Hodný, zlý a divný (2008)

Na Hodného zlého a ošklivého si už nevzpomínám, což je pro sledovábí filmu možná dobře, ale i tak bych je rozhodně nesrovnával. Přecejen se nedá na stejnou úroveň stavět dobrodružné drama a akční komedie. Při tomhle jsem se bavil celou dobu. Vtipy jsou vtipné, akce je akční, co víc si přát... Navíc bych nečekal, že někdo dokáže natočit tak dlouhé akční pasáže, aniž by byly chvílema nudné. Prostě pořád se něco děje a čím je člověk pozornější, tím víc z toho bude mít. Opravdu si někdo dal hrozně moc práce, aby byl film pořád něčím originální, a to se mu povedlo. Proto doporučuju nesledovat moc pozdě v noci. Co mě ale nejvíc překvapilo, byl rozpočet na film. Do filmu vložili o 2 miliony míň než do Bathory a přitom vypadá 30x dráž. Hold kdo umí, ten umí.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Russel Crowe jako obávaný bandita a charismatický Bale jako farmář? Ta představa mě dost pobavila, ale musím přiznat, že je zahráli skvěle. Oproti starším westernům mi daleko víc sedlo tempo a přišlo mi to takové lidštější. Problém ale je, že většině postav silně osciluje inteligenční kvocient mezi 50-150 body. Buď tak, nebo nemají sebemenší touhu po životě. Jinak by to byla paráda. Zase na druhou stranu, kdyby se tyhle kamikadze záchvaty postav odstranily, byly by to tak velké změny ve scénáři, že by šlo o jinej film.

Tenkrát na Západě (1968)

Říká se, že když se na počítači jednu vteřinu nic neděje, uživatel začne být neklidný, a že po deseti vteřinách naštvaně dělá něco jiného. Jak vidím zdejší hodnocení, je moje hranice asi o něco nižší. Sergio Leone umí navodit správnou atmosféru a vzbudit pěkné napětí, ale potřeboval bych, aby každé to koukání z očí do očí bylo o pár vteřin kratší, protože se mi vždy začaly hlavou míhat už úplně jiné myšlenky, jako třeba kolik tak hodin právě teď může být v Californii, jestli jsem dal granule kočkám nebo tak. No a potom ten souboj už za moc nestojí, když je mi film ukradenej. Nicméně i tohle by fungovalo, kdyby mi byla alespoň jedna ze zírajících postav nějak sympatická. Ze začátku jsem měl rád Jill, ale to jsem ještě nevěděl, že je tak příšerná realistka a postrádá jakoukoli hrdost. Jedinej, koho jsem si oblíbil, byl nakonec darebák Cheyenne, který ovšem jako jediný z chlapů dokázal připomenout, že lidé mají i své dobré stránky. Ostatní byli na odstřel. Kromě Cheyenna jsem si tak užil jen pár napínavých scén na začátku a pohledy na krajinku za pěkné hudby.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Z nějakých důvodů jsem si myslel, že půjde o levně natočenou protikuřáckou agitku, kde se bude v jedné místnosti diskutovat a on opak je pravdou. Je to moc hezké na pohled, velmi dynamické a ty dialogy... ty jsou bomba. Nevím, jestli by bylo tohle vhodné pouštět školákům, ale řekl bych, že by se z toho mohli hodně naučit. Teda pokud by někdo chtěl, aby měl doma prcka, který by dokázal ovládat dav i jeho. Že kuřáci jsou dobrodinci národa mě přesvědčíl už Sir Humphrey Appleby, ale na Nicka Naylora v tomhle ohledu rozhodně nemá. Při svých diskusích jede hlášku na hlášku, jak se ostatně můžete přesvědčit v snad rekordně dlouhém výčtu quotes na imdb. Například: Nick Naylor: "My job requires a certain... moral flexibility. "

Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (seriál)

Stačilo pouhých 100 dílů, aby se Ippo dotáhl na polovinu nedokončené předlohy (momentálně 881 dílů). Nabízí se otázka, jestli má co série nabídnout, když začíná někde v polovině a končí někde v polovině. Odpověď je,... ano. Alespoň koho zajímá box víc kvůli technice, než kvůli ubližování jiným, tak si ho užije. Na druhou stranu kdo by nechtěl uhodit nového supersilného soupeře Takamury? No já asi ne, protože by mi to pak nehezky vrátil. Oproti původní sérii se docela dost změnilo,... melodičtější hudba, lepší animace, dynamičtější souboje, a pak hlavně, jak říká Angelos, ten infantilní humor. Osobní život je teď prostě čistě komedie, a to méně povedená. Jinak je to asi lepší, ale ten humor mi to kazil.

Rocky Balboa (2006)

Filosofujícího Rockyho zbožňuju. Chytré a přirozené věci říká takovým až roztomile neohrabaným způsobem a přitom působí přirozeně a lidsky. Taky bych to tak rád uměl. Bych skoro ani nevěřil, že se dívám na film, který se má motat kolem boxerského ringu. Vlastně většinu času jsem se vesele usmíval a dobře se bavil už jen tou náladou. Už sama jeho restaurace byla tak fantastická, že mi pak bylo líto jíst něco sám doma. Jen ten samotný zápas na konci jsem snad radši ani neměl vidět. Když ho zabírá běžná kamera, jakou můžeme vidět v běžných přenosech, tak je to fajn, ale pak se tam režisér najednou snažil chvílema hrát na umělce a začal stříhat, zpomalovat a filtrovat záběry jako o život. Měl to radši zkopírovat z prvního filmu, kde to bylo perfektní.

Zuřící býk (1980)

Nějak mi uniká smysl tohohle filmu. Přece nestačí, když dobrej režisér vezme nějakej materiál a nechá ho zahrát skvělýma hercema. Tady musíme sledovat přes dvě hodiny nic moc box, a hlavně příšernej život, ještě horšího člověka. Schválně by mě zajímalo, kolik lidí si toho hlupáka mohlo oblíbit. Navíc na závěr taková vysvětlivka, že mu jeho výbušná povaha zkazila život, mi přijde úplně mimo, protože za to mohla jeho paranoia a blbost. To dobré hodnocení si vysvětluju buďto tím, že jsou všichni škodolibí, a že mu to přáli, nebo teda že se víc zajímají o to, z jakých úhlů je co natáčeno a jak kdo hraje, namísto toho, co se odehrává. Já se na něj chtěl podívat, protože mě zrovna box zajímal, ale tohle od něj umí jen odradit.

Kimssi pyoryugi (2009)

Každý smí mít veliké sny, ale k tomu, aby byl člověk šťastný, stačí splnit ty nejmenší. Musím upozornit, že jednak je lepší o filmu dopředu nic nevědět, takže ani nic neprozradím, a jednak, že kapacita internetu bude již letos plně využita, takže ho raději shánějte rychlostí světla. Sice začátek filmu působí dost depresivně, ale pak už se nastartuje v obličeji až nezvyklý úsměv z těch krásně podávaných vtipů a je to paráda. Jen je škoda, že to nemohlo vydržet tak ještě tři hodiny, abych si to dostatečně užil. Takhle se musím koukat znova. Není to teda čistě komedie, abych nezaváděl, ale zážitek určitě.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Strhnul bych boda, za to, že mě film oproti očekávání na chvíli hodně rozesmutnil, ale musel bych si při tom zlámat ruku, kdybych měl někomu ubližovat za ještě vyšší kvalitu, než jsem očekával. Tahle série filmů si zaslouží jen chválu.

Pařba ve Vegas (2009)

Tady si dal někdo hodně práci, aby na film chodili lidi do kina znova. Běžné komedie se rychle rozjedou, vystřílí nejlepší vtipy, ke konci jim dojde dech a tak tam dají nějakou romantiku, která uspěje tak v 20% případů. Pařba ve Vegas je super. Začátek se mi moc nelíbil. Dost vtipů mi spíš vadilo, ale jak čas přibýval, všechno jako kdyby se zrychlovalo, koncentrace vtipů a jejich kvalita rostly a po konci jsem se s radostí díval i na titulky. Děj je sice, jako kdyby vypadl z nějakého generátoru, ale o tohle nejde a určitě se někdy podívám zase.