Kde zpívají raci (2022)

Nejprve bych rád uvedl, že knižní předlohu jsem nečetl. Filmový produkt se mi dost líbil. Silný příběh, který mě upoutal k židli a také nejednou překvapil, spolu s úžasnou přírodou v čele se super obsazením. Nepíšu zde jen o hlavní roli, ale i o výrazně menších roličkách, které ale tomuto artíku dávají šmrnc. Nemohu jinak než vřele doporučit.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Hned po prvním dílu jsem si říkal, že tohle je super nápad, tohle si užiju. Mít klíče a skoro neomezené možnosti. Bohužel po tolika skoro až debilních a hloupých rozhodnutí protagonistů, dává hlavně v dalších sériích více a více pod kotel akčnosti a dramatu, na úkor fantasy. Což mě docela dost štvalo a chvílema jsem hledal chuť si pustit další díl. Pevně věřím, že 3. série, která je již dějově dost vyčpělá, je konečná a další série nebudou. Největší problém je odklon od hlavního žánru. Za mě spíše po shlédnutí přetrvává mírná hořkost a snad i malé nedoporučení.

Bella Mia (2013)

Film o chytré krávě, člověk by si až řekl kam jsme to jen klesli. Nicméně postupem času si člověk tak nějak k té krávě cestu najde a trochu jí ty palečky přece jen drží a z debiloviny se stane jen podprůměrný snímek. I tak si myslím, že 90 minut se dá využít jinak, než koukáním na tento film a spíše nedoporučuji.

Muži v černém (1997)

Starý svět (K) a nový svěží vítr (J) se spoustou hlášek ve sci-fi hávu z konce 90 let. Trochu mi to připomíná ty nejstarší Starwars bez tolika srandy a nemohu jinak než kultovku doporučit.

Jan Žižka (2022)

Když nad tím tak přemýšlím, možná je toto cesta z hlubin české kinematografie. V zázemí (kamera, produkce, efekty, kostýmy atd.) mít české lidi a do hlavních hereckých rolí usadit cizince a čecháčky opět nacpat maximálně jako stafáž či do menších roliček. Bohužel generace super herců co byla tu není a těch pár kvalitních a konzistentních neutáhne kvalitu na svých bedrech. Zpět k filmu. Krásné lokace a vybrané kostýmy jsem viděl. Také snahu o detail a dát myšlenku a srdce příběhu, nejen tupé mlácení v bitvách do lidí. Čehož si velmi cením. K tomu solidní výkony protagonistů. Jsem mile překvapen a mohu hodnotit jako nadprůměrný snímek, bohužel zrovna toto téma je tak vybrakované (i tvorbou ze zahraničí), takže dát plné hodnocení, je složité, jelikož by mě to muselo chytit za srdce, což se dle hodnocení skutečně nestalo.

Thor (2011)

Marvel přidává pod kotlem a Thor je ukázka velkoleposti a výborné práce s efekty. Spolu se super charaktery, v dobrým podání vybraných herců, jsem dostal velmi slušnou porci akčnáku. Škoda jen úplného závěru, ve kterém je trochu moc klišé, jinak by padlo maximální hodnocení. Doporučuji.

Pozvánka do pekla (2022)

Zase jsem viděl vyhozené prachy od tvůrců. Půlku stopáže se snaží vykreslit romantické drama s hororovými prvky a pak to zaplácnou klasickým stupidním zakončením. Ještě navrh přidají poslední tak 3 scény, které jsou již úplně vytržené z kontextu a jen jsem nevěřícně civěl na plátno (ano, šel jsem na to do kina...). Casting na výběr hlavní herečky byl mimo, ta osoba hrát moc neumí a charisma také postrádá. Odcházím z kina mírně rozladěn a s nedoporučením pro shlédnutí této patlaniny.

2012 (2009)

Když jsem na to koukal před rokem 2012, bylo to více temnější a vizionářské. Ted 10 let po avizovaném konci světu tu stále strašíme a i přes velmi neúměrně dlouhou stopáž se stále jedná o dobrý katastrofický film. Nejvíc se mi mimo triků líbí obsazení. Hrají zde známí herci (Cusack, Ejiofor, Harrelson a další), což není úplně zvykem a jejich výkony jsou pro film sladkým pohlazením.

Chaplin (1992)

I přes úctu k Chaplinovi, je to dlouhé, pomalé a nezáživné. Je tedy pravda, že Downey Jr. odehrál svůj part solidně, ale to je tak vše co mohu kladně hodnotit. Jinak vše průměrné až na půdu a spíše lehce nedoporučuji.

Iron Man 2 (2010)

Aa pokračujeme dále, bohužel i když se nám děj rozvíjí, vše vypadá spíše jako klišé a proto dávám průměr.