Strážci - Watchmen (2009)

Původní komiks jsem nečetl, proto nemůžu popsat, jak kvalitně bylo dílo zhmotněno ve filmu. Jedná se ale o film, na který nezapomenete. Buď ho budete nenávidět nebo sledovat s protáhlým obličejem. Těším se, že až to uvidím znovu doma, abych si mohl občas zastavit obraz a kochat se skvělými detaily, které se při čtení titulků trochu ztrácejí. 90 %

Velcí bratři (2008)

Slibně rozjetý začátek se skvělou ústřední dvojkou po 1/2 hodině začne zabíjet nesnesitelný patos a tradiční americký happy end™ film skolí úplně. Škoda, Ruddovi hodně fandím a tohle mohl být film, který ho přesune do první komediální ligy, když zatím jen přihrával ostatním. S.W. Scott bude hrát idioty asi pořád, ale proč se pouštět do charakterních postav, když mu to tak jde :)

Želvy Ninja (2007)

Korytnačky v 3D prostoru mě nebavily o nic víc než původní seriál. Asi jsem už na ten jednoduchý humor příliš starý. Sympatické ale byly souboje, které se mi líbily více než třeba v animovaném Star Wars: Klonové války.

Valkýra (2008)

Film ve mě vzbuzoval slušné emoce, ale nevím jestli to bylo tématem nebo dobře odvedenou filmovou prací. Nejspíš mix obojího. I když jsem věděl, jak film dopadne, stejně jsem do poslední chvíle doufal, že se puč povede. Výborné herecké obsazení všech generálů, jen ten Stauffenberg byl až moc americkým hrdinou. Na Cruise si moc stěžovat nebudu, zahrál to sice hodně dost průměrně, ale po skvělém výstupu v Tropic Thunder mu to odpouštím.

Lovci myšlenek (2004)

Film se snaží být chytrý, dráždivý a dosahuje toho dost profláknutými metodami, že do konce nevíte, kdo je zloduch. Sympatické bylo, že nechali oddělat nějvětší hvězdy film Slatera a Kilmera, ale zbytek byl těžce průměrný a podobný námět tady už byl v daleko lepších podobách. 50 % ale jen tak tak.

Mrtví jako já (2009)

Seriál byl opravdu povedený, ale film nenabízí nic navíc. Spíše odebral Rubea, Daisy a trochu změknul. Mason už nebyl takový tragéd, kterého jsem měl rád, naštěstí Ellen Muth v roli George je pořád úžasná. Ta holka se po ranní očistě v koupelně a snídani musí nadrogovat pořádnou dávkou cynismu :)

Zack a Miri točí porno (2008)

Pokud máte rádi Kevina Smithe a zároveň filmy z produkční dílny Judda Apatowa, bude se vám film líbit. Není to revoluce, ale čistá radost z toho, že vidíte své oblíbené herce v dalším bláznivém snímku, který zachycuje realitu více než mnohé filmy, které se berou příliš vážně. A i bez Jay a Silent Boba se obejdu :). Jediné co film podle mě kazí je Brandon Routh, který možná vypadá dobře, když si obleče slipy na elasťáky, ale stejně jako v Supermanovi dokazuje, že prostě hrát neumí. Zato Justin Long v podání jeho přítele byl skvělý.

Funny Games USA (2007)

Nelíbilo se mi to. Prvoplánově brutální, opravdu nesympatičtí Pitt s Corbetem děsně přehrávali a režisér se snaží takovým netradičním způsobem nabudit dojem, že snad film má nějaké poslání. I když jsem se snažil číst mezi řádky, byly tam jen rovné linky občas přerušené špatným tiskem. Přiznám to na rovinu, jediné co se mi líbilo byla krásná Naomi Watts, která tam pobíhala ve spodním prádle a dobré výkony jí a Tima Rotha. Není to film, který budu chtít ještě někdy vidět a ani ten originál mě neláká.

Star Wars: Klonové války (2008)

Tady Lucas možná těžce přestřelil. Původní Star Wars jsem měl rád, dokonce i novou trilogii považuji za povedenou, ale u Klonových válek jsem se nudil. Hrané filmy byly lepší ve všech směrech. To byla zábava pro dospělé, pohádka za kterou jsem se nemusel stydět. Klonové války jsou opravdu jen pro děti, to odpovídá opravdu otravnému popichování Anakina a té malé padawanky a hodně plytkému ději. Na škaredou animaci si stěžovat nemůžu, naopak karikatury třeba mistra Windu jsou povedené, ale čekal bych, že když už něco animují, mohli by si více vyhrát s choreografií soubojů. Tady to byla těžká zívačka na úrovni mečování Darth Vadera a Kenobiho v původní trilogii. Chápu, že se jedná jen o pilotní díl k seriálu, ale nemá být právě pilot tou peckou, která nás má připoutat ke sledování zbytku seriálu? Pamatujete na cool pilot Lost? Ach jo...

Rocker (2008)

Nevím jak si američani představují rock, tohle byl těžkej popík. Rainn Wilson, který válí v The Office, zde hrozně přehrává a ostatní členové skupiny jsou nemastní neslaní. Tohle je spíš Kelly Family než Rolling Stones a shlédnutím Školy Ro(c)ku se budete bavit více.