Vánoční polibek (2011) (TV film)

Děj filmu se silně podobá třeba Podnikave dívce. Ale k Vánočnímu času se hodí :-)

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Tak nějak prostě nudné... nezajímavé, bez pěkné výpravy, děje, bez zajímavého hudebního doprovodu... škoda škoda ...

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Není to sice za plný počet, ale i tak velice povedená pohádka. Vtipná, milá, neotrela, se zajímavým způsobem režie :-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nějak nevím kde začít ...... pro mne bylo všechno jeden velký úžas .... prožitek z filmu jsem si odnesla opravdu velice silný, kdy závěrečné titulky doprovázela celá píseň Misty Mountains a já zůstala v kině krom čtyř lidí úplně sama divíc se, jak můžou všichni ostatní se zvednout a odcházet, když zněla taková nádhera ... s posledními tóny Misty jsem si v sobě snažila uvědomovat, že je konec a jako ve snu jsem zvedla a odcházela ... Kdyby nebylo opravdu protivné dvacetiminutové přestávky, nahlas se smějící paní přede mnou, nachlazené a často kašlající mladé slečny a chlápka co se v sedadle za mnou vrtěl a kopal mi do opěradla, tak bych řekla, že bylo vše prostě dokonale dokonalé :-) Nádherné záběry přírodních scenérií Nové Zélandu, úžasní trpaslíci a Martin Freeman byl v roli Hobita neodolatelný :-). 3D dabovaná verze pro mne taky super, jediné co mi trochu vadilo byl překlad Misty do češtiny, kdy ji trpaslíci zpívali u Bilba doma. Jaké scény na mne zanechaly nejsilnější dojem? *spoiler* Tak třeba přechod po hřebeni hor za silného hudebního doprovodu Misty, provázeny záběry z vrtulníku na celou přírodní scenérii, nebo když Bilbo překonal strach a vrhl se zachránit Thorina před skřety a ten ho pak objal, ..... velice silný pocit ve mě zanechala také jeho lítost, když mohl, ale nakonec nechal Gluma naživu aj.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Rozhodně zajímavý dokument. Člověk se opravdu mylně domnívá, že naše generace je inteligentnější a vzdělanější než byli staří Mayové, kteří mimo jiné pověstný kalendář psát nezačali, začali ho psát Aztékové. Přesto mám tyhle pořady o tajemstvím zahalených záhadách minulosti moc ráda.

Sandokan (1976) (seriál)

Jako malá holka jsem to kdysi opravdu hltala. Neodolatelný Kabir Bedi s uhrančivým pohledem jako malajský tygr a příběh o lásce, trápení a boji. Naše oblíbená písnička mezi dětma: "Sandokan, Sandokan, zabil tygra a muchy se bál" ;-) Z nostalgie dávám 4 hvězdičky :-)

Strakonický dudák (1955)

Moc krásně natočený příběh. Dávám plný počet bodů. Film mě bavil, měl sympatický děj, úžasní herci a líbila se mi ta mluva, kterou se mluvilo, ta spisovnost češtiny. Líbilo se mi to možná i proto, že tato pohádka měla nádech jakési lidské čistoty ducha, že na chleba se muselo kdysi opravdu tvrdě pracovat, lidé si víc vážili sami sebe navzájem, měli se ve vzájemné úctě a více si pomáhali.

Pururambo - prales, kde se zastavil čas (2005)

Tajuplný svět, který nám pomohl Pavol Barabáš přiblížit ... no .... bylo to drsné, velmi skutečné a díky úžasnému čtenému komentáři Maroše Kramára jsem přestala louskat ořechy na pečení cukroví a celou skoro hodinu jsem s úžasem sledovala tento dobrodružný dokument :-)

Chrámová hora (2012) (seriál)

Velmi zajímavý dokument, jen víc takových :-)