• Romantický

Vyprávěj (2009) (seriál)

Jeden z nejlepších českých seriálů, z těch "mnohadílných" je nejlepší jednoznačně. Pokud tu někdo píše, že oslavuje režim, pak ho určitě nikdy neviděl. Já třeba detektivky moc nemusím. Často mi nepřijdou dobře zahrane a křečovité nebo nechtěně úsměvné. Ulice, Růžovka a podobné mě míjí zcela. Ale až budou dávat po desáté Vyprávěj, nejspíš si z těch 160 programů co mám zas přepnu na ČT.

Hastrman (2018)

Takový poetický příběh, který se rozhodne nebude líbit každému. Vlastně, pokud jste dali Kytici a Máj, na Hastrmana koukněte, jinak to není nic pro vás. Bylo to pěkně natočené a Simona Zmrzla patří k těm krásným, mladým, českým herečkam, které podle mnohých režisérů snad neexistují. Jak jinak si vysvětlit tolik Slovenek v českých filmech? Každopádně doufám, že SZ dostane víc příležitosti, je výrazná a hrát umí. Pokud jde o samotný dej, nečetla jsem předlohu, ale neco mi tam chybělo, navíc ten konec byl dost prekotny a samoucelny. Ale celkove se mi snímek líbil, rozhodně totiz nezapadá mezi to, co se standardne a pořád dokola točí. Jsem proto ochotná i něco odpustit.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Pro mě velké zklamání. Nesympatická hlavní hrdinka, příběh bych po čtvrt hodině sledování už dokázala odhadnout až do konce a celé tak vtíravě natočené, že mě to nedojalo ani za mák a jen jsem si přála, ať to skončí. Neubráním se srovnání s jiným "teen movie" Keithem. A Hvězdy zapadly kamsi za obzor...

Zelená kniha (2018)

Je to takový milý film. V hlavní roli Al Bunda a jeho šéf, kterého navzdory předchozím předsudkům hned akceptoval. Je mi ale trochu záhadou, jak z takového námětu dokázali vymáčknout 130 minut. Je to vlastně celé hodně předvídatelné a nic moc se ani neděje. Taky bych mohla říct, že mi tam chyběl motiv, některé "mafiánské" scény asi vystřihli(?!), protože dialogy trochu postrádají kontext, herecký výkony nebyly vlastně úplně extra a konec byl kýč jak bič. Protože Vánoce. Ale jestli to motivuje afroamerickou komunitu nebo kohokoliv, má to smysl. Čtyři hvězdy. Pro mě možná trochu slabší, znovu to asi vidět nepotřebuju.

Zlatý podraz (2018)

Film bohužel selhává na většině hereckých představitelů i režii. Nezachrání ho ani velkolepá výprava, ačkoliv jen díky ní jsem dokoukala až do konce. Jako byste nechali hrát si partu dětí ze školky v galerii. Škoda, velká škoda.

Dobrý Will Hunting (1997)

Úplně nevím, proč si speciálně Ben přiděluje role, na které se nehodí. Jasně, "nesuď člověka podle ksichtu", ale já mu ty rváče a floutky s pečlivým sesřihem a kukučem absolventa ze soukromé školy prostě nevěřím. S Mattem to je jen o něco málo lepší, ale kluci jsou to samozřejmě pěkní a i když jejich talent spočívá víc v té scénáristice, koukat se na to dá. Většinou. Tohle je nadprůměrný film s hezkou zapletkou, ačkoli pro mě mu ještě něco chybí, tak čtyři hvězdy dám.

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

A já těch pět hvězd dám! Čtyři za to, že mě to překvapivě bavilo a pátou za Plesla, u kterého jsem doposud absolutně netušila, že má i takovouhle sexy polohu. Mrk mrk. Celkově dost povedený casting, vizuálně pěkná oddychovka. Klidně se podívám znovu.

Gejša (2005)

Kvalita filmu bývá často v nepřímé úměře ke kvalitě knihy. A čím je kniha dějově obsáhlejší, tím to bývá s filmem nahnutější. Gejša to bohužel potvrzuje stoprocentně. Výborně napsaná, bohatá zápletka ve filmu jen tupě odsýpá a v tom běhu zakopává o detaily, které, ač jsou v knize jak malované, film prostě vykreslit nedokázal. Opravdu bych si přála, kdyby to někdo zkusil natočit znovu. Pravda, asi s násobným rozpočtem, ale předloha by si velkofilm zasloužila.

Svět podle Garpa (1982)

Přeceňovaná kniha, nepříliš záživný film. Nějak jsem nepřišla na to, co na Garpovi kdo vidí. Příběh skáče od nudy k absurditám. Neudrží myšlenku ani dějovou linii. Škoda času.

Fialkový parfém (2001)

Už je to sice hodně dlouho, co jsem tenhle film viděla naposled, ale to se tak u výborných filmů stává, že si na ně člověk čas od času vzpomene. Třeba když ucítí fialky... Mexičani když chtějí, opravdu umějí a mě jen mrzí, že se ke mě za poslední roky žádný z jejich filmů nedostal. Ale zpět. Silný příběh dvou kamarádek, který vás nenechá chladným. Doporučuju.