• Thriller

Přicházejí bosí: Velikánský banánový dort (1981) (TV film)

Příběh vcelku banální,ale kdo nezažil interupční komisi v celé její kráse mohl by uvěřit její laskavému projevu. Já si ji pamatuji docela jinak a věřte,že takové ponižování byste zažít nechtěli. Jak laskavě je doba bezbřehé poslušnosti ztvárněna. Co jiného mohli mladí lidé bez možnosti rozletu jiného dělat než dělat děti!

Cizinec (2020) (seriál)

Mám ráda seriály,které vás nechávají po celou dobu v napětí a nemají hluchá místa. A přesně to dostanete a to plnou porci. Angličani to vždycky uměli.

Temné lesy (2020) (seriál)

Opět téma rodič-dítě. Vcelku zajímavé,ale trochu zdlouhavé. Občas málo napětí,gradace až v posledních dvou dílech a mezitím hluchá místa.

Divadlo ve filmu: Maryša (2021) (divadelní záznam)

Stále aktuální téma. Přijmout rozhodnutí,které se nám nelíbí a vyhovět. Popírat vlastní pocity a žít podle představ jiných. Nikdy to nedopadá dobře. Nemusí to být tak vyhrocené jako u Maryši,ale popírat své city a ubližovat sobě je taky tragédie. Je to tak živé,že není třeba dokonalých kulis. S kamerou jsou pak emoce ještě výraznější a bližší.

Čas žít, čas umírat (1958)

Výrazně americký náhled. Asi pro diváka za velkou louží lépe stravitelné. Nejlepší přirozený herecký výkon pro mě předvedl Klaus Kinski.

Chyby (2021)

No vesnická morálka,pokrytecká a často ubližující. Potřeba soudit druhé,přesto,že před svým prahem nemám uklizeno.

Drž se (2022) (seriál)

Chvílemi trochu nejasné,ale vcelku sledovatelné. V popředí je mateřská láska která nemá hranice často je však opičí.

Tak se ptám (1980) (seriál)

Témata,která jsou nadčasová,ale bohužel přes velmi dobré herecké výkony často příliš moralizující. Příběh Ale je ženatý je uvěřitelný i dnes,ale když jsem uviděla scénu,kdy jedou všichni pracovat na chatu tak se mi udělalo nevolno. Tato vzpomínka ,kdy v sobotu po celém pracovním týdnu musíte a to doslova musíte jet na brigádu,kde se mimochodem nevěra přímo nabízí mi neudělala dobře. A to ne kvůli té nevěře.

Pád (2013) (seriál)

Zajímavé,napínavé,znepokojivé a skvěle zahrané. Opět se vrací známý fakt,že dětství nás poznamená na celý život. A jelikož je zlo ukryto v každém člověku ,takovéto zvířecí já,které máme někdo hluboko je probuzení hrůzným dětstvím na pochodu.