Disaster Movie (2008) odpad!

Nuda větší než Rimmerovy recitály v jambickém pentametru. Na základě ohlasů jde jsem musel film sehnat přesvědčit se, že to taková hrůza být nemůže. Po těch příšerných prvních 10 minutách jsem odpadl a byl jsem zralý na průplach mozku. Disaster v názvu značí, že se jedná o katastrofu, ale nevím, jestli je to slovo dostatečně silné. Ty dva sráče, co to natočili (nemluvě o jejich minulých počinech), by měli popravit už z principu.

30 dní dlouhá noc (2007)

Několikrát provařené téma o upírech je zde docela zajímavým způsobem prezentováno v prostředí mrazivé Aljašky. Nemůžu ale souhlasit s žánrem. Pod hororem si představím film, u kterého se opravdu bojím. Tady bylo akorát pár lekaček, jinak čistá popcornová jízda se sympaťákem Hartnettem. Upíři byli chladní a svými pazvuky mě neskutečně štvali :) Možná si všimnete některých absurdit, že lidi během 30 dní asi moc nejedli a přesto vypadali zdravě, času ke sprchování asi taky moc neměli, ale že by smrděli, jak se říká i z fotky, to teda ne. Prostě film stvořený na nedělní deštivý večer u kterého nemusíte moc přemýšlet.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Cameron "pořád si myslím, že vypadám na 20" Diaz už by takových komedií mohla nechat. Kutcher mě naopak docela překvapil, i když je jeho herectví dosti toporné. Film jako cele si zaslouží tak 40 % a to kvůli otravné dvojici jejich kamarádů, kteří některý vtipy vyloženě zabili. Pár scének ale bylo zábavných, i když už stály na hranici vkusu (záběr na močícího Kutchera do dřezu, apod.). Příběh už tolikrát omletý se nemůže měřit s takovými skvosty jako třeba Když Harry potkal Sally, kde příběh stál na výkonu hlavních protagonistů a jejich rodícímu se vztahu od absolutního nezájmu až po lásku.

4400 (2004) (seriál)

Povedený mix X-Files a Heroes (i když ti přišli až později). Sympatické postavy a dobrý scénář vydržely bavit celé 4 sezóny. A jsem rád, že už to skončilo, kdo ví, jak by sérii tvůrci natahovali kvůli sledovanosti. Vše krásně odsejpalo a ani finále nebylo takové uspěchané jako v jiných seriálech.

Nesvatbovi (2005)

Kluci z Frat Packu jsou ve vrcholné formě a doktorka Quinnová je pořád kočka.

Pomáda (1978)

Muzikály opravdu nemám rád. Nemám rád Olivii Newton-John, ale tohle je klasika. Příběh jednodušší než bulharská striptérka, ale o to tady přece nejde. Z filmu čiší tak pozitivní energie, že to musí zlomit i největšího mrzouta. Při těch písničkách se musím vrtět v křesle :), i když s menší grácií než vynikající John Travolta.

Ajťáci (2006) (seriál)

Že v nejlepším je třeba přestat se už dneska moc nenosí. První série byla skvělá, druhá měla pár skvělých gagů, ale pořád to byl nadprůměr, začátek třetí sezóny je nastavovaná kaše, která už nic nového nepřináší. Štafetu nejlepšího geekovského seriálu tak asi převezme americký The Big Bang Theory.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Zcela na rovinu musim priznat, ze serial se mi libi mnohem vic. Ano, par dobrych vtipku tam bylo, ale nic co by me zvedlo ze zidle. Kdyz ctu komentare ostatnich, nestacim se divit. Nektera jsou opravdu prehnana. Nejlepsi scena podle me je ta, kdyz se behem zatemneni mesta prohodi lidi z kostela a Vockova baru. Jinak mi na simpsonech vadi to, ze se snazi prilis moralizovat a ze vseho by melo plynout nejake ponauceni. To se tyka i serialu.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tomuhle opravdu nemam co vytknout. Muj neoblibenejsi serial, zvedac nalady. Humor naprosto odzbrojujici. Ani po nekolikanasobnem zhlednuti vsech dilu se neprestavat bavit. Jedine co bych vytknul je par slabsich (ale i tak dobrych) dilu v 7. serii. Kochanska nedokazala Rimmera ani trosicku nahradit.. JEste ve me svita nadeje, ze se jednou natoci i ten film, ale herci uz pomalu starnou. KRYTON: Jmenuje se Gándhí, pane. Mahátma Gándhí. RIMMER: Tak mu svleč tu plínu a do uniformy s ním! Ty nemáš žádnou hrdost!?! Nechceš vyhrát tuhle válku?! Nevejrej na mě, Gándhí!!! K zemi a padesát kliků. Hned!!!