Domek z karet (2013) (seriál)

Kevin Spacey, herecký bůh, se sune stále výš a výš. Stinná zákoutí amerického politického světa ve velmi drsném, ale zároveň decentním podání. Vykreslení postav detailní, přesně tak, jak jej provedl už Dobbs. S jedním drobným rozdílem. Dobro nemá šanci proti Kevinu Spaceymu. 2.série - Po shlédnutí dalších třinácti dílů mám chuť přidat šestou * i když to nejde. Tohle je něco výjimečného.

Temný rytíř povstal (2012)

Tento díl mám z celé trilogie nejradši. Byť Heath Ledger v předchozím díle ztvárnil svou životní roli, nebylo to tak úplně o něm. Je pravdou, že i tady je postava záporáka velmi nejasná, odklizení Banea necitelné a takovéto trochu předvídatelné zvraty na škodu. Ale tady musím končit s tímto velmi úzkým výčtem nedostatků. Jelikož ve všech zbylích ohledech je tento film dokonalý. Hudba, efekty, bojové scény, Michael Caine (i málo času na place mu stačí), i Balea jsem si tady velmi oblíbil.

Temný případ (2014) (seriál)

Po pilotu maximum. Zbytek hodnocení počkám až se to rozjede. Ale snad se to udrží. 2.díl - Matthew dokazuje, že je momentálně na vrcholu svých uměleckých sil a je potřeba toho využít. Velmi kvalitní je i zpracování, především výpravy. Tady jde jen netrpělivě čekat na každý díl jako malé děcko. 8.díl - Skončilo to a je mi to líto. Opravdu to byl jedinečný seriál. Nesmírně zajímavá výprava, především v těch scénách, kdy odlišují pravdu od vyprávění. Skvělé fakt :-).

L. A. - Přísně tajné (1997)

Jsou filmy u kterých je 5* minimum a tento je bezpochyby jeden z nich. Herecká elita se sešla a dokázala, proč patří mezi ty nejlepší ve svém oboru. Spacey, Crowe a překvapivě i Guy Pearce byli na vrcholu. Po přečtení knihy jsem si film pustil ještě jednou a nemám důvod měnit. Je to hodně zjednodušené, ale do nesmírně kvalitního výběru. Kniha je velmi hutná a předimenzovaná, přičemž vám to vše rozjasní v posledních 60 stranách. Film si vzal skvěle vypracované postavy, hrubý obrys děje a spoustu skvěle napsaných scén a střelil tomu závěrečnou přestřelku. Nemám co vytknout a pro čtenáře je ve filmu mnoho krásných narážek na knihu, které tomu dají tu třešinku na dort.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kvalitativně zhruba stejný jako jednička. A můj názor je taky de facto stejný. Velmi dobrý film a oživení legendy. J.J. Abrams stoupá výš a výš.

Mentalista (2008) (seriál)

V Česku to asi zapadá do odpoledního krimi, které je možná pro někoho další z mnoha. Nicméně jeden z nejlepších pilotů všech dob, sympatický hlavní hrdina a příběh v pozadí. To není jeden z mnoha ;-)

Nespoutaný Django (2012)

První dvě hodiny jsem se i bavil. Waltz ukazoval, proč se v hollywoodu uchytil, protože byl úplně někde jinde než zbytek jeho hereckých kolegů. I DiCaprio, ač nejsem jeho fanouškem, prokázal, že si vybírá role proto, aby jim dal vše na maximum. Ale po dvou hodinách přišla ta Tarantinova část, kvůli níž bojkotuji veškeré jeho filmy. Velmi mrštný negr zabijí s přehledem úplně všechny okolo, deset chlapců s brokovnicemi ho není schopna zabít, jelikož leží pod skříní (takovou skříň chci taky), je schován za mrtvolou a přestože mu trčí hlava a půlka těla, tak všichni trefují jen tu mrtvolu. Po deseti minutách, kdy jsou všechny stěny červené to sice vzdává, ale to jen proto, aby na konci odjel jako velký hrdina se svou milou a tímto úchylným happyendem (při kterém ho nezbaije ani stát 5 metrů od exploze) odchází Nespoutaný Django.

Star Trek (2009)

Poslední dobou jsem našel jakousi zálibu v J.J Abramsovi a ani tento film nebyl výjimkou. Už se hodilo trochu oživit duo Kirk - Spock, jelikož původní provedení je sice legendaární, ale nebylo úplně nejlepší a nikdo ho už nevysílá. Toto oživení s velmi kvalitně hrajícím Quintem je podle mě i trochu nad očekávání.

Ztraceni (2004) (seriál)

Jsem u první série a pravděpodobně to neudrží kvalitu až do konce, ale celkový styl vyprávění, napětí přehupující se z dílu do dílu, kvalitní vykreslení postav a havajské pláže; jo to je dobrý. Fakt jestli se nesnažili držet se u tohoto tématu příliš dlouho se dozvím za pár měsíců. 3.série - Právě jsem dorazil ke kameni úrazu. Když jsem psal o měsících, bylo to z doufáním, že se přes to nějak překlenu. Ale teď mě už vysírá i to vracení se do minulosti, ten prapodivně futuristický děj a snaha uplést z něčeho nepěkného bič. Takže snad v budoucnu dokončím tento seriál, protože mě fakt zajímá, jak to dopadne, ale nevím jestli to někdy dokážu.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Hippie komedie, trochu bezduchá, ale snesitelná. Nudnost celkového příběhu drží nad vodou akorát herecké výkony.