• Romantický

Bugsy (1991)

No, jestli má být správná gangsterka plná klišé, tak jsem asi něco nepochopila. Věčně naštvanej Bugsy, jeho předvídatelné reakce, pravidelné prosby: "nezabiješ mě, že ne?" Nemám nic proti hercům jako takovým, ale slabý scénář jim určitě nepomohl. Udělat to jako němý film, vyznělo by to líp, ty kecy se opravdu nedaly poslouchat.

Já jsem noc (2019) (seriál)

Mám ráda příběhy podle skutečných událostí a nejen vizuálně, ani příběhově jsem tu nemohla být zklamaná. Jenže dialogy často šustily papírem, především postava Jaye byla dost nevěrohodná a chtěla někoho míň pohledného, minimálně. Fauna nevypadala v nejmenším na 15 let a spousta dějových linek byla zabitá, včetně konce.

Nevinnost (2011)

Film jako takový se v hodnocení tady drží docela vysoko, ačkoliv počet hvězdiček u komentářů tomu zrovna nenasvědčuje. Nevím úplně proč. Někdo se treba osypava už z dua Hřebejk-Jarchovský, někdo jiný by si to asi představoval spíš na Ostravsku ve stylu Pustiny, no a někomu může zas vadit ta jednoznačnost závěru, ale já mám třeba doslovnost ráda. Jestli mě něco vytočí, tak autor, který nechá závěr na čtenáři/divákovi, protože je to pohodlnější, ve stylu: domyslete si to tak, jak to pro vás bude nejvíc WOW! (jeden z důvodů, proč už nechci 3 billboardy nikdy vidět ani z auta) Ať je to jakkoliv, rozhodně se na tenhle film nedá zapomenout a závěrečnou zpověď považuju za jeden z nejlepších výkonů AG vůbec. Taky Anna Kameníková je působivá, ačkoliv ve skutečnosti zastydlá puberťačka s patologickými rysy, hrát docela umí. A možná i proto... asi by nebylo špatné jí zase vidět v nějaké "šílené" roli.

Bradův život (2017)

Bene, Bene... Já Tě mám ráda, vážně. Ale co mi to děláš? Začnu tím, že tohle nebyla komedie ani omylem. Drama? No nevím, jestli je zmeškanej termín dostatečný drama. Pak mám taky ráda housle. Ale tady, mít před sebou toho umělce, letí jeho nástroj z okna. Dává se Malina za nejhorší soundtrack? Doufám. Takhle melancholicky depresivní film jsem neviděla dlouho. Stěžovat si pořád na něco je zajímavý? Vychloubat se ve chvíli, když jste pro změnu na koni vy je cool? Podle mě ne. Většinu času jsem se za tvoji postavu styděla, Bene. Příště to zkus líp, vím, že to umíš. Díky.

Proč právě on? (2016)

Na tuhle komedii mě nalakal Franco, samozřejmě. Ale nějak to nestačilo k tomu, abych se aspoň jednou zasmála. Opravdu mi přišlo, že třeba pronájem té megalomanské vily musel stát tolik peněz, že nezbylo ani třeba na věrohodné ztvárnění in-house herního studia. A záchodová story byla trapná, jako teda ostatně většina dalších scén. Slabší 3*

Odhalení (2019) (seriál)

Případ jsem vzdáleně zaznamenala, ačkoliv už si nepamatuji, jak přesně skončil, o to je pro mě seriál napínavější. Z mého pohledu je natočený velmi dobře, fyzická podoba se skutečnými aktéry navíc není zanedbatelná. Nikde se mi zatím nepovedlo dohledat, kolik má mít příběh dílů, takže vážně doufám, že to nebude víc jak 10 a neudělají z toho Lost. Jinak je to další skvělý počin Hulu a nemůžu jinak, než dát pět hvězd.

Rudá volavka (2018)

3*+, ale plus jen za to, že jsem dokoukala a... protože Jennifer. Myslím, že většinu problémů už shrnuly komentáře přede mnou. Takže za sebe ještě dodám, že dějová linka je místy nahodilá, zmatená, motivace postav nevěrohodná až běda a pak už prostě přehlídnu, že z East Europe je v amerických očích zas jen špína Evropy.

Milionář z chatrče (2008)

Tahle slaďárna se nedá hodnotit jinak než pětihvězdou. Je velmi málo filmů, na které se ráda podívám podruhé, potřetí, počtvrté... Jenže Jamal s Latikou jsou prostě sympaťáci.

Sněží! (2017) (seriál)

Vizuálně super, obsahově, jak jsem po druhém díle zjistila, pěkná konina. Neoriginální nuda. Škoda

Úspěch (2019) (seriál)

Nemám prakticky žádné znalosti o chorvatské kinematografii, ale toto se jim vážně povedlo. Mám ráda, když kromě působivé vizuální stránky nepostrádá snímek opravdovost a to Američani popravdě moc neumí, takže když jsem viděla v nabídce, že jde o evropský seriál, rozhodla jsem se to prubnout. A chybu jsem neudělala. Jistě, všude se najde pár detailů, nedokonalostí, ale tady mi rozhodně nic nebránilo si seriál užít a možná i tím, že jsem viděla všechny díly během pár dnů mi vůbec nepřipadal rozvláčný, jak se tu píše. Brala bych pokračování. Nebo něco jiného od stejných tvůrců. A aspoň tu mladou holku bych ráda ještě v něčem viděla. Ta se neztratí.