Zašívárna (2016) (seriál)

Takova pohodicka, kde se nepotrhate smichy, ale prijemne si to odkoukate. Priprava ne Fleabag.

Crash (2004)

Prijemna pomerne pomala zalezitost, u ktere budete premyslet o relativite dobra a zla, o náhodě, a tak.

The Florida Project (2017)

Pro mě docela otravná záležitost. Nejak se nemuzu roztesknit nad osudem někoho, kdo si za vsechno muže sám.

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

Poměrně nudná záležitost se zoufalými dialogy. Ukončeno během třetího dílu

Náruživost (1969)

Jako starý Bergmanistka musim dnes ríct, že tohle je slaby cajicek. Zaprve je zjevne, ze Max v zivote nesekal drivi (to k tomu dulezitejsimu). A ted uz jen to povrchnejsi: dost popisne ukecany kus, kde Bergmanovi nestaci děj na to, aby předal, co predat chtel. Takze do toho musi vstupovat herci se svými moudry.

Jako v zrcadle (1961)

Nemoc, ktera je zrcadlem lidí okolo. V kterém se vidí a které je mozna nuti se (z)měnit. Prekvapive polopaticka zalezitost (kde jsou ty doby pred 40 lety v Ponrepu a moje zmateni), Buh, otec, laska a neschopnost lasku projevit. Hezky.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Ze zacatku dobry. Ale jak se to zacne tocit kolem zavislosti, tak to ztratilo stavu.

Tenet (2020)

Hlavni slovo, ktery to vsechno vystihuje je: SMESNY. Deklamace misto dialogu, vztah k psotavam nulu, atd atd

Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Neni to zlé, ale mistovstvi top severskych kusů to nedosahuje.

Okupace (2021)

V bídě českého filmu, tahle vec nakonec nedopadla tak zle. I když vlastně nevim, co bylo smyslem, protoze zobecneni české reakce na normalizaci tam hledat těžko. I nějaké obecné poselství ze situace, kdy agresivní vnější prostředí mění lidi, moc nefunguje, protoze postavy jsou hodně ploché a sonda do jejich světa přiliš povrchni. Takže spíš taková hříčka s dannou situaci nez neco hlubsiho s presahem.