Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Toho kluka fakt můžu. I když nemám rád stand-up komedie, Dylan Moran mě vážně dostal celou 1,5 hodinu jsem se skvěle bavil. Takhle zaujmout dokáže málokdo. Pro milovníky Black Books je to povinnost. Až jsem na pochybách, jestli Moran toho Bernarda fakt hrál, nebo jen prožíval, protože v tomhle představení je úplně stejný :)

Maraton lásky (2007)

Škoda, že Simon Pegg nedostal více prostoru pro svůj typický humor. Divák, který ho nezná z jiných rolí si na něj asi těžko zvykne. Hank Azaria a jeho scéna v šatně byla vtipná, ale výstupy Dylana Morana jsou vrcholem filmu jinak těžce průměrného filmu.

Tropická bouře (2008)

Takhle má vypadat moderní parodie. Nekopíruje tupě scénu po scéně, ale vzdává hold těm nejlepší filmům v žánru. Stiller se pěkně vybarvil a Tom Cruise vás dokonale uzemní.

Komparz (2005) (seriál)

Úžasné. Dost nevšední pohled na kariéru trapně nadutého komparzisty, který se vypracuje skoro na vrchol, aby si následně nabil hubu a ztratil důstojnost. Tradičně skvělému Gervaisovi zdatně sekundují Jensen a Merchant, kteří dokáží vytěžit humor i z té nejtrapnější situace. Kvalita epizod se různí (skvělé jsou s Kate Winslet a Patrickem Stewartem), ale opravdový top mě čekal až ve finálním vánočním speciálu. Takový mix emocí, arogance, kritiky společnosti atd. mi vyrazil dech. Co to bude příště Ricky?

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Řekl někdo: chlapská verze Ďáběl nosí Pradu? :) S. Pegg má o dost větší talent než A. Hathaway a na tom v podstatě film stojí. Příjemné jsem se bavil a několikrát jsem opravdu vyprskl smíchy, takže slušných 80%.

Kancl (2005) (seriál)

Na počátku byla britská verze, ta mě po prvních 3 dílech nijak zvlášť nezaujala, i když mám jejich humor a seriály opravdu rád. Proto jsem s velkou rozvahou čekal na ten správny okamžik pro americké remake. Když jsem pak viděl první díl, který byl úplně stejný jako ten britský, vzdal jsem to. Po čase a přečtení pár komentářů jsem se k seriálu vrátil a stihnul jsem komplet 4 sezóny asi za týden :) Sympatičtější postavy, skvělý humor a opravdu realistické prostředí. K tomu úžasně přehrávaný výkon Michaela Scotta (Carell) a Dwight Schruta (Wilson), v menších rolí je pak úžasný podivín Creed ("Vedu menší frimu na výrobu falešných ID ve svém autě s přístrojem na laminování, co jsem ukradl ze stanice šerifa" :) ). Tohle je jeden ze seriálů, který musíte buď milovat nebo nenávidět, nic mezi tím.

Quantum of Solace (2008)

Důstojné pokračování Casina, které se ještě více odpoutává od původní koncepce Bonda. Nečekejte technické vychytávky, ale čistou syrovou akci ala Jason Bourne. Když se na Quantum of Solace dívám jako na akční thriller, dal bych 75 %, ale jako Bondovka by uspěl na 60. I když se mi nová podoba líbí a Craig hraje opravdu dobře, už to zkrátka není James Bond, ale jiný nadupaný britský hrdina, třeba se jménem Rupert Keene.

Zakázané království (2008)

Značně vyčpělí Li i Chan v těžce průměrném filmu. Překvapily mě zženštilé výstupy Jeta Li jako Opičího krále. Jackie předvedl svou tradiční rutinu. Choreografie byla podařená, jen těch přehnaných zpomalovaček a nepřirozených pohybů bylo někdy více než mnoho. Hlavní hrdina s tváří Michaela Angarana byl docela sympatický, ale celý film jsem měl pocit, jako bych sledoval někoho, kdo imituje Shiu LaBeoufa. 50%

Travička zelená (2008)

Jak vidím některé komentáře a hodnocení, nestačím se divit. Film naprosto průměrný a zdlouhavý. Nehrát tam mí oblíbenci z Freaks and Geeks, tedy Rogen a Franco, tak to jde mimo mě. Pouze pár vtipných scének (některé ale fakt stojí za to) mi neumožní dát více než 50 %. Ale možná je to tím, že nemám rád zhulené filmy :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po letech musím ubrat dvě hvězdy. První sezóny byly fakt dobré, ale pak už se vařilo z vody. Zatímco epizody přátel mám pořád v hlavě, na HIMYM už si prakticky nevzpomenu.