Noční let (2005)

Začátek fakt slibný, Rachel se Cillianem rozehráli v letadle příjemný koncert, ale konec už byl příliš Vřískotový a ke zbytku filmu vůbec neseděl.

Starý páky (2009)

Ne, ne, ne. Všechno špatně. Robin Williams se už 10 let pořád hledá, ale věřím, že nějaký potenciál tam pořád je. Travoltovi však ty comebacky nemůžou pořád vycházet. Po tomhle to chce jedině další Pomádu, Tváří v tvář nebo Pulp Fiction :(

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Akční film bez jediné akční scény. Tedy pár jich tam je, ale vůči ději jsou úplně zbytečné. Příště raději dalšího Posledního skauta Tondo Scotte.

Zběsilý útěk (2006)

Správně nasraný film, Roden zase hraje rusáka, ale má to šmrnc. Občas je ale děj až příliš komplikovaný.

Americký gangster (2007)

Crowe, Washington i Brolin jako vždy perfektní. Když je dobrý scénář a pevná ruka režiséra, může to dopadnout hůř než za pět?

Avatar (2009)

Nemyslím si, že je to nejlepší film všech dob, ale je to nepopsatelné. Jeden z mála filmů, který dokázal překročit stín traileru. CGI animace neslouží jako hlavní linie snímku (jako třeba u Transformers), ale je to jako jeden z herců nebo důležitá součást jako hudba. Motion capture a mimika obličejů nikde jinde nebyla tak dokonalá. Na'vi vypadali a chovali se lidštěji než postavy G. Ribisiho (hlavní kancelářská krysa) nebo S. Langa (velitel vojska). Příběh nebyl nijak zvlášť inovativní, ale o to více člověk nachází paralely s naším světem, raduje se z drobných detailů, počátečních nemotorných pohybů a dětské radosti avatara Jacka Sullyho. Ve výsledku má film všechno – perfektně vykreslený svět s vlastními zákonitostmi, dobře zahrané postavy, emoce, motivaci, dokonalou hudbu, kameru, střih a další technické parametry. Snad jen ten příběh v někom vyvolává pocit ekologické agitky, osobně mi to tak nepřišlo. Prostě jiný svět, který není technologicky na výši jako ten náš, proto využívá výhod přírody a je na ni závislý. | a vůbec, mohl jsem čekat od Camerona něco špatného? Znovu získal žezlo největšího režiséra. Teď jen budu čekat, s čím nás ještě překvapí Spielberg. Podobnou pecku bych mu taky přál.

Policajt ze sámošky (2009)

Kevin James mi nikdy nepřišel vtipný, stejně jako tahle "Tesco" variace na Smrtonosnou past. Záporák špatný, hlavní hrdina nudný, děj plytký a chybí agent FBI Johnson :) Jako reklamní šot na vozítka Segway to stačí, ale na celovečerák s plnou cenou v kině ne.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Nelze se ubránit srovnání s jedničkou, využiju k tom dokonce její upravenou hlášku. "Je to sice delší, ale o to horší cesta." Ztratil se humor (zasmál jsem se možná jednou), nastala krutá realita mnohých školních srazů po x letech. Pomlouvání, omílání starých hlášek, nemáte si s některými co říct apod. Natočené je to tedy poměrně reálně, ale koho to zajímá, když se ani na vlastních srazech člověk bavit nemusí. Navíc Viki byl tentokrát opravdu nesnesitelný a Marika působila opravdu, jako by si odskočila z nějakého laciného Dčkového filmu z Ameriky.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Takové nemastné neslané naivní scifi od Dysneyho. Musím říct, že Rockovi sedí komedie více než Arnoldovi a to se počítá.