Sousedi (2014)

Sakra to byla hovadina. Na 10 trapných scén připadala jedna dobrá scéna. Jako koho mohlo napadnout vymyslet tak blbé a trapné dialogy, to ti herci nemají nějakou sebereflexi, že by si řekli: Sakra co to je za chujovinu, hej rejžo takhle to nejde. Ne oni to tupě natočí jako by se nechumelilo a šup s tím do kina. Opravdu jsem občas jen nevěřícně kroutil hlavou a hlavně začátek jsem opravdu přetrpěl, poté na trapnosti se lehce ubralo a občas jsem se zasmál, ale i tak je to pro mě solidní zklamání a už to nechci vidět. Palec dolů.

Smrtonosná past (1988)

Starý dobrý akčnák. Metodicky a pomalu vzrůstající se napětí, které přidává grády. Vidět po delší době Willis s vlasy, je taky zážitek, docela mě to i rozesmálo. Jen mi chybělo chvílemi odlehčení, které se začalo více zakomponovávat až cca před 10 lety. Samozřejmě že doporučuji.

Everest (2015)

Malinko mi to připomínalo symfonickou báseň Vltava. Pomalu se rozjíždí a postupně své tempo stupňuje a stupňuje a pak parádní vrchol, v tomto případě Mount Everest a pak příjemné zakončení. Opravdu si je to dost podobné. První půlka filmu byla pro mě zahřívací kolo klidné, pozvolné a ta druhá to byl uragán napětí a emocí. Moc jsem si to užil. Filmy inspirovány skutečnými událostmi jsou vždy velmi výživné a silné a toto je jeden z nich. Moc se mi to líbílo a mohu vřele doporučit.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Díla od E. A. Poe jsou většinou dobře zfilmované. Tento případ koresponduje s větou co jsem napsal jako první. Herecké obsazení spolu se zajímavým dějem dělají pro mě velmi zajímavý mix. Jediné co mi vadilo byl dějový konec, který mi připadal velmi podobný s rozuzlením jako ve filmu Prokletý ostrov. I herecké obsazení v případě Kingsley, který již ve zmiňovaném filmu taky hrál doktora psychiatrie, mně to ještě více připodobnilo. I přes tuto malou nedokonalost se mi film velmi líbil a doporučuji ho všem.

Bohové Egypta (2016)

Podobný žánr mám rád a vždycky jsem dostal polovičatý produkt. Zde jsem konečně dostal to, co jsem očekával. Zajímavý příběh plný emocí, který několikrát gradoval. Herecké výkony v čele s Butlerem se mi také moc líbily. Jen dvě věci bych vytknul, první asi až přílišnou délku a tu druhou ne úplně vypilované některé efekty. Při rozpočtu 140 miliónů by si s tím mohli dát větší práci. Byl jsem na tom v kině ve 2D, 3D mi přišlo k tomuto filmu zbytečné. Mohu doporučit.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Zde máme poslední díl, velmi zdařilé trojdílné série. Zasadit děj na Divoký západ byla trefa, jelikož po druhém dílu by trojka už mohla někoho začít nudit. Překvapilo mě, že herci vypadají asi nejlíp v kostýmech kovbojů. Je zde také dobře vidět, jak dokáže ženská zblbnout chlapa a otočit děj o několik stupňů jinam, ale dobrý tah. Jediné co mi vadilo, byl fakt že je to poslední díl a další už nebudou. Mohu zas jen a jen doporučit.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Výživný film, plný zvratů a nečekaných událostí. Co chybělo jedničce je zde vrchovatě. Zde si scénáristé opravdu vyhráli a vymysleli spleť nástrah na hlavní hrdiny a vše do sebe parádně zapadá. Je to špička ve scifi bez nějakého velkého použití digitálních technologií. Mohu s čistým svědomím doporučit.

Na dřeň (2012)

Dlouho jsem váhal jaké vlastně hodnocení tomuto filmu dám, nakonec jsem dal to lepší a po další úvaze jsem zvolil horší hodnocení, tak moc jsem si nebyl jistý. Film byl pro mě dlouho takový o ničem až konec mě vytrhl z letargie a zalíbil se mi. I tak je to pro mě průměr, o kterém toho moc napsat nejde.

Země zítřka (2015)

Který šikula se rozhodl, že bude mít Clooney nového dabéra?? Když jsem to slyšel, chtělo se mi blinkat, pak jsem chtěl utéct z bytu a poté si dát rohypnol do pití. Opravdu to bylo šílené. Jinak film je nápaditý, hezky graficky udělané jsou efekty. Celkem se mi to líbilo, až na trošku odfláknutý konec, ale pro fanouška žánru scifi mohu doporučit.

Alenka v říši divů (2010)

Svět fantazie je prostě úžasný. Neplatí v něm naprosto žádná omezení a zákony a tím filmaři splnili první a velkou část svého úkolu. Celý svět je promyšlený a ani to není křiklavé přestože vše bylo děláno digitálně. Začátek se trošku ospaleji rozjíždí, ale poté film nabízí teda aspoň pro mě zajímavou podívanou, které chyběla jen nadstavba, prostě něco z čeho bych si sedl na prdel a mohl dát nelepší hodnocení. Takto mohu doporučit a dát 4*.