Kazatel (2011)

Dobrý krvavý steak v podaní kazateľa bojujúceho na vlastnú päsť. Famózny začiatok naznačil, že sa bude na čo pozerať, každá scéna, každá akcia naberá na obrátkach. Kolotoč sa roztočil,ostrie ocele berie životy krvilačným beštiám, keď odrazu akoby došiel prúd, keď súboj kňazov s novodobo vyklonovaním upírom bol pre mňa ľahkomyseľné vykonštruovaný. Ďalej film naberá priemerné rozmery a úvodný príliv upadá. Odrazu ten steak není až taký dobrý ako sa zdal na začiatku a tak to zapijem pivom a zaplatím účet. 50%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

V tomto žánri je veľmi ťažko sa presadiť, keďže takých filmov sa točí strašne veľa. Príbehy zo života o láske a sklamaní, ktoré niekde driemu a raz sa vrhnú na každého z nás a my sa stávame obeťou lásky. Povedal by som, že celé je to o tom ako každý jednotlivec zvláda konkrétne situácie do ktorých sa dostane. Takto to bolo aj tu, začalo to drámou pri večery ktorá sa pomaly vyostrovala a do toho prišla romantická zápletka a nakoniec happy end. Tieto filmy by som nominoval viac pre ženy, tie to vnímajú emotívnejšie. Napriek tomu u mňa 50 %

V cizí kůži (2011)

V celku podarená komédia s erotickým nádychom, ktorá v istých momentoch naozaj vyčarila úsmev na mojej tvári. Hlavní hrdinovia sa výborne popasovali so svojimi úlohami no najviac zažiaril žensky pôvab u oboch herečiek (Olivia Wilde a Leslie Mann). Jednou z fráz, ktoré tam odzneli a ktorá mi najviac zarezonovala bol preklad matky svojej dcérke slovíčok humus a masturbovať - humus je pomazánka a masturbovať znamená ju natierať na chleba. 50%

Kamarád taky rád (2011)

Tento film by som zaradil len k romantickým, pretože nejak vtipných a komických situácii v ňom nebolo aspoň nie pre mňa. Klasický príbeh dvoch mladých zaľúbených ľudí. Ak si spomeniem na film Zámena (Jennifer Aniston a Jason Bateman) tak to bolo podstatne zábavnejšie. Negatívne na mňa pôsobilo aj pospevovanie (Justin Timberlake), myslím že spievanie mu ide lepšie ako herectvo, ale ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. U mňa nepochodil.

Na doraz (2010)

Po dlhej dobe vynikajúca komédia v úplne inom podaní než klasické komédie. Nesmejete sa na každej hlúposti ,skôr niekedy súcitíte s trápením muža, ktorý sa chce dostať načas do pôrodnice .Pri všetkej vážností situácie v ktorej bol Peter (Robert Downey Jr) a smoly ,ktorá ho sprevádzala osudovou cestou domov, som sa fakt čudoval čo všetko vydržal akceptovať nepodarenému, podpriemerne inteligentnému Ethanovi (Zach Galifianakis), ktorý stále vedel zapôsobiť na jeho slabé miesto. Príbeh poukazuje aj na iné skutočnosti zo života ako napríklad neuťahovať si z postihnutých ľudí ,či dôvera vlastnej manželke, ktoré v tomto príbehu boli podané drsne a zároveň humorne.

Super 8 (2011)

Moje najväčšie prekvapenie roku 2011 , mladí herci bez skúsenosti, vlastne deti rastúce v dnešnej dobe, ktoré už v takom skorom veku sú nadšené filmom, to sa len tak nevidí. Necenzurované výrazy a žiadne dávenie si servítky pred ústa ich robilo "dospelými", ale len do vtedy, kým nenastúpil sci-fi katastrofický výbuch z ktorého by mal plné gate nie jeden dospelý. Aj keď to nebolo práve najmorálnejšie veľmi ma to pobavilo. Najlepšie to podľa mňa však zvládla Elle Fanning ,keď hrala herečku v ich mládežníckom filme. Myslím, že je to ozaj nádej v hereckej branži ak ovšem nepodľahne iným pokušeniam. Výborné načasovanie a prevedenie efektov, ktoré odštartovali haváriu vlaku po ktorých som, už len netrpezlivo čakal kedy sa čo stane a kedy sa odhalí tajomstvo kociek, vzbudilo vo mne nezvyčajný zážitok. Tento film môžem len odporučiť 90%.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Poviem to takto laťka bola nasadená veľmi vysoko, tento podľa mňa nepodarený unikát je tomu dôkazom. V porovnaní s Narniou či Zlatým kompasom tomuto príbehu chýba istá kreativita ,niečo čo by ma postavilo od úžasu na nohy aj keď tam je zopár akčných súbojov, tie to nezachránili a tak som to dopozeral znudený v sedačke a čakal kedy to skončí.

Londýnský gangster (2010)

Reálny príbeh zo života aj keď malo ktorý gangster obráti svoj kabát a po prepustení z väzenia sa rozhodne žiť normálnym životom. Opäť raz rozum a city víťazia nad mocou peňazí a hrubej sily. V tomto žánri je konkurencia dosť veľká ,napriek tomu ma Colin Farrell nesklamal skôr naopak. Ako by ta rola bola ušitá priamo na jeho ramená on zas ukázal svoje umenie. Akurát škoda ,že sa to končí jeho smrťou práve rukou hajzla ,ktorému daroval život ,ale tak už chodí.

Úhel pohledu (2008)

Dovolím si povedať, že tento akčný thriller je podaný trocha inak ako bežný film. Dej filmu ponúka osem možnosti z ktorých si môže divák vybrať, čím vzniká zaujímavé klbko možností, ktoré sa nakoniec rozmotá a správna, konečná možnosť vyjde na povrch. Pozdvihnutie si okrem deja zaslúži aj výkon hlavného hrdinu, ktorého stvárnil Whitaker Forest, ktorý na mňa zapôsobil už vo filme Ghost Dog – cesta samuraja. Ak sa jeho kvality budú naďalej prejavovať v takom to formáte tak sa mame načo tešiť.80%

Kovbojové a vetřelci (2011)

V tomto prípade bola myšlienka možno dobrá prepojiť western a sci-fi žáner, ale niekedy menej znamená viac a to platí aj pre tento nepodarený produkt. Viac úspechu by to možno zožalo ak by to rozdelili na dva filmy. Ani nominácia Daniela Craiga do tejto frašky nevyhrala nad absurditami, ktoré potopili plávajúcu sa loď na úplné dno.Slabé 2 hviezdičky - 20%