Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Malarkey

Dost nekompromisní komedie. Seth Rogen a Rose Byrne jsou tady naspeedovaný jak po pěti tripech a celé to má takový dost svižný průběh. Musím se přiznat, že zrovna na ně jsem si chvíli zvykal. To na Zac Efrona a jeho spolek Beta jsem si kupodivu zvyknul hned. V té hromadě zběsilosti a kolikrát dost brutálních vtipů jsem si ale uvědomil, že v tomhle filmu není vysloveně dobrá a špatná strana, což mi udělalo velkou radost. I když je tu Zac Efron solidní zmetek, pořád ho berete jako kluka, kterej žije svůj sen. A ten závěr to ještě k realističnosti o to víc zvedne. Celou dobu jsem tak koukal na komedii, o které jsem si pořádně nevěděl, co myslet, abych se v závěru utvrdil v tom, že jsem si ji suprově užil. Věřím ale, že Vás to na konci buď trkne a s filmem budete nadšeni a nebo budete kroutit hlavou nad tím, jak pitomě se tam všichni chovají. Zase ale nesmíte být takoví morousové...vždyť jde jen o komedii a tahle vtip v sobě rozhodně má. ()

silentname

Musím predsa len priznať, že som sa pri sledovaní tohto filmu pobavil. Z amerických komédií, ktoré využívajú tento typ humoru musím povedať, že som sa skutočne aj zasmial a užil som si film s ich protagonistami. A môže za to najmä veľmi dobrý výber hercov, no rovnako je podľa mňa aj príbeh celkom dobre napísaný a má to v sebe takú oddychovú chuť. Je to zvláštne, lebo väčšinou mi tento typ filmov nesedí, ale v "Neighbors" to podľa mňa celkom funguje. Takže ako ľahká oddychovka je to podľa mňa fajn. Zabavte sa tak, ako som sa zabavil aj ja. Hodnotenie: B ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Mladý manželský pár koupí dům na předměstí a těší se, co za sousedy se přistěhuje do vedlejšího prázdného domu. Když se ale ukáže, že v sousedství si zbudovalo hlavní stan středoškolské bratrstvo Delta Psí, které vyznává nikdy nekončící párty za styl života, začíná neskutečně zajímavá sousedská válka. Ano! Je to velice velice trapné a téměř nikdy nekončící monology Setha Rogena mnohdy nudí, než aby bavily, ale já se kupodivu bavil a občas jsem vyprskl smíchy. Je vidět, že v dnešní době se zkrátka lidé rádi zaplácnou tímto stylem fekálního humoru pro prvoky a mnohobuněčné organismy, ale "pokrok" nezastavíme. Uvítal bych méně vulgarismů, póz, debilních dialogů a alespoň krapet hereckého umění, ale to už by nebyl ten film, který jsem naprosto čekal a možná by to dopadlo s hodnocením ještě hůř. Tohle si zkrátka na nic nehraje a je to přesně tím, čím to má být. Tupý film pro masy.. 70% ()

BoPo

Projekt X rozťahaný na viacero dní. Ničím sa neodlišujúca, nevyčnievajúca komédia na téma vysokoškoláci, chlast a sex. Pekne však funguje chémia medzi Macom a Kelly, a vďaka tomu ma bavilo sledovať ich bojové ťaženie. Po dopozeraní filmu sa dostavil jeden želaný a jeden neželaný efekt. Pohodovo som zabil čas a dostal som chuť na mlieko. Kedže som už spomínanému Projektu X dal 3*, tak Sousedi dostávajú v rámci zachovania férovosti len **. ()

TeeAge

|| Scenár: Andrew J. Cohen, Brendan O'Brien | Hudba: Michael Andrews | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Point Grey Pictures, Good Universe | Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 266,586,800 $ || Nekonzistentná, krčovitá trapárňa. Film, ktorý je žánrovo sólovo označnený ako komédia, by mala mať viac, než jednu pasáž, kde sa fakt zasmejem. Nemala. Ps: Je veľmi pravdepodobné, že keby som bol nevidel včera jednu výbornú komédiu (nemeckú!), tak by to išlo asi o 1-2 hviezdy vyššie. Aj napriek strašnému hereckému výkonu Setha Rogena. Čo už, porovnávaniu sa človek nevyhne... 25% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

• Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, a to od dubna do května 2013. (rafix)
  • V Austrálii a Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Bad Neighbours, aby sa predišlo k zámene s austrálskym televíznym seriálom Neighbours (1985). (beso74)

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák