Duch (1990)

Ikdyž koukat na pana Šajze (Katze) je jak hladit kočku (nebo kočičáka) proti srsti, Whoopi je skvělá a Demi Moore krásná. Na dvacet let starý film je to pecka a ztvárnění duše lapené mezi dvěma světy je jedinečné a vtipné.

Listopadová romance (2001)

Neuvěřitelné charizma Charlize Theron a netradiční románek s vyjímečně skvělým dabingem. Barevná romance se smutným koncem. Silná aktivace anahatačakry :)

Oceány (2009)

Velké množství nádherných obrazů a záběrů, místy až neskutečných a uhrančivých, neskutečně amatérsky nakydaných jeden přes druhý, s otřesným komentářem a přeskakováním z jedné věci na druhou bez patrné koncepce. Hudební doprovod taky neoceňuju, nelíbil se, neladil. Pro pár zdařilých sekvencí, např. tu úvodní a hromadný lov delfínů, žraloků, velryb a bouřňáků sestřih jako celek, jako kompozice, můj obdiv nezískal, i přes opravdu nádherné záběry hodnotím velmi kriticky.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Neskutečně silně působivý závěr. Motiv setkání matky s dcerou po třinácti letech nuceného odloučení mnohokrát převyšuje detailně promyšlenou, ale přesto jaksi lidskou odplatu. Do celé osnovy pomsty jsem nebyl dlouho s to se dostat, přesto mě krásná vizuální i hudební stránka i zvládnuté tempo kroku a dechu držely v módu soustředěného diváka. Čekal jsem úplně něco jiného a jsem velmi překvapen.

Syriana (2005)

Naznačuje, že ropný byznys je ještě větší hnus než jsme si mysleli a že Američani jsou teroristi nejhrubšího zrna.

Odplata (1999)

Jak sehnat 70 tisíc? Piece of cake.

Vyjednavač (1998)

Každý, kdo používá pro svoji zábavu slovo KLIŠÉ, je debil.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Juicy! Několikrát jsem se zachechtal jako kůň jako nádavek ke spokojenému úsměvu při sledování "Mistra klamu". Za skvělé hudební podbarvení, zejména za šlágry v titulkách jsem si dovolil pátou švestičku.

Radůza live (2007) (koncert)

Radůza u klavíru je výborná. Při přednesu skladby Plachta je úplně v transu. Milá kompozice.

Avatar (2009)

Americká pohádka.