• Válečný

Boj o moc (2018) (seriál)

Ani vlastně nevím, proč mě to tak bavilo, vždyť rodinné vztahy se řeší v každém druhém seriálu. Nicméně tato rodinka je extrémně "fucked up". Dále seriál ukazuje obrovskou moc médií a také neskutečné pokrytectví dnešní společnosti, které tato média přiživují. Navenek je rodinka mediálních magnátů Royů perfektní, ale uvnitř jen tvrdý boj o moc a svůj prospěch, kdy lidé jsou důležití pouze jako konzumenti poskytovaného obsahu a prostředek k dosažení cílů. Upřímně kdo z nás není v dnešní době pokrytec. Kdo z nás upřímně podporuje veškeré ty MeeToo, woke culture, LGBTIQ+, snad desítky různých pohlaví, zločince, kteří odporují policii a následně zemřou při tvrdém zásahu a další podobné věci, které na nás chrlí média a sociální sítě ze všech stran. Popravdě asi málo z nás, ale narovinu to veřejně řekne jen málokdo, a ten je pak sociálně odepsaný (zdravím J. K. Rowling). Ale s partou v hospodě to se pak dělá sranda z teploušů či cikánů jakoby nic, holt co oči nevidí srdce nebolí. Ale zpět od těchto kacířských a ban volajících myšlenek k tomuto seriálu. Herecké obsazení super, chemie mezi herci funguje bezchybně. Logan Roy je pěkný alfa zmrd, který pro zisk obětuje vše, i své děti, které však také nejsou žádní svatoušci, ale rozmazlení parchanti, starající se jen sami o sebe a jdoucí si navzájem po krku. Prostě tvrdý kapitalismus v praxi. V seriálu snad není žádná kladná postava, ale to vůbec nevadí. Sympatie diváka se přelévají od jedné postavy na druhou, a to i několikrát během dílu. V jeden okamžik při sledování mě vytanul na mysli verš Karla Kryla "vrah o morálce káže", který tak trochu charakterizuje postavy tohoto seriálu. Je neskutečně zajímavé sledovat jak korporátní, tak i rodinné bitvy, kdy nechybí drama, ani humor. Prostě lidé, kteří mají peníze, vládnou světu a fuck off. Za mě plná palba a doufám v hodně pokračování.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Pro mě až překvapivě dobré pokračování, které bohužel nemělo takový drajv jako původní série, což bylo asi dáno tou krutou zimou. Prostě a jednoduše Miami je víc sexy než zasněžený Iron Lake. Co mi nejvíc chybělo však byly kvalitní vedlejší postavy, protože Dexter byl furt Dexter, tedy Jim Lindsay, Harrison kupodivu taky nebyl špatný, ale jinak nic moc. Čestné výjimky snad Kurt a kouč Logan. Když to porovnáte s původní sérií, namátkou Angel, Masuka, Doakes, Quinn či LaGuetra, tak teda spíš nic než moc. Ani ten konec nebyl až tak špatně udělaný a hlavně to byl skutečný konec sérií s Dexterem, žádný cliffhanger nebo něco podobného. Za mě solidní 4 vločky, teda hvězdy.

Moře klidu (2021) (seriál)

Ačkoli nejsem žádný velký fanoušek scifi žánru, tak mě tento seriál hoodně rychle zaháčkoval a nepustil mě až do poslední epizody. Minimum akce, ale o to víc zajímavý námět, i nějaké to napětí tam bylo, jen škoda, že ke konci už trochu docházel dech. Ale suma sumárum solidní 4*

Duna (2021)

Vizuálně fantastické, a to je asi tak vše. Jinak moc dlouhé a celkem o ničem. Bodl by asi i erkový rating, ty souboje, co jsme viděli, byly spíš takové baletní cvičení. Nicméně na další film/y to navnadilo.

Invaze (2021) (seriál)

Jelikož moc nemusím filmy s mimozemšťany (většinou to mám tak, že čím více mimozemšťanů se ve filmu objeví, tím je to pro mě větší sračka), tak mně tento seriál docela vyhovoval. Mimozemšťané se často objevovali v náznacích, o to to ale bylo napínavější. Seriál se totiž zaměřoval zejména na lidské postavy a jejich příběhy, kdy kupodivu všechny linie byly vyvážené a žádná vyloženě nevadila. A jelikož bylo mimozemšťanů od začátku poskrovnu, když se ke konci objevili ve větším počtu, měl alespoň seriál slušnou gradaci.

Poslední šance (2021)

Hloupoučký akční béčko, ale v tom dobrém slova smyslu. Ačkoli byl příběh takový nijaký a akce a dialogy jak z počítačové hry v devadesátkách (hlavně ti teroristi nabíhající přímo před hlavně operátorů, likvidace teroristů nožem, souboje s poskokem bosse a hlavním bossem teroristů), tak to jako celek do sebe mimořádně pěkně zapadlo a bylo to vskutku zábavné sledovat.

Tím tvrdší je pád (2021)

Takový mix Django Unchained a Da 5 Bloods, ale kurevsky zábavný, a to si myslím, že je u sledování filmů to nejdůležitější. Ne to, zda fakt byli černošští kovbojové nebo celá černošská města. Tento film má prostě koule a baví. Žádný realismus, je to příjemně přestřelené a místy až karikatura westernu. Kdyby to mělo kratší stopáž tak možná i za pět hvězd.

Chapelwaite (2021) (seriál)

Reálně by to mělo být asi za čtyři hvězdy, zejména kvůli slabší druhé polovině. WOW efekt totiž opadá, když se dozvíme o co jde. Ale když na poli hororových seriálů nemá v poslední době konkurenci. Ale když to bylo tak napínavé. Ale když tam bylo nepoměrně méně nelogičností než v jiných hororových seriálech. Ale když to působilo tak uvěřitelně a normálně, ne trapně a nebo komicky. Ale když jsem si to fakt užil a netrpělivě jsem čekal na každý nový díl. Proto mně nezbývá než dát pět hvězd.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Malinko bizár, ale v kontextu současné seriálové tvorby moc fajn.

13 minut (2021) (TV film)

Jako sonda do duší pachatelů trestných činů v dopravě moc fajn, je to fakt o člověku, jak se s takovou tragédií vyrovná, od bagatelizování až po myšlenky na sebevraždu, a to je v tomto počinu pěkně zaznamenáno. Ale jestli je to vhodné jako prevence a samo o sobě odradí od překračování nejvyšší dovolené rychlosti, tak to nevím. Jak už tu někdo psal, záznamy skutečných dopravních nehod na youtube v člověku zanechají mnohem tíživější pocity než tento dokument. PS osobně si myslím, že přednáška toho pána, co dělá fotografa, bude mnohem lepší prevence, než promítání tohoto dokumentu.