• Krátkometrážní

In Fear (2013)

Seznamte se s Tomem. Blbem na entou, který si chce užít sex s mladou jelikož s ní slaví celé dva týdny vztahu. Tak jí překecá aby se jelo na fesťák a za zády jí zamluví pokoj v hotelu na samotě u lesa jako překvápko. Hotel nedokáže najít a tak s mladou bloudí v autě, věčně něco remcá, je nechápavej a celý film se chová tak, že mu prostě tu smrt přejete. Samotný film je pro mě mix filmů Stopař a Smrt přichází v bílém. První z těch filmů mám fakt rád a druhý nemohu ani cítit. Tady to ale funguje o poznání lépe a chválím fajn atmosféru i herecké výkony. Herec co hraje Toma je fakt na ránu a roli tedy zvládá bravurně a herečka co hraje Lucy je sympatická a člověk jí fandí. Pak tu máme Maxe a ten mě fakt bavil. Celkově povedený film který dokazuje že i s malým rozpočtem jde natočit kvalitní snímek, který člověka dokáže napnout.

Outpost: Rise of the Spetsnaz (2013)

Po bezva dvojce přichází slabší trojka. Hororové atmosféry jsem si moc neužil, lekačka ani jedna a napětí mi maximálně občas nesměle zaklepalo na rameno, aby mě ujistilo, že tu je, ale nechce se moc ukazovat. Třetí díl se dějově odehrává před prvníma dvouma a ukazuje nám tedy jak to všechno začalo a jak se ty SS zombie vlastně zrodily. Akce je celkem dost a nuda to není, ale spíš než horor je to fakt akční snímek. Hlavní hrdina byl v pohodě - pravej nezlomnej ruskej muž a docela jsem m i fandil. Masky nácků asi tak na úrovni dvojky akorát tady byly zombíci víc na steroidech. Dle všeho se dočkáme i čtyřky a určitě si jí pustím jen doufám že v ní bude více prvků hororu. Jako jednohubka ale Outpost 3 rozhodně neurazí.

Outpost: Black Sun (2012)

Tak tohle mě velmi příjemně překvapilo. Jednička byla čistý průměr když se mi celkem líbila nebyla to žádná pecka tak jsem se docela bál jak dopadne dvojka. Známe to všichni - pokračování je málokdy lepší. Tentokrát ale za sebe hrdě hlásím, že pokračování mě bavilo podstatně víc. Proč? Díky super ponuré atmosféře, díky sympatické ústřední dvojici, díky té psycho SS babizně kterou bych opravdu nechtěl potkat osobně, díky překvapivému závěru který jsem fakt nečekal. Nenudil jsem se ani minutu, film mi krásně utekl a jak to tak vidím ještě dnes si pustím trojku.

Po životě (2009)

Snímek nám krásně ukáže co všechno se může podělat když si Vaší žádost o ruku drahá polovička vyloží úplně jinak. Než se stačíte vykváknout tak vám zdrhne od stolu a demonstrativně se zabije při autonehodě. Tak přesně tohle se stalo Justinovi když žádal Christinu o její pac. Přitom stačilo ukázat jí prstýnek. No nic. Christina se probere v pohřebním ústavu a jak děj plyne tak si divák nebudu úplně jistej jestli má Liam dar mluvit s mrtvýma a nebo je to magor co chce Christinu pohřbít i když fakt mrtvá není jak mu celou dobu tvrdí. Kouká se na to dobře a komu se stejně jako mně Christina líbí, ten jistě ocení nahé scény. Konec je opravdu napínavej a osobně jsem byl zvědav jak to tedy nakonec vše je. Doporučuje sedm havranů z deseti.

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Upřímně mě překvapuje občasná až extrémní kritika některých tady. Lidi tohle udělal jeden z nás a neříkám abychom mu kvůli tomu sázeli 5* ale myslím, že na prvotný počin je to slušné. Hudba je skvělá a příběh také není špatnej. Kdo to zabíjí jsou neherci. Jasně je to parta kamarádů možná i rodina a chtěli pomoci takže i jim tleskám jen je škoda že to více neprožívali. Já bych na jejich místě byl nadšenej že se můžu vyblbnout tak třeba v dalším pokusu zahrají lépe. Každopádně palec nahoru a pokojová scéna byla pro mě nejpovedenější.

Milenec nebo vrah (1996)

Wahlberg mi jako absolutně vyšinutý magor sednul dokonale a měl by si takovou roli někdy zopakovat. Jak sladce ze začátku ten jejich vztah vypadal a jak to dopadlo...Nejvíce mě dostala scéna v lese když si Mark doběhne kamaráda své milé a pak scéna se psem (všichni jistě ví) . Osobně u takovýchto filmů koukám hlavně na výkon psychopata protože může být vše parádní ale k čemu to bude když záporák bude působit neuvěřitelně a trapně. Toho se tady ale opravdu nemusíme bát protože to jak Mark zvládl svou roli je naprosto bravurní výkon a zopakuji to ještě jednou : Chci aby si podobnou roli zopakoval.

P2 (2007)

Filmy o posedlosti mentálně vyšinutého jedince fešnou dívkou a jeho následnou snahou jí za každou cenu získat mám v oblibě tady jsem byl bohužel zklamán. Neříkám že je to příšernost a pustil jsem si to během týdne dokonce 2x s tím že třeba u druhé projekce tomu přijdu na chuť. Ale bohužel. Příběh je dobrý a prostředí super jenže celej film prostě kolem mě jen tak proplynul bez nějakého většího zájmu. Možná to bude záporákem, kterému jsem to prostě vůbec nevěřil a lezl mi svým hereckým projevem na nervy. Možná kdyby ho hrál kupříkladu Morgan, který si podobnou roli střihnul v Intimní pasti, tak bych šel i o 2* nahoru. Já vím čistě můj problém takže i když mě to nezaujalo musím to DOPORUČIT jelikož je to dobrý film a spousta lidí bude nadšená.

Katakomby (2007)

Tak já půjdu zase jednou proti proudu. Katakomby jsem viděl už je to nějakej ten pátek a stejně si dodnes pamatuju, že jsem byl pěkně napnutej jak to jen dopadne. Holčinu nahání něco co bych já osobně v temných katakombách opravdu potkat nechtěl a myslím, že ni holčina nemá ze setkání zrovna radost jelikož vždy utíká s řevem pryč. Nejsou tam zrovna potoky krve ani kopec mrtvol. To však neznamená, že to člověka nedokáže vyděsit nebo, u otrlých jedinců jako jsem já, alespoň dobře napnout. Mně se to bloudění po temných katakombách kde za každým krokem mohlo číhat COSI velmi líbilo a atmosféra byla občas opravdu hustá. Konec někoho překvapí, někoho otráví a někdo si jako já se spokojeným úsměvem řekne : Dobrá práce moje milá.

Tma (2005)

Dost ponurej horor u kterého jsem celou dobu čekal, že skončí špatně. Jak moc jsem se trefil to poznejte sami ale rozhodně tento snímek doporučuji. Mr. Bean je dobrej herec a když si občas zahraje v hororu tak většinou v povedenym a TMA není vyjímkou. Manželé přijdou o dcerku a vše vypadá, že žuchla do vody a utopila se. Jenže dcerka je místo toho uvězněná v říši mrtvých a je na mamce aby jí zachránila a získala jí zpátky. Není to však vůbec jednoduché a díky neznámé dívce co má být (nebo je?) X let mrtvá a místnímu muži co zná děsivou historii místa z vlastní zkušenosti se začne rýsovat jedna hodně nepříjemná otázka vedle druhé. Dokáže matka doslova jít přes mrtvoly aby získala zpět svou dceru? A hlavně...vrátí se její dcera stejná jako byla dříve, nebo se jejího těla zmocní čiré zlo? Vše zjistíte ve finále, které mě osobně celkem překvapilo.

Fear House (2008)

Tento film je vyjímečný. Vraždí tu totiž věšák s jeřábem. Opravdu nežertuji první dvě vraždy mají na starost věšák a jeřáb. Ale ne jako v Nezvratném osudu, že se staly nějaké akce a reakce a díky tomu nějaká věc zabila oběť. Ne kdepak tady ten věšák opravdu zabije protože chce. Normálně se na to klepe (doslova) a jeřáb to samé. Prostě chladně uvažující věci co mají duši. Jo a pak tam budou i duchové a tak. Zní to jako kravina že jo? Pak jsem odvedl dobrou práci protože to kravina je. Jedna hvězda za to, že můj věšák ode dneška radši obcházím obloukem.