• Romantický

Z jiného těsta (2023)

Mno, pořád úplně nevěřím tomu, co jsem viděla. Na začátku mi trvalo, než jsem přijala fakt, že Ezra není (vizáži navzdory) sourozencem své matky a že v něm asi i něco je, když se do něj ta holka zamilovala. Než jsem si zvykla, plánovali svatbu a pak teda začala ta pry "vtipnejsi" část. Morgan Freeman řekl, že dokud se o rasismu bude mluvit, tak bude existovat. A tady se o něm mluvilo opravdu hodně. Pevně doufám, že i pro černochy (nejen ty z USA) je tenhle příběh jen humornou nadsázkou, jinak na tu hyperkorektnost dojedeme dřív, než jsem si myslela. Eddie tu hrál jasne kre..na, ale že byla za totální blbku i příliš snaživa matka ženicha, to jsem úplně nepobrala. Kde je ta míra zájmu, která se ještě toleruje? Zajímá mě to i z osobních důvodů. Na základě tohoto filmu začínám mít pocit, že jsem vůči jedné své příbuzné udělala spoustu přešlapů. Tenhle film ve mě zanechal spíš než pocit oddechu spoustu nepříjemných otazníků. Komedii si představuju jinak.

Brave New World (2020) (seriál)

Podle mě tady dost nedoceněný seriál(pochopila jsem, ze zenam vadi grupace a muzum romanticka linka), proto dávám plný počet hvězd, jinak bych asi jednu ubrala. Po svižných šesti dílech mi totiž začalo připadat, že tvůrci něco zatajují. Jinak ty dějové skoky a jednání postav nechápu. Nezvedala jsem sice obočí jako při LOST, ale stejně. Závěr si vysloveně říká o další řadu (což byl nepochybně záměr), ale uvidíme, jestli scénáristé ukočírují děj. Vizuálně je to nicméně moooc pěkné a jako minimálně Beta plus bych si to v Novém Londýně chvíli vyzkoušela. Teď jdu sehnat knihu.

Láska na špičkách (2021)

Myslím, že existuje taková zážitá představa, že komedie (zvlášť romantické) jsou taková jednohubka, kterou je jednoduché napsat i natočit. Stačí nepodcenit vizuální stránku a herci to zachrání. Nezachrání. Hlavní postavu bych charakterizovala okřídleným "káže vodu, pije víno". A k tomu byla celou dobu protivná, z téhle pózy se nedostala nikdy na víc než pár sekund. Podruhé se na to už koukat nebudu.

Na pokraji slávy (2000)

Zajímavý příběh, skvělé obsazení, neskutečná hudba. Netřeba delšího komentáře - hvězdám nelze dát méně hvězd.

Chyby (2021)

Co na něm ta holka viděla? Nejsem si jistá, co si budou myslet diváci z malé vesnice v pošumaví, ale v pozadí je dost patrná snaha šokovat měšťáky tím, že se takovýhle věci ještě někde tak fatální řeší. A pro mě to byla jen málo uvěřitelná pohádka. Je vidět, že ji napsal chlap. Emmu jsem nechápala. Nikde nebylo řečeno, že byla i masochistka, to by asi hodně vysvětlilo. Ale jinak mám pohádky ráda.

Lucy (2014)

Ten film je příšerně přetažený. Nebo nedotaženy? To se takhle jednou Besson s přáteli sešel na večírku, hodně šňupali a pak, už znudění, se pokoušeli vymyslet novej, co nejzajímavější matroš. Jakej by měl být? Musíte s ním zvládnout cokoliv. Myšlení bez hranic. Moc dokonalý. Něco budem muset škrtnout. Co třeba empatii? A pár zbytečnejch evropskejch památek pro efekt. Ok. Bude to ale skvělej trip. Cestování po světě, i v čase. A pak! Až to konečně najede, tak vás jako správná droga pochopitelně totálně rozstřelí. No a co bude dál? ....ach Lucy, božská Lucy.

Marťanské lodě (2021)

Hodně melancholické, hlavního aktéra pochopitelně vyškrtnout asi nešlo, ale k herecky výborné Elišce byl prostě moc vysokej. Jinak je to drama hodně intimní. Mimochodem by mě zajímalo, jestli někoho z lékařů napadla endometrióza. Ta by mi totiž na všechny ty náznaky bolestí seděla. A nikdo vám ji nezjistí, dokud nepůjdete pod kudlu. Ale lepší pod kudlu, než pod vlak. R.I.P. Elišce

Tři koťata (2016) (seriál)

Opravdu jsem nepoznala, že se jedná o ruský seriál. I mě to připomíná Peppu, která u nás ale nefrčí. A ve změti dalšího braku je tohle opravdu něco, co se dětem nemusíte bát pustit.

Jedině Tereza (2021)

Dvojice matka-dcera osvědčená už z žen v pokušení, docela jsem se těšila. Zklamání bohužel přišlo hned na začátku. Ozorovič může řadu žen dostat svým hlasem a poměrně mužným vzezřením, ale já k nim nepatřím. Pro mě byl jen takovej rušivej element. Celkově ke castingu musím říct, že to vypadá, jako by film obsazovali před mnoha lety a teprve teď byly peníze na natočení. Too old for this story. Sorry. Jestli kamera a make up dokáží omladit, tady to neplatilo a bylo nemálo scén, kdy jsem si říkala, jestli mají herci fakt tak hrozný zuby, nebo je to jen žlutej filtr. S výčtem katastrof končím u te největší- kostymu. Pro kostymni výtvarníci, pani Fominovou to bylo zřejmě období depresi, nebo ji vychovávali v klášteře. Nejlíp oblecena tak byla paní Janžurova a na filmu bych ještě mohla pochválit výběr lokací.

Ségry (2015)

Měla jsem chuť na něco typu Projekt X a úplnou náhodou klikla na Ségry, Projekt po 25 letech. Ačkoliv jsou určitě vymakanější komedie, tahle mě i sem tam rozesmála. Party v domě z papundeklu a večer je hned lepší.