• Krátkometrážní

Dravci (1999)

Velmi povedený horor aneb jak si kanibal šel doplnit zásoby. Když se ve vojenské pevnosti zjeví polomrtvý Carlyle a vypráví hrůzný příběh o tom jak se málem stal svačinou tak jsem cítil parádní napětí. Vojáčkům bohužel dojde pozdě, že věci se mají trošku jinak a začnou být na záchrané výpravě pěkně likvidováni. To je ale jen začátek a příběh se nám ještě pěkně rozjede dál. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni a zejména Carlyla podezírám, že si v reálu občas nějakou tu člověčinu dá. Hudba je luxusní a stará se o pořádnou dávku napětí. Celkově veliké překvapení roku 1999. Někoho potěší i zastoupení českých herců i když v pidirolích.

Legie (2010)

Někdy mezi Liškovem a Horním Zapadákovem leží v poušti restaurace. A za jeden den se v ní dle všeho prostřídá víc rivných existencí než za celou její dočasnou existenci. Ať už dva z party rychle a zběsile, dacan s křídlama nebo třeba asi tak 1000 padouchů co brouzdá kolem. No a jak to v těchto filmech bývá tak různorodá a různobarevná skvadra spojí své síly a ve spartském nepoměru tisíc na jednoho se brání zuby nehty s andělem strážným po svém boku se jim přece nemůže nic stát ne? No může anděl má celkem den blbec takže všechny fakt nezachrání. Koukat se na to dá, ale žádná pecka jak se slibovalo to opravdu není. PONAUČENÍ Z FILMU : Potraty by se měly zakázat nikdy nevíte jestli vaše dítě nebude poslední naději lidstva.

Mother's Day (2010)

Neplodná a navíc šílená. No to je kombinace doslova vražedná. Avšak přesně taková matka se v tomto filmu vyskytuje a když už děti nemůže rodit tak je alespoň aktivně krade z porodnic a vychovává z nich další psychouše. No a tyto její "dětičky" zpackaj loupež a jdou se k mamince schovat. Problém je, že ztratili mobil a nemohli tak mamince zavolat že přijedou (asi neexistují telefonní budky) díky tomu dorazí do baráku který už jim neříká PANE a novejm majitelům kteří zrovna kalej s přáteli tak trochu zkazej den. Nelogického chování je ve filmu hromada. Všechny postavy jsou totálně dementní s vyjímkou doktora. Ale film nenudí, záporáky jsem nenáviděl (obzvlášť toho uječeného blba s IQ tykve co pořád mává bouchačkou) a dočkal se i nějakého toho mordu i když nic extra to nebylo jelikož se k mé nelibosti hlavně střílí. Napětí to ale má hodně slušné a závěr byl také povedený takže za mě doporučuji.

Intimní past (2011)

Tak tenhle domácí se heslem CO JE V DOMĚ NENÍ PRO MĚ rozhodně neřídí. Hilary se přestěhuje do nového bytu a jelikož je po rozchodu tak začne flirtovat s panem domácím. Já jí chápu sleva na nájem se hodí vždy. Jenže stará láska nerezaví takže zůstane jen u flirtování a přijde návrat k panu EX. To se panu domácímu kterej je navíc psychicky labilní voyer moc nezamlouvá a pokud až dosud se provinil maximálně šmírováním, tak v nejbližší době na seznam deliktů chce přidat napadení, znásilnění, vraždu...co z toho se mu povede to vám neprozradím, ale musím uznat že se fakt snažil. Film mě bavil, Hilary hrála jako vždy velmi dobře a Jeffrey si roli psychopata vyloženě užíval. Potěšil mě i Saruman jen škoda, že neměl moc prostoru. Napětí ke konci gradovalo a film má několik povedených scén. Myslím že po shlédnutí si hodně lidí v podnájmu vyměnilo fabku.

Dům snů (2011)

James Bond a Evy z Mumie vs strašidelnej barák no tak to jsem prostě musel vidět. A udělal jsem moc dobře. O tomto filmu se nedá říct skoro nic k příběhu protože, to bych zkazil zážitek. Takže to vezmeme kolem a okolo. Dům snů je horor se silným příběhem a dle mého mrazivou atmosférou. Dále tu máme parádní herecký výkon Daniela Craiga, kterému zdatně sekundují Rachel a Naomi. Když k tomu přičtu fakt, že jsem se nenudil ani vteřinu, film si určitě ještě několikrát rád pustím a musel jsem přispět svým nezajímavým komentářem v pět ráno, tak vám asi lehce dojde, že jsem z díla nadšený a všem tento horor zaslepeně doporučuji.

Věc: Počátek (2011)

Tady jsem měl celej film pocit, že tvůrci si nechtěli jen namastit kapsu na slavném jménu, ale opravdu chtěli kultu vzdát hold a za mě jim tleskám protože myslím, že se jim to povedlo. Co v ledu bylo to tam mělo navždy zůstat, ale vědci jsou kluci zvědaví a tak je za chvilku tragédie na světě. Věc je mezi nima a to doslova. Film má hodně hutnou atmosféru a byl jsem napnutý po celou dobu kdo je ještě člověk a kdo už ne. Nápad s plombama byl dle mého dobrej (i když zrovna já bych díky tomu byl podezřelej) , vraždy byly celkem dost krvavé a monstra byly opravdu jako bestie snad ze samotného pekla. Herci sympatičtí, hudba povedená já jsem velmi spokojen a film tak krásně končí, že si hned můžete po jeho skončení pustit Věc a máte pocit, že sledujete druhou polovinu filmu. Chtěl jsem dát 4* ale to by bylo nefér. Tady se tvůrci fakt snažili a já jim to kazit nebudu takže plná palba a díky.

Ptáci (1963)

Klasika a kult co mě osobně minul obloukem. Jsou staré filmy co mě děsily a děsí safra vždyť nejpodělanější jsem byl u Halloweenu a to už je nějakej ten pátek starej film, ale tohle mi prostě nic moc neříká. Hitchcock je pan Někdo a jeho PSYCHO je legendární. Možná proto jsem čekal extra silný zážitek i tady. Dostal jsem ptáky co klovou do koho mohou, ale prostě to nefunguje. Herci jsou přinejlepším průměrní a fakt jsem jim ten strach nevěřil. Napětí které k Albertovým filmům vždy patřilo se tentokrát prostě nedostaví a film mi přišel ještě minimálně o hodinu delší. Není to průšvih to zase ne, ale pro mě film, který jsem si pustil a dokoukal jen z povinnosti, protože jako člověk co miluje horory jsem nemohl tuto klasiku nemít odškrtnutou.

Čarodějův učeň (1977)

Za mě jednoznačně nejlepší animovanej horor co jsem kdy shlédnul a myslím že pan Zeman dokázal všem, že opravdu umí. Depresivní, temná, intenzivní nádherná podívaná, která mi bere dech ještě dnes. Člověk co toto představuje jako pohádku je nelítostný sadista, kterému dělá radost, že dítko co to shlédne probrečí celou noc. Tohle je čistokrevný horor žádnou pohádku nečekejte. Příběh je vážně silný a toho čaroděje jsem ze srdce nenáviděl. Krabat na druhou stranu je postava, které prostě musíte fandit a scéna ve které čaroděj zabije Krabatova kamaráda mě přinutila k slzám. Film, který mě nikdy neomrzí.

Anakonda (1997)

V hlavní roli zadek J-Lo do kterého se celej film bude snažit zakousnout gigantická anakonda mimochodem velmi dobře udělaná. Známých herců je tu na horor poměrně dost a křivdil bych jim, kdybych neřekl že hrají v pohodě. Jon Voight hraje slizkého mizeru opravdu dobře a celej film jsem si přál , aby si ho anakonda dala k obědu. Had má bohužel asi jinej názor na to koho sežrat protože si vybírá všechny kolem ale nakonec se měření sil dočkáme. Když jsem to viděl poprvé bylo mi 12 let a film mě bavil, teď po letech musím uznat, že mě baví méně, ale stále to je slušná porce zábavy s několika dobrýma scénama. Akorát už by lidem někdo mohl vysvětlit že had opravdu hystericky neřve ani když mu hoří kebule.