• Thriller

The Tragedy of Macbeth (2021)

Miluji divadlo a film a tento snímek spojil obojí. Jedinečný počin. Neuvěřitelně nadčasové.

Špunti na cestě (2022) (seriál)

Veliké zklamání.Po každém díle jsem doufala,že je to jen rozjezd. Ale vůbec se to nelepšilo. Špatné dialogy,nesmyslné zápletky, které bohužel nebyly ani vtipné. Dokonce díl nazvaný Guru,který zesměšňuje a uráží hinduismus byl  velmi ubohý. Nevadí mi filmová umělecká nadsázka, ale tady jsem ji nepochopila. Opravdu ani jeden díl se nepovedl. Už dlouho jsem nebyla tak zklamaná. Herci se snažili,ale asi to nestačilo.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Myslím,že příběh si zfilmování zasloužil. Postava Richarda Williamse je rozporuplná a zvláštní,ale také obdivuhodná. Všichni rodiče chtějí,aby jejich děti byli úspěšné,ale určitě tomu málokdo věnuje celý život. Děti tmavé pleti to mají mnohem těžší přesto,že se dnes všichni tváří, že rasová segregace je dávná minulost. Ale dle mého názoru to není pravda. Naopak si myslím,že je to vlastně nedávno a rasové předsudky v některých lidech přetrvávají. Jen si to nechtějí připustit. Proto je takový příběh pro afroameričany velmi důležitý, přesto,že někdy působí příliš americky.

Hnědá rodina (2016) (seriál)

Vtipné a zábavné. Dobře jsem se bavila. Malá Lara byla velmi přirozená a sladká k sežrání.

Případy podporučíka Haniky (1989) (seriál)

Hodně slabé a nezáživné,bez humoru a napětí. Vše založeno na hlavní postavě,která je pro ženy neodolatelná. Myslím,že Vladimír Dlouhý byl hodně dobrý herec,ale tady nebylo co hrát.

Žena jde napřed (2017)

Sedící býk v podání Michaela Greyeyese je úžasně sexy. Taky bych za ním plakala jako želva.

Donbas (2018)

Musela jsem nechat uplynout nějaký čas,abych si to nějak uspořádala v hlavě. Zpočátku jsem měla pocit,že se vrátil čas a jsme obrazem někde v minulém století. Je neuvěřitelné,že se takové absurdní situace dějí dnes. Vím,že film často používá nadsázku ke zvýraznění ,ale něco uvnitř mi říká,že to nadsázka není. Když jsem byla dítě tak jsem si představovala,že v budoucnu už to bude idyla. Něco jako v seriálu Návštěvníci. Lidé už budou mít vše vyřešeno a problémy budou jen meziplanetární. Je to utopie jako komunismus.

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Z celé řady kriminálek z poslední doby není tato nijak vyjímečná. Mám ale ráda dobré herectví a v tom mě seriál uspokojil. Paní Špalková,pan Plesl a pan Hanuš radost koukat.

Podezření (2022) (seriál)

Je-li nám někdo nesympatický tak je špatný. Nádherná ukázka davového odsouzení. Ve středověku se často přidalo rovnou lynčování vedoucí ke smrti. Dnes jsme v uvozovkách kultivovanější,ale i tak, takto předem odsouzený člověk má život v troskách. Excelentní výkon Kláry Melíškové.