Panna a netvor (1978)

No...Herz a pohádka...koho to napadlo? Fakt ne, tohle pohádka není, pokud se nesnažíte docílit u dítěte koktavosti, případně jej vyděsit k smrti. Je to kvalitní hororová fantasy, to jo.

Sedmero krkavců (2015)

Jednoznačně kvalitní pohádka, nerozumím, proč to dává prima teď a nenechala si to na Štědrý večer. Chápu to tedy jako opožděný dárek k svátku, vďaka. Ohledně srovnávání se starší verzí- já příště volím jednoznačně tuhle vtipnou a moderní verzi. Ta první je možná koncert geniálních herců, ale je to horor, ne pohádka. Pochybuju, že bych byla jediné dítě, které mělo po duetu Chýlková- Rosner noční můry a nějaké to pomočování ještě týden po shlédnutí. Dodnes to přepínám s panickým děsem v očích, asi jako Pannu a netvora, případně Bajaju.

Zlatá mládež (2015) (pořad)

Heh....no jako byla to zábava :) Pětice nanicovatých smrádků je na facku, ale to se dalo čekat a hlavně díky tomu se člověk zasměje. První díl super, pracovníci jatek s nimi mají svatou trpělivost a rozmazlená pětka nepředvedla nic neočekávaného (až na Jirku, ten vypadá jediný relativně normální). Na druhou stranu musím říct, že jatka jsou dost silná káva i pro lidi, co to mají v hlavě v pořádku. A následující Chánov jim snad ani nepřeju....ne, kecám, vypusťte je tam!

Návrat do budoucnosti II (1989)

Všem fanouškům tohoto skvělého filmu musím připomenout, že letos 21.října 2015 přiletí z minulosti Marty!

Rozum a cit (1995)

Moje srdeční záležitost. Tohle je poctivý romantický film, milá Rosamunde a Danielle. Mladičký Hugh Grant a pozor - skvělá rolička v podání Hugha Laurieho, který si svůj humor a cynický pohled na svět přinesl do House snad právě odtud. Musíte vidět.

Hodinový manžel (2014)

Tohle je fakt škoda. Docela dobrý výchozí materiál zahrabaný pod dost tlustou vrstvou zmatečných a zbytečných situací a scén. Přitom tolik dobrých herců, navrch skvělá Nina Divíšková, to je prostě totální plýtvání. Přitom si myslím, že kdyby někdo tu předlohu proškrtal, asi to i něčím pospojoval a vlastně i přepsal, bylo by to fajn. Ten konec bolí asi nejvíc, to je prostě Homolka a tobolka v Nízkých Tatrách, o finálním dědictví raděj nehovořit, to už mohl mít i Bolek Polívka pocit deja vu (a s ním všichni diváci). Takže kolem a kolem, vlastně je největší problém ve Svobodovi.

Marťan (2015)

Trosečník na Marsu v podání Matta Damona. Řemeslně skvěle zvládnuto, Michale Peňa opět boduje, disko mi nevadilo. Nejúspěšnější botanik v dějinách, hnojící své vesmírné biozemáky pouze přírodními zdroji prostě chytne za srdce. Co bych osobně nemusela, je závěr - zdá se mi zbytečné dívat se na davy v NY, Londýně, Číně (WTF?!) jak si koušou nehty u live přenosu z veškerého universu. Ale já jsem nenáročná, rozbrečí mě spíš Wilson odplouvající Tomu Hanksovi na širé moře...ohledně té Číny...očekávám v nejbližší době remake "Krtek marťanem", těším se. RADA pro ty, kteří se chystají do kina: jakmile nějaký účastník krajského kola matematicko-fyzikální olympiády vedle vás začne nahlas svému doprovodu vysvětlovat, že "tak tohle těžko, to by udělalo ....." a "to je proti fyzikálním zákonům, protože..." a "to přece není možný, muselo by se...." tak si odsedněte, fakt to docela kazí zážitek.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Do pěti dílů zhuštěná pentalogie V.Neffa. Děj seriálu pádí jak splašený kůň a člověk předlohy neznalý musí být občas zmatený z chování jednotlivých postav. Tvůrcům se nedá upřít snaha o doslovnost, výprava, kostýmy...všechno krásné. Co nechápu, je výběr herců. Už dřív jsem si všimla, že ve starých seriálech hrají i mladé postavy výhradně staří herci a docela by mě zajímalo proč. Bylo snad málo mladých talentů? Nechápu...a působí to víc než rušivě. Zatímco Valentina je obsazená věrohodnou Slávkou Budínovou (jsem ochotná jí uvěřit třicátnici), Nedobyl vypadá jako její starší bratr - přitom v jejich případě jde o dobově šokantní vztah starší ženy a mladíka (Nedobyl má v té době 25 let). Do očí bíjící je taky rodina Váchova (linka z Hradce). Starý Vácha je tyran, který si manželku vzal v jejích 15 letech, když už byl zasloužilý vdovec. V seriálu přitom vypadají jako vrstevníci. Maminka Váchová porodí dcery v 16 a 17 letech, tedy v době seriálového děje má maximálně 38 let....ehm....to asi herečka fakt nemá. Dcery Váchovy, otcem ponižované a šikanované jako staré panny, mají 20 a 21 let, ke vší úctě, to paní Jirásková určitě v době natáčení taky neměla. Nebyla bych takový hnidopich, ale pak prostě některé scény skutečně nedávají smysl, případně působí směšně.

Bouřlivé víno (1976)

Tak toto je ale riadne psycho. Menšík, Janžurová, Budínová.....uplně zbytečně, fakt. Možná je dobré se na to podívat jako na ukázku teroru časů minulých, co vlezl lidem až do hlav. Fuj.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad)

Nakonec je z něj docela zábavnej komediant. Já ten potenciál tušila! Jdu si udělat smažák v hrnku. Vundrbár.