Něco jako láska (2005)

Nevím, jestli je to počtem vypitých piv během sledování, ale jako jo...ten film je asi dobrej. Ze začátku jsem jen pokukovala očkem a na konci zjišťuju, že to hltám. Dokonce ani Kačer tentokrát nevadí, Amanda Peet je krásná holka, pár docela dobrých hlášek do toho, plus fajn hudba. Jo, jednoznačně doporučuju jako dobrou jednoduchou zábavu na večer, případně pro všechny, kteří si něco podobného žijí (beztak jich pár je).

Předtucha (2007)

Skvělý film pro přílišné dny (příliš vedro/zima cokoli dělat, příliš velká kocovina, příliš brzo před zkouškou/po zkoušce..). Já jsem se rozhodně nenudila.

Ecce homo Homolka (1969)

Trilogie Homolkových je dobrá díky hercům a Papouškovi a je dobrá jako absurdní film. Jestli se v samotném příběhu a chování představitelů někdo poznává, pak mi nezbývá, než šokovaně nechat spadnout bradu.

Slečna Marplová - Karibské tajemství (2013) (epizoda)

Julia McKenzie se snaží, takže jsem ochotná ji strpět a na další díly se podívám...ale Geraldine to není a nebude a slečna Marplová jakbysmet ne. Jsou to prostě milé filmy ze staré Anglie, ve kterých se vraždí a pobíhá tam postarší paní, co se tváří, že tomu rozumí. Jenže není tam ta elegance, není tam to chytrost v očích, ta jiskra. Je tam jen "bábinka", o jejíž zdraví si občas dělám obavy a pavlačově zvědavý výraz očekávájící pravidelnou dávku drbů. No a Karibské tajemství jako takové je fajn.

Slečna Marplová (2004) (seriál)

Celý svůj seriálový život jsem čekala, až ji najdou. Dokonalou slečnu Marplovou. Takovou, jakou jsem si ji představovala od první knížky kdysi v dobách, kdy jsem ještě byla byla malá a roztomilá. Dočkala jsem se až teď, kdy jsem již ohořelá pažba, nicméně to čekání za to stálo. Geraldine McEwan je první a jedinou rovnocennou parťačkou Davida Sucheta.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Mimořádně povedený seriál plný krve, diskriminace a korzetů, vše odměřeno na mg tak, jak to mám ráda. Navíc sedí reálie, takže funguje i jako vzdělávací program a můžu ho tedy doporučit na zkouškové období min. 2x denně po 12 hodinách. Tyfová Mary, trhání zubů jako účinná terapie deprese a léčba kokainové závislosti heroinem. Juch!

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Troška před lobotomií. I když, řekněme si upřímně, ty uřvané čarodějnice v jeskyni nám měly leccos napovědět. Každopádně nad průměr to skvěle táhne Honza Potměšil se svými křídly (čéééért) a jeho plechová slepice produkující vejce.

Smrt krásných srnců (1986)

Jsem ráda, že Heřmánek dostal tuhle šanci a vlastně nevím, proč nehraje víc. Je to škoda. Jinak děj je asi všeobecně známý, takže není třeba nijak rozepisovat...

Poslední mohykán (1947)

Já prostě musím dát 5 hvězd, celý je to o mém dědovi :) Diktátoři všech rodin, spojte se.