Papírová města (2015)

Scénáristi si ze mě asi dělají prdel. Naschvál jsem četl knižní předlohu a pak jsem s očekáváním zapnul film. Nejprve chci říct, že chápu že děj musí nějak osekat, ale co s ním provedli je na přes hubu. Nejenže zkracovali až moc děj, ale také si totálně vymýšleli, přidávali postavy a druhou půlku filmu si krom snad 3 scén celou vymysleli a postavili tak knížku na hlavu. Malý příklad: několik lidí jede někam (nechci zde psát spoiler) a pospíchají dle filmu aby byli zpátky na maturitní ples, ale v knížce pospíchají aby někoho stihli a odjeli z předání maturitního vysvědčení (bylo dávno po plese). Být autorem knižní podoby (John Green) tak jsem velmi zhnusen. Hlavní hrdinové byli nesympatičtí až na půdu a přál jsem jim ať chytnou lepru a já na ně nemusím koukat. Chvíle a to zvlášť v druhé půlce filmu jsem měl nutkání film vypnout. Od odpadu film zachránila první polovina a docela příjemná hudba nic víc.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Když jsem tak četl jak to natáčeli, tak musím uznat že si opravdu dost mákli. Bude taky zajímavé jestli konečně dostane DiCaprio toho vytouženého oscara. Film se mi velmi líbil, při některých scénách mi tuhla krev v žilách jak jsem byl zabrán do děje. S hlavním hrdinů nejde nesympatizovat. Za zmínku také je velmi dobře položená hudba a skvělá kamera a práce maskérů, jelikož ti se opravdu dost vyřádili. I když je film možná až moc roztažený do délky tak tomu nechybí šmrnc a zaslouží si být v nominaci na oscara.

Osm hrozných (2015)

Jackson a jeho hemzy o jeho lofasovi tak jsme málem umřel v kině smíchy, ale to není jediná věc proč na tento film jít. Různé dialogy mezi herci jsou někdy nápadité a tajemné někdy je to zas žvatlaní o ničem. Musím sem napsat jednu cifru a to 187 minut, v rozšířené verzi, je neuvěřitelný jak dlouhou stopáž to má.Kdyby bylo o 15-30 minut méně nezlobil bych se, jelikož hlavně první třetina je místy nezáživná. Naopak poslední třetina bylo maso a děj jel na plné obrátky, také po hudební stránce to byl příjemný zážitek. Také moc nechápu prvních 5 minut kde je pouze jeden záběr na kříž. I tak doporučuji.

Černobílý svět (2011)

Zaujal mě poutavý děj, hlavně když porovnám dnešní dobu a tu ze začátku 60 let, jako bych žil ve snu. Ten rozdíl k chování k jiné barvě pleti, jako by to bylo ze středověku a ne před skoro 60 lety. Některým herečkám jsem měl chut nabančit, ale zas až tak moc jsem nedokázal soucítit s hospodyněmi, i když se film o to za každou cenu snaží. Dějově mě to, ale nesmírně chytlo a rozhřešení bylo fajn. Vřele doporučuji, hlavně kvůli dějové stránce.

Spalovač mrtvol (1968)

Celý film je úžasná představení hracích schopností jednoho z nejlepších českých herců a to p. Hrušinského. Dlouho jsem neviděl, že by herecký výkon tak silně ovlivnil můj pohled na daný film. Je zde také dobře vidět jak se člověk šikovnou manipulací stane zvířetem. Doporučuji nic jiného snad ani nejde napsat.

Bojovník (2015)

Film s boxerskou tématikou, který jede v zajetých kolejích. Zpočátku jsem se moc neorientoval a bylo to rozhárané, ale poté se vše usadilo. Jake se do rolí jako boxera, vojáka či poldy hodí. Naopak bylo dobře, že docela nepříjemná McAdams brzy ve filmu zamávala šátečkem, jelikož její postava mě docela dost štvala. Konec byl docela předvídatelný možná až moc pohádkový, ale stálo to za to. Nedávno jsem viděl film s podobnou tématikou Creed a ten byl o fous lepší, ale i přesto jim dám stejné ohodnocení, jelikož na pětihvězdičkové ohodnocení to ani u jednoho není.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Truc podnik dvě. Nechápu, když se jednička nepovedla, proč natáčeli dvojku. Zpočátku má film své světlé stránky a docela dost jsem se zasmál, ale poté přijde totální chaos. Scény jsou vytržené z kontextu a jednotlivé dialogy nedávají smysl, jak filmem, tak obsahem. Postupně jsem si říkal „what´s the fuck??“ Opravdu nedoporučuji, je to totální bída a chaos.

Nikdy není pozdě (2015)

Poslední dobou mi přijde, že když u nějakého filmu moc toho neočekávám, tak jsem pak velmi mile překvapen a platí to i pro tento snímek. Sice bych snímek určitě nezařadil do kategorie komedie, ale budiž. Velmi mě bavilo sledovat narušené vztahy v rodině a chování jednotlivých protagonistů, byl jsem zvědav jak to celé dopadne a dokázal jsem s hlavní hrdinkou soucítit. Film měl docela příjemné tempo a nenudil jsem se. Streep je typ herečky, že jí dáte jakoukoliv roli a ona to zahraje perfektně, také její vzhled vypadal velmi solidně, pochvala maskérům apod. Překvapilo mě jak jí šlo hraní na kytaru a že díky jejímu umu režisér rozšířil repertoár písní co hrála, ze 3 na 10. Jediné co mi vadilo, že to nemělo nějaké pořádné rozuzlení, které by mě dostalo do kolen, proto dávám 4*. A opět se pozastavím na překladem názvu tohoto filmu, bude se asi opakovat stále dokola, ale asi by se měli zamyslet ti co to překládají nad tím jak přeloží názvy filmů, tohle je šíleně zavádějící.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

S faktem, že film měl posunutou premiéru o 3/4 roku, kvůli přetáčkám, jsem moc nečekal a film mi příjemně vyrazil dech. Velmi pomohla změna v hereckém obsazení hlavně změna Tatum za Willis byla trefa do černého. Hodně se mi líbili i digitální efekty a celkově to mělo šmrnc a šťávu a to akčnák potřebuje vždy, aby měl solidní hodnocení. Byl jsem velmi mile překvapen a mohu oproti jedničce která byla klasická tuctovka doporučit.

Pařba v Bangkoku (2011)

Bezesporu toto je nejlepší díl. Ve všech aspektech bych řekl, že je tento díl o pár procentních bodů lepší než jednička a trojka. Nejvtipnější část je určitě při titulcích, kdy jsou jako v jedničce ukazovány fotky z té pařby. Mírný palec nahoru.