Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Wacoslav1

Zkusíme to na ně po dobrým! Ubalíme jim brko! Ať vidí, že jsme v pohodě... nezabralo to, přátelská domluva... nezabralo to, přivolaná policejní hlídka... nezabralo to! Ok tak je prostě zlikvidujeme! Nekompromisní a nekorektní masakr ze kterýho jsem byl místy fakt mrtvej smíchy. Neříkám, že úplně všechny vtipy se povedli, ale kadence těch vpravdě ultimátních je místy neuvěřitelná. Samozřejmě, že pokud nemáte rádi hodně sprostých slov hodně vypitýho chlastu a vyhulených brk plus nějaký ty ejakuláty k tomu, tak se tomu vyhněte, ale ono to má i poselství sakra! a to kurevský až budou zase milovníci rádoby umění něco vyřvávat. Tenhle film o střetu generací je totiž geniální v tom, že jeho hlavní myšlenka je, že ani po třicítce nejste odepsaní a můžete to těm mladým fakanům a pařanům pěkně nandat no a konec konců další myšlenkou je, že i oni časem a z přibývajícím věkem zjistí, že nejde jenom pařit, ale skutečnej život je o něčem jiným. Já vím už slyším kecy o tom, že jsem starej páprda a ať se vrátím do hrobu, ale pěkný hovno! Tenhle film mě prostě oslovil hlavně proto, že na něm cejtím jak moc je dělanej pro lidi z mojí generace. Rogen je můj vrstevník a stejně nemůžu si pomoct, že i když se ta banda mlaďasů vedená Efronem kterej mi není moc sympatickej (spíš model než herec) ale chápu, že náctiletý prcinky by asi z jeho vysportovanýho těla lehce vlhli, snaží sebevíc aby byli hrozně vtipní drsní a prostě cool tak Rogen se svou mladou a děckem který se rádo kouká na rodiče když si to spolu rozdávají je všechny nemilosrdně a z přehledem strčí do kapsy. Většinu nejvíc vtipných hlášek a situací si nekompromisně kradou pro sebe. Takže to jo tohle můžu Rogen je borec a po Apokalypse v Hollywoodu nám servíruje další lahůdku, která mi tentokrát zachutnala ještě o něco víc. Libovej film na odreagování můžu vřele doporučit. Pár dílčích chybiček by se sice našlo, jak jsem napsal tak hezoun Efron z bandou mladých výrostků se ať se snažili jak se snažili, tak mě prostě nedokázali pobavit tak jako dědek Rogen a jeho neskutečný průpovídky. Tak já teda nevím fakt už jsem starej shnilej a odepsanej? Nasrat! Sice se přiznám, že dnešním náctiletým moc nerozumím, ale to rozhodně neznamená, že bych byl nějakej zapšklej páprda kterej se neumí s chutí pobavit. Takže teda rezervy bych našel, ale tentokrát je ignoruju a pálím všemi pěti už z toho důvodu, že i když je to možná předčasný vykřikovat v půlce roku, ale já to klidně vykřiknu, tak to vypadá, že Rogen a spol si touhle sousedskou válkou po loňský Apokalypse zaslouženě připisuje další komedii roku.95% ()

Foox

Vau, tady mi Zac Efron ukázal, že není fér ho zaškatulkovávat jen do role zpívajícího metrouše z Muzikálu ze střední. Tady si se Sethem Rogenem vyloženě sedli a i jen díky nim, funguje plno menších vtipů. Sice by se mohlo ubrat na nechutnosti a pár jouků trošku domyslet, ale i tak jsem se dobře bavil. 70% ()

Chrustyn

Vypadalo to, že by mohla po dlouhé době vzniknout povedená, svým způsobem docela chytrá a hlavně zábavná komedie, která se nebojí přitvrdit. Bohužel skutek utek a film tak překvapí jen slušným Efronem, který je sice pořád barbínou, ale už umí i hrát. Na druhou stranou otráví Rogenem, který od začátku své kariéry, ani trochu nezměnil nic ze svých kreací a režisér nedokáže přijít s ničím, co by se dalo nazvat vtipem, nebo zábavou. To co pak divákovi zbude je jedna velká, nezábavná a trapná křeč. ()

kingik

Mít za sousedy početnou partu v jednom kuse pařících studentů říkající si bratrstvo PSI Delta, je opravdu peklo. Své o tom ví rodičovská dvojka Mac a Kelly, která přesně tuhle vypečenou partičku vyfásla do těsné blízkosti svého domu, a která už se bujarých večírků dávno zřekla ve prospěch výchovy své malé dcerky, i když jim občasné hulení v soukromí žíly netrhá. Kdysi poklidná ulice s příchodem nových nájemníků se rázem změní na tu nejhlučnější, kdy kravál z celonočních pařeb hned za humny prakticky nedává sebemenší šanci na poklidný spánek. Jako jediné řešení se nabízí bud se k partě přidat, což se zpočátku děje, anebo připravit odvetné akce, které arogantnímu bratrstvu a jeho vůdčímu floutkovi jednou provždy zatnou tipec. Cesta vede přes odvázané noční kalby, policejní hlídku a rušení nočního klidu, což pochopitelně vyústí k vzájemným škodolibým naschválům, které neustanou, dokud ten druhý nebude definitivně na lopatkách nebo smetený na lopatce. Nedá mně to nevzpomenout při té příležitosti na komediální tvorbu Adama Sandlera, která je téhle komedii nejblíže. Kdysi z nenápadného Setha Rogena vyrostla slušná konkurence, kdy má stagnující Sandlerova tvorba co dělat, aby nabrala zase vítr do málo nadutých plachet. I tak u mě vyvstal pocit, že Rogen svému kolegovi frnknul o nějaký ten komediální sáh. No není to hodný žánrový soused, protože by na svého kolegu přinejmenším ze slušnosti počkal. To, co tenhle film markantně povyšuje na nadprůměr, je jeho experimentální forma, kterou je z větší části natočen. Film se vzpírá, jak zařazení do škatulky typické komedie pro teen publikum, tak zrovna tak nepodléhá ani klišoidním podívaným pro celou rodinu. Debutující scénáristická dvojka i režisér Nicolas Stoller se mezi sebou dohodli, že to pojmou jinak, a tak se i stalo. Většina scén je neotřelá až originální a natočená na solidní technické úrovni. Herecké obsazení je zajímavější, než by jeden čekal. Rogenovi se atypický táta od rodiny dá věřit, Rose Byrne byla nezvykle komediální, výrazná a dodala své postavě zvláštní sexappeal a Zac Efron, ačkoliv už pomalu odrůstá studentským létům, občas vykazoval a často i balancoval na hranici nesympatického sociopata. Slabinou je pro mě závěr, který není úplně dotažený a padl tam, kam se filmu celou dobu nechtělo. A to se nabízelo více řešení, jak to celé zakončit. Tvůrci se rozhodli příliš nic nekomplikovat a vyšla z toho taková ta úlitba či chlácholivé vydechnutí pro všechny, kteří věří, že každý vyhrocený spor se dá urovnat, i když to vypadá jakkoliv zle. Osobně bych volil jiný závěr. Třeba Efrona putujícího za mříže nebo tak něco. Zkrátka něco extrémního, v rámci divácké katarze. V každém případě, nehledě na podivně nenápaditý závěr neslučující se s celým předchozím pojetím, se jedná o kvalitně zábavnou komedii s neotřelým námětem občas balancující na hraně sociální satiry, či do jisté míry, pracující s jejími prvky s množstvím jednotlivě originálních scén, které do sebe úplně plynule nezapadají, a tím pádem vyznívají o kapánek lépe, než celek. Případný návod na urovnání sousedských vztahů v něm raději nehledejte. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Superpero

A je to prostě prdel. Kopačky už Stoller nepřekoná nikdy, protože tak skvěle vysoustružené scénáře nerostou na stromech, ale Sousedi jsou rozhodně fajn komedie. Nejvíc mě bavila scéna z párty kde Rose Byrne identifikovala, kdo mrdá s kym a kdo chce koho mrdat a kam tudíž vrazit klín. A pak samozřejmě "dojící" scéna. Ta byla fakt příjemně over the top. ()

• Rozpočet filmu ($18 miliónov) sa tvrocom vrátil už v prvý deň, čo išiel film do kín. Získal vtedy za jeden deň $19,574,490. (Astonko)
  • Během natáčení snímku byla závislost Zaca Efrona na kokainu na takové úrovni, že o ní věděl celý filmový štáb. Zac byl navíc problémový a několikrát se stalo, že na plac vůbec nedorazil. (Zdroj: super.cz) (peiton)
  • Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák