300: Vzestup říše (2014)

Přijde mi, že myšlenkou toho filmu je, že demokracie bere chlapům koule. Když porovnám bezcharismatické vystrašené Atéňany, kteří si před bitvou musí říkat proslovy, aby se jí nebáli zúčastnit, a drsné Sparťany, tak si skoro říkám, že by to byla dobrá reklama na první díl :) Tady jsem bohužel musel fandit Peršanům. Se záporačkou jsem i dost sympatizoval... a on když se od ní hlavní hrdina vracel na lodi, tak se mu určitě taky honilo hlavou, jaký je blb :D

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Ten začátek byl fakt pořádnej nářez. Neříkám, že bych takové chtěl všude, protože bych byl asi pěkně posahanej, ale ta působivost a vtažení do děje byly opravdu vzorové. A je úžasné, že i po padesáti překousaných lidech to na mě účinkuje pořád tak brutálně. Prostě kdykoli se něco děje, je to nadupaná a odjištěná bomba. Jen se tam bohužel vkrádá až moc povídání o lidské morálce a o lidskosti... brrr. Každopádně doporučuju každému, kdo nemá slabý žaludek.

Arrow (2012) (seriál)

Jestli takhle střílejí všichni zločinci, tak si hned půjdu vymyslet nějaký šílený kostým a zkusím kariéru superhrdiny. Rozhodně ne kariéru bodyguarda, kteří umírají po desítkách. Když je řeč o kostýmech, Hood se moc nepředvedl. Jednak si slušně omezuje periferní vidění a jednak musí trapně chodit jen ve tmě, protože by ho jinak kdokoli hned poznal. Zajímalo by mě, co by dělal, kdyby někde musel zasahovat za bílého dne, protože motorkářská helma není zrovna ideální na boj na blízko. No promyšlené to není skoro vůbec a občas až zabolí, jak je to nablbé, ale jinak to čas zabít umí. Holky si užijou posilování hlavního hrdiny a chlapi akci. Mě asi nejvíc vadilo chování hlavního hrdiny. Na první pohled vypadá, že je dost cool, ale ta jeho rozhodnutí jsou dost slabošská, protože vždy vybírá jen tu snadnější variantu.

Hadžime no ippo: The Fighting! - Rising (2013) (seriál)

Trvalo to pěkně dlouho, ale další Ippo je konečně tady. Moc nerozumím, proč hned začali Ippovou minulostí a trošku si nepřipravili diváka, ale neva. První soupeř vypadá dost filleroidně, tak snad se neponese seriál v tomto duchu.... Nakonec ten souboj byl docela dobrej v druhém dílu, ale dost mě mrzí, že Kamogawu dabuje někdo novej. Snaží se, aby zněl podobně a moc mu to nejde :(

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ať stojí film kolik che, když je ve tmě a není nic vidět, tak to jsou vyhozené prachy. Naštěstí se to netýká celého filmu a pár scén stojí za to. Herci by je výrazama zkazili, ale od toho tu jsou alieni a predátoři, kteří to hrají dobře.

Muž z oceli (2013)

Kdo jde jen na efekty a hudbu, tak bude spokojenej. Kdo na sexy herce, tak jen částečně, protože Superman je kus, ale Lois je tak nějak podprůměr. Proto to má asi na imdb stejné procento od žen i chlapů, když žánrově by to nemělo být pro něžnější pohlaví. Po dvaceti minutách úvodu jsem si říkal, že by to mohl být film roku, přestože logika byla děravá jak ementál. Úvod byl nakonec neskutečně dlouhej a ke konci ubíjející. Už jsem si říkal, jestli se vůbec dostane na záporáky. Problémem filmu je mizernej scénář a hloupoučké dialogy. Támhle superman dělá super věci před lidma, támhle nechá umřít svého kamikaze otce a hned potom se zase veřejně producíruje. Nejvíc mě iritovalo ale to, když hlavnímu záporákovi poradil, jak přežít na zemi. Prostě iq hrdiny na úrovni sklenice vody.

Podfukáři (2013)

U podrazáckých filmů mám vždy očekávání, jako od jídel v kantýně. Tady alespoň první polovina potěší, protože herci jsou výborní a triky jsou podvány fakt zábavně. Dokonce tam je i jedna trapnomagie. Druhá půlka je už takovej blivajz, o kterém raději nemluvit. Někdo ztratil soudnost. Docela by mě ale bavily nenatočené scény, kde by hlavní hrdinové například nafukovali tisic balónků, deset minut by se točili na kolotoči, nebo by se snažili narvat 9 metrů krychlových peněz do malého autíčka.

Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Nebýt soubojů, tak by to bylo vážně super. Jednotlivé postavy mám ze seriálů natolik rád, že si dokonce pamatuju většinu celých jmen. Proto tady jsem byl nadšenej, kdykoli se objevil někdo novej a choval se úplně v rozporu s tím, jak jsem ho znal. Hlavně jsem žral Kibu, Hinatu a Rocka, ale i s ostatníma byla sranda... ano, dokonce i se Sasukem. Škoda, že nezůstalo u legrace a muselo se bojovat, ale to těžko můžu zazlívat Shonanu.

Asura (2012)

Na to, jak moc je to Art, je to až podezřele normální anime. Tím nemyslím nic negativního, jako že by to zapadlo mezi ostatní nebo tak. Prostě jako anime to má dobrej příběh a akci a jako Art to vede otevřeného člověka k různým myšlenkám, ke kterým by asi jen tak v životě nesklouzl. Sice jsem se celou dobu nijak skvěle nebavil, ale klidně můžu říct, že mě to obohatilo. Za dlouhou dobu to je snad jediný film, o kterém to můžu říct.

Naruto Shippuden: Dreamers Fight (2011)

Rock Lee byl super, ale Narutovi mohli dát alespoň nějakou paruku... a zkrátit ho o dvacet čísel :-) Tím si hodně ubrali na dojmu, protože jinak ten boj je výbornej. Na něm se vyřádili pořádně. Pořád to je ale Naruto bez Naruta.