2012 (2009)

Nejdražší, nejdelší a nejefektnější reklama Microsoftu a Sony v dějinách filmu. Zápletka byla hrozná, scénář taky, i pohodlná sedačka v kině už byla ke konci filmu k nevydržení. Film trochu zachraňují jenom ty efekty (ne všechny ale dobře zpracované) a všelijaké destrukce. A taky Woody Harelson. Zbytečný patos, am. prezident, to že jim útěk pořád jen tak tak vycházel a poslední půlhodina, to si mohli tvůrci odpustit. Hlavně, že byl zachráněný pejsek a holka přestala nosit plenky. Podívám se sice znovu na DVD nebo Blu-ray, ale budu přeskakovat kapitoly, kéž by to šlo v kině.

Rok jedna (2009)

Dostat tuhle látku lepší režisér (s Ramisem to jde nějak z kopce), který by odstranil fekální humor a více se věnoval scénáři, klidně bychom mohli s tím Životem Briana trochu srovnávat. Tohle je zahozená příležitost, i když některé scény cosi naznačovaly…

Zmatená duše (2007)

Pořád jsem od Perryho čekal nějakou cynickou "Chandlerovu" hlášku, nedočkal jsem se. Budu se muset povídat znovu a beze všech očekávání, protože vlastně ani nevím, o čem to bylo :/

Ten Největší (2007)

Skoro dvouhodinový film o tom, co všechno musíte podstoupit, aby si z vás v base neudělali děvku. Na poměry Schneidera dobrý film, i když trochu vykrádá Shawshank nebo Sandlerovu Trestnou lavici.

Návrh (2009)

Sandra Bullock ještě očividně pro takové role není dost stará. Ale raději tohle než další Slečnu drsňák.

Určitě, možná (2008)

Romantická komedie se sympatickými herci a dost komplikovanou zápletkou. Milostný čtverec jsem v žádném filmu zřejmě ještě neviděl. Isla Fisher je vážně k sežrání a na konci jsem byl fakt rád, že to s ní vyšlo.

Push (2009)

I člověk, který příliš sci-fi a fantasy nesleduje, už Push určitým způsobem viděl. Koukal jsem na to jen kvůli Dakotě, protože se od dob Války světů dost změnila. Zvláštní, že ona celý život vypadá o 3-4 mladší než je :)

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Filmové zpracování Drebinovi podle mě svědčí více. Možná je to tím, že filmy jsem viděl dříve a na G. Kennedyho a O.J. jsem si zvyknul. Abrahams a Zuckerové ale parodie fakt umí a Nielsen se pro tu roli narodil.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Alec Baldwin ve vrcholné formě. Škoda, že našincům unikne většina popkulturních narážek. Tina Fey hláškuje jak o život, takovou ženu by chtěl každý. I Oprah Winfrey to říkala :)