• Thriller

Povídky malostranské - Přivedla žebráka na mizinu (1984) (epizoda)

Tak tato povídka je hodně současná. Dnes se o pomluvy starají sociální sítě, kde si lidé dokáží ubližovat tak,že to někteří bohužel neustojí. Pořád to tvrdím,že se člověk nestačil změnit,jen kulisy okolo něj se mění.

Povídky malostranské - Lízinka (1984) (epizoda)

Opět problémy,které se v trochu jiné podobě mohou objevit i dnes. Faleš,přetvářka a zrada je stále s námi.

Povídky malostranské - Doktor Kazisvět (1984) (epizoda)

Jak krásně různorodé jsou postavičky z Malé strany,které si pan Neruda pamatoval z dětství. Citlivé zpracování problémů,které se nemění.

Had (2021) (seriál)

Obdivuhodný zápal pracovníka nizozemské ambasády, který vydržel bojovat s byrokracií a nečinností policie v Bangkoku. Asi bych to už dávno vzdala. Nádherné exteriéry Nepálu, Indie,Thajska. Jsem taky člověk v podstatě důvěřivý a věřící především v lidské dobro,takže bych určitě v těch letech při cestování dopadla špatně. Překvapující není,že existují vrazi bez skrupulí a citu,ale ambasády v jednotlivých zemích. Žila jsem v domnění,že jsou v dané zemi nápomocni svým krajanům.

Nižinský (1980)

Geniální tanečník,který by v dnešní době se svou zcela novou choreografií byl zcela jistě slavný. Doba ve které žil nepřála ani novým prvkům tance,ani soukromému životu. Je pravděpodobné,že jeho špatné rozhodnutí oženit se odstartovalo duševní chorobu.

Přicházejí bosí: Od rána do večera (1981) (TV film)

Socialistická žena v jednom kole. Musí zvládnout práci,domácnost,děti a tchýni. Tchýně nepomáhá spíše prudí. Zajímavá je zde role manžela,který nemusí nic řešit. Manželka je těhotná a to je jakoby jen její problém. Tak ji pošleme před komisi,která ve jméně státu rozhoduje. Ti,kteří si dnes myslí,že socialismus byla výhra tak nebyla.

Přicházejí bosí: Nezralost (1981) (TV film)

A opět je zde stará známá interupční komise. Socialistická žena se totiž sama rozhodnout nemůže. Rozhodne stát v zastoupení komise. Četla jsem nedávno,že se dělal výzkum jak dopadly děti,které se narodily jako nechtěné. Protože nechtěné děti se dle mého názoru rodit nemají.