsem to chtěl vidět podle hodnocení tety. Od té doby mě to baví. Možná proto, že některé vtipy mi dost připomíná Toma a Jerryho a Looney Tunes (nafouknuté prsty, placaté těla, zadržení křiku při bolesti tím, že uteče daleko a tam zařve, padání z výšek, kouřící uši po pálivém jídle, prorážení dveří při utíkání, přičemž se udělá díra na dveřích, po střelení do obličeje očmouzený obličej, roztrhané oblečení po pokousáním psem, ...), dále také ty situace Fantozziho, kde mi je ho už líto (on něco udělá, odsuzují ho, obětování beránků, zotročování kdekým). Dále dabing a obsazení podobný právě k těm kresleným filmům. Řešení kontroverzních politických-společenských témat (potraty, extrémisti, diskriminace, ...). A jelikož je to určené dospělým, tak mi zde nevadí ani nechutné vtipy třeba na vyměšování, atd.

Lovecká sezóna (2006)

Právě proto, že to je průměrný 3D film, tak je mi to sympatické, protože není pompézní, namakaný, zpívající, a příliš populární.

Partička (2009) (pořad)

V letech 2011-2013 jsem se na to díval a smál se z toho (kdyby tohle dělali ve škole o přestávce, řval bych smíchy), i když jsem měl v tu dobu spát, abych šel do školy. Dnes mám problém s pozorností tohle sledovat.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Napodobování grotesek ve stylu Looney Tunes kolem roku 1989 se mi zdají už dnes takové komerční, pompézní, čili otravné. Ale chápu je, tehdy začala takzvaná "Americká animovaná revoluce", kde tyto druhy seriálů upadávaly a byly nahrazeny mnohem kontroverznějšími a modernějšími seriály. Na původní díly (starý LT, novější Hanna Barbera seriály) či dokonce na dnešní podobné seriály (Oscarová oáza, Tendres Agneux) se rád kouknu, ale ty kolem roku 1989 ne.

Space Jam (1996)

Jako malý jsem to měl žrát, po letech jsem se koukl jenom na to, že to v té době bylo vzácné odvysílaní Looney Tunes vůbec, navíc s dabingem a obsazením typickým pro tuto sérii. Jinak nemusím kombinaci hraných postav s kreslenými, je to pro mně komerční a rušivý pro obsah.

A co Mimi? (2001) (seriál)

Jako mnoho ostatních pořadů z Minimax mě zaujala kresba, či námět pořadu, ale pak mně dějově zklamalo, protože to jsou seriály pro menší děti. Tohle je dokonce nasládlé. Přesto jsem se léta koukal z dětských kanálů jenom na Minimax, na Nickelodeon a Megamax bych se *tehdy* rozhodně nekoukl, protože ty se mi zdály dost drsné či komerční a Disney-Channel proto, že pod jménem Disney propagují samé komerčnosti vůbec nesouvisející s klasickými Disney.

Scooby-Doo znovu na stopě (1984) (seriál)

Tohle je oproti "Scooby-Doo a Scrappy-Doo" dost nudný. Řídké, jenom úsměvné vtípky, zpívající, takže nuda.

Tři moulové (2012)

Na tohle jsem náhodou narazil a podíval se. Je to pro mně dostačující, ale jinak hrané grotesky ve stylu 30. let mě neberou.

Útěk (1978)

Zajímalo mně to hlavně kvůli politice, která mě zajímá a zároveň obvykle vytáčí, záleží, kdo co schvaluje (proto taky tolik odpadů u mně). Tohle se ale ještě dá.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Pořád kopírujou nejen námět, ale kopírujou i ty samé kola s těma míčema a vodou. Proč to vzniklo?