Vraždy ve Valhalle - Valhalla (2020) (epizoda)

Naprosto neskutečná hovadina, kde policie se chová jako Excelentní banda totálních kokotů! Najít světa, zeptat se ho na 10%, neschopni najít triviální data! Spoiler samozřejmě Proč neobtěžovat oběť a vůbec se nezeptat vlastního syna

Obřad (1969) (TV film)

Úředník, který nevydrží ten hrozný zmatek mezi umělci!? Střet dvou světů, které Oba mají svoje problémy Až na to že ten kulturní má trošku hezčí výstupy

Nejistá sezóna (1987)

Důležitý záznam o průřezu her divadla Járy Cimrmana a jejich činnosti. Nicméně ty vycpávky mezi jsou strašně kožený

Ze života loutek (1980) (TV film)

Čím dál tím víc mě nudí příběhy ztracenců, těch co jedou po skluzavce a kterým už není pomoci.

Lesní jahody (1957)

Mám tenhle film moc rád. I přes surreálné sny poměrně polopatická záležitost. Krásná jednoduchá věc o životním bilancování, o tom co je v životě důležité, co má smysl a že není nikdy pozdě, věci měnit

Scény z manželského života (1973)

Tady se bergmanovy podařilo opravdu úžasně zobrazit vše o nekonečném konci opravdového vztahu. Jak si vztah užíváme, žijeme s nudou, o nemožnosti bezbolestných rozchodů, hledání rovnováhy (neztratit úroveň, ne propadnout chladu, zvládat svoji odmitnutou lásku) , hledání smyslu, o bolesti a jejím nekonečném trvání a o tom, co může být po konci. Kdo má za sebou nějaký ten rozvod po delším manželství, pro toho je sledovat některé scény opravdu výživným zážitkem!

Výjimeční (2019)

Je to o závažné věci ale s film sám o sobě nic moc

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004)

Je to Leigh, tak musíte očekávat tu preexponovanou sociální message (dvojí metr společnosti), ale jinak je to hezký pokoukani. ( Herci a téma samozrejmeho pomáháni a následně okamžité a samozřejmé akceptace viny. Tohle bylo silny!)

V rytmu srdce (2021)

V první půlce filmu máte pocit, že jde přesně o film, kdy víte všechno dopředu a je to banální, ale přesto je hrozně potřeba se na tohle koukat! Prostě proto , že ty základní hodnoty jsou banálně nudný, ale přesto potřebný! A baví to asi proto, že je to hravý. A pak přijde druhá půlka, kde se začnou řešit vážný věci, která tím padem banálnost první Pule překoná asi třikrát, takže se to tolerovat už nedá! A vy najednou víte, že se koukáte na další nemožnou sračku!!! ( 4+2) : 2 = 3

Špatné vychování (2019)

Relativně obyčejný biják, který ale nabízí nejen (překvapivě) dobrého Jackmana, jeho skvěle nejednoznacnou postavu, ale i spoustu vedlejších rolí, které udělají radost (třeba vyslychajici policista}. Takže spokojenost!