Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Tolik herců, kteří ve známých filmech a seriálech hrají jenom podržtašky, tady zase mají jen vedlejší role :) Na delší soužití s postavou zde není místo. Tyhle seriály HBO jsou opravdu výborné, je znát rozpočet i nadšení autorů a podle toho to pak vypadá. Dobře zahrané drama našlapané dějinami a otázkami, co kdyby John Glenn byl prvním ve vesmíru místo Gagarina, byla by potřeba letět na Měsíc?

Absurdistán (2006)

Luke Wilson se na roli nejprůměrnějšího Američana fakt hodil dokonale. Nevýrazný, nevtipný, to se dá ale vztahovat i na film, který má občas dobré nápady, ale nedotažené do konce. A vůbec, film plný idiotů mi lezl na nervy celých 90 minut. 30% s přimhouřeným okem za to, že se pokoušeli i o politickou satiru a nejen fekální humor.

Yes Man (2008)

Do kina jsem šel s tím, že už podle názvu a jednoho traileru vím o co půjde. Prvoplánová popkornová zábava podle klasické šablony, na začátku je hlavní hrdina looser, postupně najde smysl života, zamiluje se, překážka v lásce ale nakonec to dobře dopadne. A přesně takový film byl. Jenže v podání Carreyho jsem se opravdu bavil, a Zooey Deschanel byla taky roztomilá, že to dotáhli až na 70 %. Nebýt předvídatelného příběhu, byl bych dal více.

Street Kings (2008)

Filmů o zkorumpovaných poldech už je spousta, tady Street Kings nemá co nabídnout. Reevesovi toho policajta vůbec nežeru, alkoholové opojení mu taky nevěřím, pobavil mě jen na začátku ve scéně s vietnamci. Film zachraňují až Dr. House a Poslední skotský král a našlapané tempo, takže se ty necelé dvě hodinky nebudete nudit.

Speed Racer (2008)

Proklatě barevný film, u kterého jsem kupodivu vydržel až do konce. Děj je předvídatelný, herecké výkony slabé, jediné zajímavé momenty byly ty šílené závody, při kterých dostávalo domácí kino pěknou nakládačku.

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Queeni ve vrcholné formě a Freddie naprosto dokonalý. Ukažte mi jiného, kdo má tak skvělý hlas a rozsah, umí pobavit dav a ještě má kliku na takové hity.

Bon Jovi: The Crush Tour (2000) (koncert)

Tohle byl nářez. Velmi energické podání nejlepších Bon Joviho pecek a se skvělým zvukem na DVD. Je škoda, že na hudební disky autoři moc často nedávají texty písní, takhle si musím jen broukat, když text pořádně neznám :)

Spaced (1999) (seriál)

V poslední době jsem přesycen britskými seriály, pořád je chválím, ale Spaced mě nezaujal. Některé scény jsou vynikající, ale seriál jako celek mě dost nudil a je to způsobeno i nesympatickými ženskými rolemi. Pegg, Heap i Frost jsou výborní, ale ty ženský...

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Dle mého názoru o něco slabší než Monster, ale je to možná způsobeno tím, že jsem oba viděl hned po sobě. Některé politické poznámky našinec bohužel nepochopí, ale i tak se budete dobře bavit.