Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

I když mi už 15 dávno bylo tak tenhle snímek mě dostal.Jednička se mi líbila a čekala jsem že pokračování bude slabší ale opak je pravdou.Bylo fajn znovu vidět známe tváře jak pokračují v plnění svych snu a veškerou hudbu ve filmu bych nominovala na oscara. Ano je to takový slaďák ale s klidem v duši ho klidně přiřadím k takovým hitum jako byla Pomáda nebo Hříšný tanec.

Kameňák (2003)

Nevím proč má kameňák tak mizerné hodnocení,Zdeněk troška je vynikající a LIDOVÝrežisér který čerpá z toho co vidí kolem sebe a série filmu seskládaných z vtipu přijde (alespoň mně) vtipné a originální.Je pravda že jde o vtipy typu profláknuté ale právě proto že je všichni znají určitě pochopí líp pojinty ve filmu . Pořád lepší tohle než kdyby se pokoušel natočit rozhovor slona a mravence.

Znamení (2002)

Kruhy v obilí,tajemné signály,kolikrát už to tady bylo a přece se našel někdo kdo to zaobalil do uplně nového a zajímavého hávu. Sci-fi horory nastavily poslední dobou laťku poměrně dost vysoko a né každý se povede ale v tomto případě mužu jen gratulovat. Ve filmu se neoběvují žádné ohromné utoky mimozemšťanu ,přestřelky a podobně ale i tak se Shyamalanovi povedlo (tedy aspoň v mém případě) diváka přikovat k židli a s napětím sledovat jak film dopadne. Až si ho pustím příště nejspíš si nasadím čepici z alobalu :-)

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Začátek katastrofa,konec taky chápu že v dnešní době je těžké natočit horror aniž by to nevypadalo že režisér vykrádal filmy typu texasský masakr a podobně ale tohle mi vážně přišlo sprominutím přitažené za vlasy. 2 hvězdy dávám snad jedině za celkem zajímavé a překvapivé vyvrcholení filmu a za vyhulenou hlavu zezačátku filmu (uuuuuulét).

Pidihajzlík (2006)

Už dlouho jsem se tak nenasmála,musím skložit poklonu počítačové animaci protože co provedla s Marlonem Wayansem to opravdu nemělo obdoby. Po letošní lavině komédijí a parodiji mně tohle opravdu pobavilo . Nejzajímavější a nejspíš nejnáročnější roli měl Rob Schneider:-) coby ružový dinosaurus ,jistě semnou souhlasíte . Jen doufám že nebudou točit další pokračování myslím že tomuhle snímku by to neprospělo.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Podle mně se tahle F 4 povedla,zdá se mi že je i lepší než jednička napínavější,propracovanější .Byla jsem ráda že nechali stejné obsazení filmu což u některých snímku nedodržujou a to mně pokaždé ten film znechutí. Děj dává smysl a nenásilně navazuje na předešlý díl ,jen se asi pro jistotu budu vyhýbat ruským kolum :-)

Transformers (2007)

Co jsem viděla tenhle film začala jsem si vážit všech domácích spotřebiču :-) člověk nikdy neví,jinak z filmu jsem měla dost silný dojem od zlikvidování základny na začátku až po hledícího autobota do dáli nakonci (perfektní záběr) .Jen bych k popisku filmu Akční / Sci-Fi / Dobrodružný ještě přidala Komédie, protože vtipných scén tam byla přehršel a filmu to jen dodalo grády , takže važte si svých aut ať vám jednou nenakopou zadek.-)

Jméno růže (1986)

Tak tohle miluju, tajemné kláštery,tmavé chodby a spousta záhad ,Sean Conery coby detektiv mezi mnichama ,dokonalé. Příběh odehrávající se na opatství Benediktínu bere dech . K tomu mužu jen podotknout -klaním se ti ,Umberto Eco-.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Kdo by neznal sériji knih Lemony Snicketa, Jim Carrey v roli hrabě Olafa exceloval i když hrál záporáka pro mně to byla nejlepší postava ve filmu.Temný příběh tří sourozencu jejiž rodiče zahynuli při požáru a oni putují od poručníka k poručníkovi mně uchvátil natolik že jsem si začala shánět celou sériji knih k přečtení. Film sice obsahuje jen příběhy z knih Temné terárium a Široké okno ale jeho zpracování je vynikající. Těším se na pokračování,snad se ho dočkám.

Auta (2006)

VYNIKAJÍCÍ, filmy od pixaru prostě dobývají svět .Jde sice jen o obyčejný příběh nafoukaného závodního auta které se napraví najde si přátelé a lásku,ale je tak dokonale propracovaný až se tají dech. Blesk McQueen závodní auto které je posedlé výhrou závodu o zlatý píst. Bezcharakterní a nafoukané auto se shodou náhod ocitne v zapadlé Kardanové lhotě kde lišky dávají dobrou noc a tam pozná opravdové hodnoty za které stojí bojovat. Skoro každé auto ve filmu je unikát,každé má svuj životní příběh ,svuj styl života ,hodně mně pobavil italský prodavač pneumatik luigi , jeho fenomenální slabost pro fererri mně dostávala do kolen .Uroveň animace v tomto snímku podle mně dosáhla vrcholu ,odlesky na autech ,padající štěrk na cestě, auto postříkané blátem ,pozorný divák určitě zaznamenal i mraky ve tvaru pneumatik ,kopce připominající tvar aut nebo jen malé mušky na oknech jako malá autíčka. Pro tenhle snímek je 5 hvězdiček málo.Ps:Doporučuju zhlídnout i bonusový film na dvd Burák a bludička.Taky povedený .Je to sice pětiminutová záležitost ale stojí za to :-)