Noc hrůzy (2011)

Celkovo slušne namiešané krvavé frapé,ktoré som si pomaly a spokojne popíjal cez slamku. Výraznú chuť tomu pridávala hudba, ktorá primerane dopĺňala jednotlivé scény a udržiavala moju pozornosť. Samozrejme, že toto nebol životný výkon Colina Farrella, ale mladý Anton Yelchin akoby sa spustil v tomto zimnom obdoby z veľkého zasneženého kopca na dobrých lyžiach a po prvej väčšej zvládnutej role vo filme The Beaver pokračoval bez chýb aj v tejto hlavnej úlohe. Tým, že sa tvorcovia rozhodli aj pre nádych komédie stratili časť mojich preferencií.

Barbar Conan (2011)

Bol som naivný, keď som si myslel, že tento legendárny dobrodružný príbeh natočený s A.Schwarzeneggrom sa dočkal nového dobrého remaku. Kvalita režiséra Marcusa Nispela sa podobne ako v jeho starších dielach prejavila hneď od úvodnej scény pôrodu Conana. Okrem pár dobrých scén celý film plynie rýchlo, jednoducho až fádne a pomsta Conana je len bezhlavé zabíjanie.

Moneyball (2011)

Moneyball - " návod pre športových manažérov ". Pekné spracovanie podľa skutočného príbehu, ale podľa mňa dosiahnuť také úspechy s takým mužstvom (outsiderov a s nízkym rozpočtom) je nereálne, ak by to tak bolo v skutočnosti dovolím si to nazvať zázrak zázrakov. Brad Pitt nesklamal, zvládol emotívne situácie bez problémov (s nomináciou na oscara súhlasím), ale Jonah Hill za pár výpočtov v role uhladeného šprta, ma veľmi neočaril (s nomináciou na oscara nesúhlasím). Odovzdávanie oscarov sa blíži tak uvidím ako to dopadne. Vo filme sú časti, ktoré ho pozdvihujú, ale aj slabšie momenty a tak tomu dávam 60%.

Neznámý (2011)

Na každého raz padne slučka, ktorá stiahne krk a ukončí ľudský život a to bez výnimky nájomných vrahov, skôr naopak ak sa stanu nepohodlnými rýchlo ich dajú odstrániť. Takto to bolo aj v tomto prípade, aj keď na akciu si trebalo počkať. Liam Neeson nesklamal, ukázal výhody veľkého, silného chlapa ktorý nemal problém si to s niekym rozdať. Dobrý dojem na mňa urobil Bruno Ganz, ktorý rafinovane a s ľahkosťou zvládol svoju rolu. " kyanid v dobrej domácnosti by určite nemal chýbať " .Najlepšou scénou bolo, keď January Jones cez dieru v stene chcela deaktivovať bombu a tá svojou explóziou ju rázom zmietla so sveta. Aj keď Dr. Martin Harris sa dopátral k tomu kto bol, čo sa stalo v Berlíne chýbalo mi tam vykreslenie prečo ho chceli odstrániť.70%

Nezvratný osud 5 (2011)

Aj táto časť notoricky známeho hororovo - fantazy príbehu, napredovala podľa svojich predchodcov. Ani zmena režiséra nepriniesla nič veľkolepé,nič čo by rozpálilo tlejúcu pahrebu do nebezpečného ohňa. Akoby by tam bola dávku nechuti urobiť niečo viac pre zdokonalenie, alebo je to o ľahostajnosti a amatérskom prístupe? Neviem aká je pravda, ale prvé dve časti zožali u mňa podstatne väčší úspech a moje očakávanie, že tento krát pôjde o zdokonalenie, bolo rýchlo zahasené.

Noc žraloka 3D (2011) odpad!

Neuveriteľné, tento odpálený backhand smeroval úplne mimo ihriska. Ani vlastnosti lietajúceho psa " Falca " známeho z nekonečného príbehu sa nevyrovnajú " Sharmenovi ", psovi ktorý neúnavne plával a nakoniec z jazera vyskočil na loď.

Nákaza (2011)

Davová psychóza, rabovanie a anarchia zapríčinená epidémiou, už bola sfilmovaná viac krát a aj lepšie. Bolo tam aj pár oku lahodných záberov a emociálnych závanov, kiež by ich bolo viac. Zdalo sa mi veľa rozpracovaných príbehov jednotlivých ľudí, ktorým osud určil spoločnú cestu a to tým, že stratili svojich blízkych. To malo asi aj za následok, že ani jedná postava z hviezdneho obsadenia nezažiarila. Súčasťou bola aj reálna kresba dnešnej doby, kto z nás dostane v prípade ohrozenia ľudstva prvý záchrannú protilátku. " ten kto má peniaze a konexie " Číslovanie dní a postup odhaľovania bol zaujímavý, ale objasnenie zrodu nákazy som očakával inou formou.

Mechanik zabiják (2011)

Toto nemôžem nazvať inak,len sklamanie. Jednu hviezdičku som dal len kvôli môjmu obľúbenému J. Stathamanovi, ale ani herec jeho kvalít nemôže zabrániť katastrofe. Celý film sprevádza príliš hlučná hudba, ktorá eliminuje pozornosť pri dialógoch,ktorá mi v istých chvíľach až vadila, príliš krátke zábery a preskakovanie z jedného záberu do druhého, rýchle scény a neraz nedotiahnuté detaily. Ďalším klincom do truhly bolo, keď Steve (Ben Foster ) pri bitke so zlodejom aut ho kopol do hlavy ako keby " Lionel Messi strieľal pokutový kop ", len som sa čudoval že mu ta hlava neodletela. Podobných anomálií bolo viac, nebudem to radšej viac rozoberať. To všetko zaklincoval koniec príbehu záber na gramofón a potom výbuchy ako pri atómovej bombe, netušiac z akého dôvodu, žiadne objasnenie k tejto detonáži. Pri pohľade na to ako Arthur Bishop bol nasnímaný kamerou na pumpe, že prežil výbuch som už zavrel oči a pokrútil hlavou. Slabých 20%

Elitní zabijáci (2011)

Jeden z filmov, ktorý som očakával v tomto roku a ktorý sa výnimočne zapísal do mojej filmovej kroniky. Kto z koho ? Pár ostrých chlapov na čele s J. Stathamom (Danny) versus skupina na čele s C. Owenom (Spike). Aj keď sa dá predvídať ako to skončí, napriek tomu nechýbajú dobré vykreslené akčné scény, zápletka a zdramatizovanie príbehu ako aj dobrá výprava sprevádzaná ulicami miest a prírodných krás. Celé je to prepletené detailnými zábermi kamery ako napríklad úvodný detail na psa a jeho oči, na plechovku pod kolesom auta, v ktorej bliká indikátor pre pohyb vozidla, detail keď jeden z elitných zabijakov cigaretou pálí hmyz, to všetko pozdvihuje tento film na hladinu vane naplnenej týmto žánrom. Jason Statham je môj strelec na šachovnici, ktorý svojimi diagonálnymi pohybmi vie zlikvidovať veľa pešiakov a figuriek, zaútočiť na kráľa a dostať súpera na kolená. Za spomenutie stojí aj Robert De Niro, ktorý síce veľa nezahral, ale svoju podstatu naplnil. Na záver vtipné oslovenie pre Dannyho od Huntera " Ako si to dokázal mladej " 100%

Zkus mě rozesmát (2011)

Výborný romantický letný dážď, ktorý svojimi kvapkami humoru spríjemnil môj dnešný podvečer. Ešte stále počujem hlášku malého žiačika " smilník, cudzoložník ". Rôzne slovné,ale aj komické situácie padali z rozpršanej oblohy a mne to vôbec nevadilo, priam naopak výborne som sa bavil. Teraz už viem, že správny " ovčiak " vie ako oživiť polomŕtvu ovcu a ako sa dá zodvihnúť zo zeme kokosový orech bez pomocí rúk .Nebolo to prvý krát, keď J.Aniston podala dobrý výkon a navyše ukázala napriek svojmu veku, že nepatrí do starého železa, keď sexi žiarila v šatách z " výpredaja Victorie Beckham". Aj A.Sandler tento raz siahol hlbšie do vrecka a ukázal, že ma aj na viac ako na béčkové komédie. 80%