Colombiana (2011)

Nemám nič profil Francúzom, ale ich filmom a autám neviem prísť na chuť. Povedal by som, že to bol akčný priemer, alebo vylepšený seriál Alias s Jennifer Garner.

Ocelová pěst (2011)

Keď ľudí prestane zaujímať box a stále túžia po akčnejšom predstavení prichádza box robotov. Ľudstvo je už raz také, vymýšľa vždy niečo nové a niekedy siaha až nad svoje možnosti. Tak to bolo aj v tomto príbehu v ktorom boli stvárnené dve paralelne svety ľudí a robotov. Celý film bol sprevádzaný výbornou hudbou, ktorá pridávala na atmosfére. Od momentu ,keď Max (Dakota Goyo) ostal visieť nad priepasťou na ruke starého robota som celkom podľahol tomuto príbehu a emócie hlavných hrdinov som stále vnímal silnejšie. Aj keď v poslednom boji ATOM (robot) nezvíťazil , napriek tomu sa stal šampiónom z ľudu a víťazstvo patrilo Charlinu (Hugh Jackman) . Očakával som, že toho starého robota trochu vylepšia no nestalo sa, ale to nemení môj názor, že tento film patrí k jedným z najlepších v roku 2011.

Podraz (2011) odpad!

Bohužiaľ podľa mňa si tento film nezaslúži ani jednu hviezdičku. Rozhodol som si ho pozrieť len kvôli Brucovi Wilisovi. Jeho rola bola nestotožnená s jeho predchádzajúcimi výkonmi, jeho účinkovanie v akčných scénach v ktorých vždy dominoval to všetko chýbalo mojim očiam. Zrejme si Bruce Wilis potreboval kúpiť nové lacné sako tak zobral túto ponuku, inak si to neviem vysvetliť ,alebo ako veterán dostáva už len také ponuky no neviem. Príbeh nemal žiadnu zápletku, navyše nedotiahnuté detaily v istých častiach. Ak sa pozriem pár rokov dozadu a porovnám s podobným filmom Lock, Stock and Two Smoking Barrels/Sbal prachy a vypadni tak ten ho vo všetkom prekonal. Neviem či to bola chyba režiséra Mika Gunthera ,alebo malý rozpočet na tento film ,ale bolo to chabé.