Blízko od sebe (2013)

Film ako remeň, s poriadnou dávkou reality, ktorú vynikajúco doplnilo aj celé potmavšie prevedenie snímok, čo výborne doladilo celú atmosféru. Napriek tomu, že ide o dramatickú udalosť podobne ako komentovali iný užívatelia aj vo mne utrusené výroky vzbudili úsmev. Niektoré ženy sú ozaj tvrdé a nezlomné a čím sú staršie tým ich ego rastie. Najlepšou vetou bolo pre mňa " vďaka bohu, že nepoznáme budúcnosť, zošaleli by sme ". Za skvele frázovanie a dobrý herecký výkon dávam 70%.

Rození obchodníci (2003) (pořad)

Vždy ma zaujímalo čo robia s mojím autom v servise a ako opravujú bežné či iné poruchy. Až v jeden deň som natrafil na jeden z najlepších seriálov ponúkaných televíziou Discovery. Ak ste len trochu milovníkmi štvorkolesových vozidiel, určite si v tejto relácii nájdete niečo čo sa Vám zapáči. Ja som sa namotal na túto návnadu hneď po mojom náhodnom, prvom pozretí. Z dvojice Mike a Edd na mňa 100% zapôsobil Edd (King of garage). Zavalitý Mike s dobrým nosom na autá a priemernou schopnosťou obchodovať ostal len v pozadí šikovného Edda, ktorý vdychoval autám stratený život. Veľmi dobre sa pozeralo na jeho zručnosť a dobre padli aj jeho občasné rady (napr. že pri výmene brzdových doštičiek treba používať medenú pastu aby nepískali). To v našich servisoch nebudú robiť asi nikdy, hlavne že im poriadne zaplatíme. 100%

Špinavý prachy (2014)

Po dlhšej dobe oddychová dráma s Tomom Hardym, ktorá nepôsobí zaujímavo a efektívne na každého, len na toho kto v tom nájde niečo viac. Nevadilo, mi že sa tam vystrelilo len dvakrát, ale na ten moment sa oplatilo čakať až takmer do konca a tak tiež nemožno zabudnúť pripomenúť silne emočné zapojenie šteňaťa. Hardy to zahral zas raz perfektne. 80%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Podobne ako v iných častiach vynikajúca dávka akcie, vynikajúci Stalone, až to začína zaváňať nudným kopírovaním. Žiadne pozitíva ani čo sa týka dejového spracovania ani zápletky a to mi chýbalo. Voľba dať šancu mladým hercom, si myslím, že nebol najlepší ťah a osobne sa čudujem Banderasovi, že zobral úlohu klauna. Na to som len čumel, čo herec s akčným potenciálom hrá zakecanú ženskú. Taktiež oproti druhej časti pokles humornej stránky. Napriek spomenutým negatívam film nenudí a akčný žáner naplnil. 60% PS: Škoda, že tam Stalone zatiahol tých mliečňakov - radšej by som prijal ak by dostal viac priestoru Snipes, Statham či Harrison Ford - ta naháňačka s vrtuľníkom mu mimochodom sadla

Velká šestka (2014)

Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%

Strážci Galaxie (2014)

Dlho som tento film ignoroval, ale zároveň som bol zvedavý čo MARVEL nové vymyslel. Moja predtucha bola, že to bude len slabý odvar a žiadna silná káva a tak to aj bolo. Nikdy som nežral epizódy Star Trek a podobné sci-fi magoriny. Tu bolo zobrazenie postáv dosť podobné a nenašiel som ani dôvod prečo si obľúbiť Petra Quilla. To že sa z neho stal dobrodruh s walkmanom, ktorý hrdinsky pobehoval mi nestačilo. K nemu, keď ešte prirátam mrzutého, nesympatického mývala vystrihnutého z "Garfielda" by som dal filmu najslabšie hodnotenie. Našťastie tam bol GROOT postava mierumilovná, akčná, zábavná s obrovským srdcom a obetavosťou. Tá vo mne vzbudila nadšenie a tak dávam o hviezdu viac 40%.

Zpátky do ringu (2013)

Aj keď bolo v tomto filme pár humorných momentov ako komédia mi to teda neprišlo. Skôr by som to definoval životopisný /športový žáner. K hviezdnemu obsadeniu nie je čo dodať obaja dôchodcovia Stallone aj De Niro ukázali, že ich bohatá filmová historia ďalej pokračuje. Filmom riadne otrasia rozpolčitosť, ktorá sa kolíše sympatiami raz k nevlastnému otcovi a jeho emóciám medzi synom a vnukom a raz k skromnému dobrákovi. Ja som mal od začiatku jasno, veril som vo víťazstvo Razora Sharpa a tak sa aj stalo. Všetko navyše dobre doplňoval aj hudobný výber a keď cestou do ringu môjho favorita som začul AC/DC bolo rozhodnuté. Za mňa 100%. Navyše bonus do života : ak raz doma zabudnem detskú sedačku do auta, určite použijem krabicu s pivom : )

Dom Hemingway (2013)

Perfektný anglický film s ich typickým humorom, ale aj dramatickým napätím. Pred Jud Lawom klobúk dole ako to zahral a tak tiež pred scenárom ktorý dostal, pretože postava Doma Hemingveja dostala dar slova. Perfektne vedel prirovnávať "básniť " o tom čo by sa dalo povedať jednou vetou (úvodný predslov o svojom vtákovi, či pekný kompliment nenásytnej zlatokopke). To zvýraznilo jeho bezohľadné, egoistické správanie o niečo viac ako je bežné pri takýchto postavách. Záver ma trochu sklamal, čakal som, že od tej zlatokopky získa prachy naspať, tak som sa nakoniec priklonil 80%. Najlepšia hláška filmu : ksicht ako potrat, na mizine ako teenger a chčiju vedle afriki bambatani.

Lucy (2014)

Ak by som nevidel posledných 20 minút filmu tak dám maximálne hodnotenie. Luc Besson je nevyspytateľný ako islamský terorista, nikdy neviete čo môžete od neho čakať. Raz natočí super film a raz hlúposť ako traky. Teraz to rozkúskoval na 2/3 super filmu a 1/3 totálneho zlyhania. Od začiatku udáva neskutočné tempo, všetko je fajn, prirovnávanie živočíšnej ríše s chovaním ľudí, nástup akcie drogového gangu či prezentácia profesora. Všetko spolu udáva nový rozmer nehovoriac o výbornej S. Johansson, ktorá s M. Freemenom vytvorili skvelú dvojicu. Prvý krát nastal môj moment zarazenia v lietadle, kde sa začala Lucy rozpadať a klincom do rakvy bol záver, keď na miesto explózie mozgu predviedla nevydanú transformáciu. Tam teda fantázia tvorcov bola neskutočne prehnaná až hlúpa. 80%

Řežba v Tombstone (2013)

Bez pochýb béčkový film, ale vidieť po kope Danny Trejo a Mickey Rourke stálo za to. Škoda, že M. Rouke dostal postavu len Blacksmitha a tak bol malo čo na obrazovke. Vedel by som si ho predstaviť skôr ako nenažratého brata Reda Cavanaugh (Rola). Niektoré filmy pozerám len čisto kvôli angličtine a tento v originálnom znení nevyznel až tak zle, takže prižmúrim oči a dám 50%.