Krok za krokem - Klaun se žení (1991) (epizoda)

Príbeh: Osláviť v jeden deň detské narodeniny aj zostrojiť svadbu sa môže javiť ako problém. Prevedenie: Opäť časť s humorom aj citom pre ponaučenie. Tieto mám veľmi rád. Pocity: Veľmi pekné okamihy. Hlavne láska Brandona a jeho otca a rovnako Carol akceptujúca potrebu rodiny pred svojimi snami. 90%

Krok za krokem - Sbližování (1991) (epizoda)

Príbeh: na to aby vyhrali rodinné hry musia začať ťahať za jeden povraz. Prevedenie: Celkom milá časť kde sa dostávame trocha mimo dom a to seriálu celkom slušalo. Rodinníé hry sú tradičná hra amerických mestečiek a celkom som sa na nej bavil. Pocity: Nemám v podstate moc čo vytknúť akurát to spásonosné Kodiho antré ale inak v pohode. 80%

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Príbeh: Zaľúbená pošta sa dostala do rúk rúk jej adresátov. Čo však môže znamenať dosť vážny problém ak je vyvolených viac. Herecké obsadenie: Lana Condor je v podstate pre mňa neznáma herečka. Ktorú som kde tu zazrel v Ačkových filmoch ale iba vo veľmi zanedbateľných úlohách. Tu sa hlavnej úlohy zhostila znamenite a jej prejav bol veľmi svieži a originálny. Prevedenie Teenege Romance z prostredia stredných škôl mám celkom rád. Dobre sa na to pozerá a vracia to diváka do študentských lavíc, k prvým láskam, prvým trapasom a k predurčeniu si životnej cesty. Pocity: Veľmi milé a nenásilné dielko, ktoré sa na nič nehrá a z filmov s podobnou tematikou je vysoko nad priemerom. Pridaná hodnota: Príjemná oddychovka, ktorá dokáže naladiť a aj pobaviť. 75%

Kontakt (1997)

Príbeh: Sme na našej planéte sami? A ani nie, je ľudstvo pripravená na stretnutie s iným živočíšnym druhom? Herecké obsadenie: Herci ako Jodi Foster alebo Matthew McConaughey si musia hravo poradiť s filmom podobného razenia. Netreba tam nijaké veľké herectvo, v podobných filmoch ide viac o ideu. Prevedenie: Film je v podstate delený na dve polovice. Prvá je rozprávačská a dáva nám priestor spoznať Ellie od jej detstva a spoznať jej životné vzory. Druhá polovica je dramatická kde už sa reálne niečo deje. Bez prvej by bola nelogická druhá a bez druhej by bola nudná prvá. Perfektne sa to dopĺňa. Pocity: Film pekne dávkuje emócie a pracuje s divákom aj v rovine vzťahu muža a ženy, ako aj otca a dcéry, ako aj profesijných vzťahov. V tomto sa mi film veľmi páčil. Pridaná hodnota: Ak by som nevidel "Interstellar", dal by som na šupu plné hodnotenie. Ale v dvoch filmoch podobného typu sa mi vidí že "Kontakt" trocha pokulháva hlavne v závere. 87%

Autoškola - Zločin je tímový šport (2019) (epizoda)

Príbeh: Keď to nevyšlo ani vzduchom, skúsime si získať kapitánovo srdce. Prevedenie: Celkom som sa tentoraz bavil na scéne hlavne z kufra auta a na travesty show Janka Koleníka. Najhoršie bolo pozerať sa na scény kde evidentne zastupujú hercov dabléri, a produkcia si nedala ani námahu zo zosúladením farby vlasov. Akože, nikto nečaká že Emilko Horváth dá dovitého axla z devínskej veže ale aspoň trocha snahy. Pocity: Začína sa to podobať na humor.

Autoškola - Letom Svetom (2019) (epizoda)

Príbeh: Ak to nejde po zemou, treba to skúsiť vzdušnou cestou. Prevedenie: Opäť sa jedná o mega trápnosť na ktorej som sa tentoraz iba raz zasmial a síce na zdevastovaní nôh favoritkou. (Za to tá jedna hviezda). Drží to nad vodou aj dobre zvolená hudba ale inak je to tragédia. Pocity: Na vypnutie mozgu a pozeranie v pozadí pri varení, absolútne ideálne. 15%

Útěk z Alcatrazu (1979)

Príbeh: Gro filmu povedané už jeho názvom. Herecké obsadenie: Eastwood hráva väčšinou klaďasov. Aj napriek tomu, že je väzeň z Alcatrazu, jeho postava je v podstate ľahko obľúbiteľná a teda v istom svetle kladná. O jeho hereckých kvalitách sa asi ani nemusíme rozprávať. Prevedenie: Ak sa film volá "Útek z väzenia" a divák dostane po celú dobu stopáže plánovanie a následne útek z väzenia je to v istom smere sklamaním mojej konšpiračnej duše. Aspoň nijaký malý zvrat by nebol na škodu. Pocity: na druhej strane sa mi páčila sonda do života väzňov a ich osudy a pohnútky k určitým činom. Pridaná hodnota: Film má silný odkaz, hlavne preto že sa opiera o skutočné udalosti. Ale chýba mi v ňom nijaký silný zvrat aby si udržal moju pozornosť a nevygumoval sa mi do dvoch týždňov z mozgu. 59%

Kmotr (1972)

Príbeh: Vznik mafie v USA, konkrétne v NY kde vládne rodina Vita Corleoneho. Príbeh: Výkony Marlona Branda a Al Pacina vystrelila ku hviezdam vtedy mladého režiséra Franca Coppolu. Prevedenie: Drsný pohľad na svet v 50. rokoch minulého storočia. Formovanie prvých buniek organizovaného zločinu v USA, založené na rodinných tradíciách a solidarite. Pocity: Najviac sa mi páčil kontrast medzi vládou rozumu Vita Corleoneho a temným zastrašovaním a likvidáciou Mika Corleoneho. Úplne odlišné prístupy k dosiahnutie tých istých cieľov. Jeden vládol rešpektom druhý strachom. Je veľmi ťažké určiť čo bolo v danej dobe účinnejšie. Pridaná hodnota: Film je právom zaradený v zlatom fonde svetovej kinematografie a aj po toľkých rokoch má čo ponúknuť. Dá sa pri ňom zamyslieť a pre diváka ponúka zmes množstva pocitov, ktoré však dávkuje v ten správny čas a v správnom množstve. Jednoducho fenomenálne. 96%

Důvěrný nepřítel (2018)

Príbeh: Čo ak sa hniezdo vášho súkromia zmení na vášho nepriateľa? Herecké obsadenie: Stávka na sympatickú dvojicu vyšla na jednotku. Vojto Dyk je v hereckej rovine ako doma a má celkom uveriteľný prejav. Gabika Marcinková je nádherná slovenská herečka, ktorú si vždy rád pozriem jednoducho ma baví. Prevedenie: 90% úchylov dá okamžite obrovské hodnotenie už iba kvôli samouspokojovacej scéne vo vani alebo vďaka natriasajúcim sa vnadám na lesnej uličke. Ja dávam prestrelené hodnotenie kvôli tomu, že je nutné si uvedomiť že ide o Slovenský film. Film vznikol na Slovensku! Takéto filmy tu jednoducho nevznikajú je to na Slovensko vysoký nadpriemer, ktorý sa snaží podobať Hollywoodu a z časti sa mu to aj darí. Za normálnych okolností by som filmu dal priemerné hodnotenie ale potom som si túto maličkosť uvedomil. Pocity: Ako thriller film funguje výborne. Necháva diváka v napätí. Ponúka psycho scény so susedom. A nebráni sa ani jemnej erotike. Pre mňa spĺňa atribúty dobrého thrilleru. Teda až na ten koniec, ktorý sa dal urobiť lepšie. Pridaná hodnota: Ako film veľký význam nemá lebo na trhu je podobných filmov hafo. Na druhú stranu do análov slovenskej kinematografie sa určite zapíše tučným písmom, nakoľko odvaha natočiť niečo podobné u nás, tu asi ešte nebolo. 68%

Krok za krokem - Frank a syn (1991) (epizoda)

Príbeh: Frank sa rozhodne zasvätiť JTho do svojej práce a predať mu tak svoje skúsenosti. On sa však chytí viac na umývanie vlasov v Carolinom salóne krásy. Nakoniec sa ako najväčší kutil v rodine ukáže El. Prevedenie a pocity: Veľké množstvo vtipných scén, hlavne na stavbe a následne v salóne kde ma veľmi bavila aj Peggy. Opäť to má humorným spôsobom aj nijaké to mravné ponaučenie čo ma začína celkom baviť a som celkom rád, že som na tomto seriály vyrástol. 90%