• Romantický

Coco (2017)

Nevím, ale fakt si nepamatuju, že by mě třeba Lví král až takhle dojal. Coco pokaždé. Má to příběh, má to atmosféru a já vím jedno: jestli mám být někdy mrtvá, tak jedině v Mexiku. (jen ještě obstarat svoji fotku na oltáře, že jo) :-)

Vyvolený (2000) odpad!

Já jsem asi koukala na něco jinýho, jinak si komentáře tady nedovedu vysvětlit. Prázdné dialogy - rádoby intelektuální kecy kolem historické důležitosti komiksu bych klidně i přešla, film si to asi žádal. Ale ten zbytek? "Pamatuješ si, kdy jsem byl nemocný?" Hm.. Hm.. Hmmmm.... Já nevím, asi jsme moc unavení." Často jsem si říkala, jestli to nemá být spíš komedie, Ale prý ne. Prý je to thriller. No, takže zvláštní efekty na úrovni studentského filmu, (vysvětluju si to tím, že si asi hlavní hvězdy nejspíš řekly moc a nezbyly peníze) Neumětelství tohoto druhu pak gradovalo u finální "akční" scény, kde hlavní hrdina zneškodňuje padoucha, to byl Vřískot jak vyšitý. V té chvíli jsem se tedy opravdu smála. Vážně. Zvednu hodnocení, pokud k tomu filmu připíšete "parodie".

Sedmero krkavců (2015)

Tak se točí pohádka! Určitě jedna z nejlepších, které v posledních 20 letech vznikly. Přiznám se, že jsem měla trochu pochybnosti o Martě Issové, hrála mladičkou holku, kterou prostě už není. Ale ona je tak hrozně vtipná a svá, že bych jí odpustila cokoliv. Snad Alice Nellis ještě něco pro děti (a dospělé děti) natočí, už jen casting zvládla výborně. Nebyl vlastně podbízivý, plný krásek a hezounů, na čemž se, zdá se mi, zakládají především slovenské pohádky, ale dal si záležet na tom, aby tam byli především výborní herci. A ten rozdíl je pak opravdu poznat. Super!

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Na motivy If I Should Die Before I wake. Film je ale nevěrohodný až běda. Pokud jste Američan a holokaustu víte asi tolik, že byl, možná vám to něco dá, ale jinak je to film, kterému zoufale chybějí finance a soudnost. Kirsten to tentokrát nezachrání.

Valmont (1989)

Pamatuju si živě, před těmi mnoha lety, když jsem koukala na Valmonta poprvé, jak jsem nevěřila Firthovi, že by to mohl zvládnout líp než Malkovich v Nepezpečných známostech. A teď? Nikdy se nemůžu rozhodnout, který z nich je lepší. Jsem si jistá, že tenhle film by měl Oskara, nebýt výše jmenovaného (zdařilého) opisování Frearsem. Forman má určitě lepší, vyrovnanější casting. Není tak hvězdný, ale je o to důvěryhodnějši a tedy neruší. Jenže oba dva snímky můžu vidět kdykoliv a nerada bych vybírala vítěze. Moje srdcovky.

Nebezpečné známosti (1988)

Je třeba říct, že režisér Frears buď neoplývá charakterem, nebo mu naopak přebývá odvaha. Protože toto je zrovna jeden z příkladů, kdy zjistil, že někdo chystá film s určitým námětem a protože mu to zřejmě přišlo jako dobrý nápad, rozhodl se natočit vlastní verzi. Pro srovnání, že jo.... Asi naposled se mu to podařilo s Božskou Florence, kterou vypustil jen rok po francouzské Marguerite. No a tady je to jasné. Valmonta natočil Forman a na toho nám nesahejte! Jenže to není tak jednoduché. Obě verze se totiž mimořádně povedly a i když se sem Pfeiffer se svým vyraznym vzhledem a plochým herectvím hodí jak pěst na oko (nominace na Oskara? WTF?) , celkový dojem zkazit nestihne. Malkovich a Close jsou výborní a ráda se na to podívám zas a znova

Vánoční koleda (2009)

Pro mě velké překvapení, kvalitní pohádka, která je možná víc pro dospělé, než pro děti, jsou v ní i trochu hororové prvky a přesto je tak mile vánoční, že si ji už žádný rok neodpustím. Navrch pravý Jim Carrey. Myslím, že role starých dědků mu budou slušet. A teď poznámka k programovým tvůrcům: Pokud si opravdu myslí, že dávat program z Vánoc v létě je dobrej nápad, tak by se měli jít léčit. Že na to mají práva "skoro zadarmo", není omluva.

Tady hlídám já (2012)

Podle komentářů zde jsem to čekala horší. Ale nakonec se na to dalo dívat. Daleko zvučnější jména navíc už pro děti natočily daleko větší bláboly. Tady bych k tomu dodala zejména to, že zejména hlavní zloduch vlastně nebyl tak zlý, jelikož jako jediný asi přemýšlel racionálně a myslel to dobře. Jenže někdo to odskakat musel, že? Je to opravdu rodinný film, děti si z toho vezmou zvířátka a dospělí tu vztahovou rovinu. Možná s trochu větším rozpočtem by to mohl být i slušný film.

Robinsonovi (2007)

Prvních patnáct minut mě bavilo. Dojemný příběh o malém klukovi, kterého nikdo nechce. Pak tedy trochu prapodivný zvrat a cesta do zase okouzlující budoucnosti. Jenže tím pozitiva asi končí. Dost mi to připomínalo Alenku v říši divů, v tom nejhorším slova smyslu. Možná, že některé děti potěší, že v budoucnosti budou domy jako velká obří herna, ale dost těžce poberou to množství šílených scének bez pointy. Podle mě autoři na něčem jeli (ostatně stejně jako Caroll), a to ve velkým.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Velmi silné téma, nejen na TV navíc kvalitně natočené. Mám sevřený žaludek ještě teď. Kdyby se vylepšila ta ostravština, tak to mohlo být dokonalé, ale rýpat nechci, nebudu. Tohle mělo úroveň, takže plný počet hvězd bez debat. Laskavý divák, jenž si nepřeje doprovodnou dějovou linku z rodinného života havířů, ať si prosím pustí spíše dokument. I tohle je život.