Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Pokud je nějaká pohádka, která chybí v české televizi, tak to jsou Totoro a Arrietty. Totoro je spíše pro menší, ale Arrietty je je už pro úplně všechny. Zfilmování pidilidí mě obvykle baví, ale většinou si říkám, že jde o nevyužitý potenciál. Tady jsem si užíval každý okamžik, překrásnou hudbu, kouzelnou animaci a skvělé dobrodružné akce. Například spolupráce kluka a Arrietty je vymakanější než jakákoli Mission Impossible.

Prime (2005)

Už chápu, proč Američani musí chodit k psychologovi. Myslel jsem si, že to je jen móda, ale oni to opravdu potřebují :D Jinak komedie je zhruba stejná jako 95% romantických komedií: představí se hrdinové (legrace) potkají se (legrace), zamilují se (legrace), mají problémy (nuda) dají se dohromady (nuda). Film je však inovativní, a aby neskončil jako 95% romantických komedií a tak dodává: další problémy (nuda), další usmiřování (zase nuda), zase se rozcházejí (WTF?) konec. Žádný happy end, žádný unhappy end, prostě konec. Sice už mě to v tu chvíli nezajímalo, ale kdyby ano, tak to je jako kdyby mi někdo vypnul Predátora, když se Arnie celej umaže od bahna. Prostě zrada.

Aladin (1992)

Je to o papouchovi a písničkách. Bez nich by to nešlo. Vše, co se točí kolem Iaga je úžasná legrace, zato Džin je otravnej a příliš americkej. Myslím tím, že perské prostředí není tak chudé, aby bylo potřeba do něj cpát odkazy na americkou současnou kulturu. Jen je zvláštní, že si vzpomínám na úplně jiný kreslený příběh o Aladinovi (ne Diesney) a nemůžu ho nikde najít. Snad si to nepletu s nějakou dětskou knížkou.

Nespoutaný Django (2012)

165 minut a ani chvíli jsem se nenudil. Good job. Z Tarantina nejsem odvařenej, ale teď jsem se bavil asi nejvíc ze všech jeho filmů. Ty scény, které dříve byly cool, jsou teď jenom halfcool a halffun. Vlastně je to za dlouhou dobu nejvtipnější film, co jsem viděl. Za to můžeme poděkovat Tarantinovi a hlavně Christophu Waltzovi. Nevěřím, že by to někdo jinej dokázal zahrát stejně dobře jako on. V podstatě je to taková one man show. Proto nechápu, jeho nominaci na nejlepší vedlejší roli, když toho nakecá asi 10x tolik, co né moc výraznej Foxx. Každopádně doporučuju i netarantiňovákům.

Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku (2012)

V porovnání s tím, jak dopadl Hobbit, je tohle kus perfektně odvedené práce. Animace se ještě zlepšila oproti předchozímu dílu a hudba si udržela vysokou kvalitu. Co mě ale štve, je, že se udávala délka 110 minut a teď to má 95 minut. Já chci svých 15 minut se scénou, jak Guts na pahorku povídá o snech lidí v jejich ležení. To byla vždy moje nejoblíbenější scéna a tady schází. Něco jako kdyby z Hobbita vystřihli hádanky ve tmě. Už jsem taky zjistil, proč se film jmenuje zrovna Bitva u Doldrey. Je to asi nejlepší scéna z celého filmu a už se těším, až ji uvidím znova. Jenom hlas Genona mě velmi rozptyloval. Vím, že asi nebyl špatnej, ale vždy když ho slyším, tak si musím vybavit Frankyho (One piece) a Yokiho (Fullmetal Alchemist). Na co si všichni dávejte bacha, je cenzurovaná verze. Nerozumím tomu, že ve filmu, kde se sekají hlavy snad všemu, čemu narostly, se musí zamaskovat ženská nahota.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Middle Earth is back! Tolik těšení se, obav, jestli se to povede a obřích očekávání zcela zničili moje objektivní vnímání, tak napíšu první, co mě napadne. Celý film na mě působil velmi nekompaktně. Vypadá to, jako kdyby natočili 10 hodin materiálů a pak se nemohli rozhodnout, co dají do filmu a co vypustí. A protože některé scény musely být pěkně drahé, tak se tam narvaly. Proto je hlavní cestování trochu bokem a každou chvíli se skáče někam jinam. Přitom ta lineárnost byla na knížce to úžasné. Méně by v tomto případě bylo skutečně více. Není důvod přidávat další linie, stačí neodbývat stávající. Nic to nemění na tom, že film je dobrej a já se celou dobu dobře bavil a hodně nasmál, protože vtipů je tu opravdu hodně a většina z nich je i vtipná. Nejvíc jsem se zasmál asi spřežení hnědého čaroděje, ale to uvidíte sami. Jo a hádanky ve tmě jsou fantastické.

Merlin (2008) (seriál)

Tohle ohodnotit je docela výzva, protože kvalita lítá opravdu mezi 0-100% První série je ještě spíše výborná. V pozdějších sériích si ale budete myslet, že jste některé díly už viděli, budete přesně očekávat, co se stane v příští scéně a budete nadávat, kdy už se konečně pohne děj kupředu. Kupodivu se děj občas hne, ale málokdy tím směrem, který byste chtěli. Guynevera neprodělá plastickou operaci, Artuš se nedá dohromady s Merlinem, sir Leon nikdy nezemře, ať už se mu stane cokoli, a hlavně,... nikdy se tam neobjeví nic, o čem by Gaius neslyšel. Prostě žádný zajímavý zvrat. Namísto toho začnou zápletky jako: Putuje VIP osobu v doprovodu 4 rytířů, zlá čarodějka vyčaruje na louku dva obyčejné hady, dva ze čtyř rytířů skončí na zemi uštknutí a VIP skončí unesena. Král se vydá zachránit VIP, která je na místě, odkud se nikdo nikdy nedostal a všude kolem je spousta kostí a tak a skončí to, že tam král dorazí, překoná jednu lacinou past a společně odjedou domů. Přitom první série je o tolik lepší :( Nic to ale nemění na tom, že i při scénáři psaném psem hlavních protagonistů, je to docela zábava. Nejen, že si můžete dělat legraci ze zápletek, ale i z postav, můžete hledat kolik chyb v dílu najdete, můžete si dělat legraci z inteligence postav a přitom tam sem tam padne ještě slušnej vtip, což je jedna z mála věcí, co v seriálu funguje.

Dokonalý trik (2006)

Už se těším, až někdo jednou natočí takovéto drama o kouzelníkovi s trapnomagií. V tom přehršli běžných kouzel už mě moc nepřekvapí, ale tady nejde jen o předvádění, a tak u mě kouzla stoupají hned o něco výš. Navíc scény s Teslou a trochou opravdické "magie" tomu dodávají pořádný švih. Poprvé to bylo super, ale podruhé musím přiznat, že už se mi to nechtělo ani dokoukávat. Jakmile mě přestaly překvapovat zvraty, tak to na mě začalo působit docela roztahaně.

Musekinin kančó Tylor (1993) (seriál)

Když jdete do bitvy a víte, že soupeř je silnější a chytřejší a v přesile, pak je čas, kdy je potřeba se spolehnout na úsudek svého kapitána. Ale co máte dělat, když zjistíte, že váš kapitán nechce vydávat rozkazy, že mu je bitva ukradená a že by radši flirtoval s důstojnicemi? Snad jedině přidat se k němu a spoléhat, že ono to nějak dopadne. V takovém duchu se nese vyprávění o kapitánovi, který se ještě snaží pomáhat špionům, aby se jim náhodou nic nestalo. Až na pár dílů ke konci je to opravdu dobrá zábava, přestože vtipů tam není až tak mnoho. Hlavní výhodou ale je, že se o tom skvěle povídá dalším lidem, protože už jen vyprávění o těch bizarních situacích musí každého pobavit.

JCVD (2008)

Hodně jsem čekal a musím přiznat, že jsem trošku zklamán. JCVD se prezentuje výborně a příběh o reálném JCVD je dobrý nápad, ale musím přiznat, že ty další postavy mě tam vůbec nebavily. Je to taková one-man show, kde je až moc man. Navíc nápad, že se začátek převypráví hned ze tří pohledů, je podle mě byl fakt špatnej nápad, protože když něco vidím jednou a chci vidět pokračování, tak nemusím vidět ještě dvakrát to, co jsem si už domyslel. Nicméně JCVD je výbornej a po filmu ho mám zase o něco radši.