The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

90% my ass. Sice je to lepší, než naprosto zbytečná předchozí epizoda, ale pořád to má kurevsky nevyužitý potenciál. David je sice solidní psychopat a několikrát dokázal díl navodit nepříjemný pocit, ale kde jsou nakažení? Kde je víc z historie Silver Lake, tahle epizoda má mít 90 minut a ne kouření čuráků. Když na konci hoří hlavní budova sekty nikdo nikde. Nezájem. Tvůrci jsou si vědomi toho, jak strašně šel divák dolů se svými nároky a hlavně jak všeobecně klesá nejen inteligence diváků, ale tvůrčí inteligence všeobecně. Přesně proto se tu můžou teď kokoti rozplývat a pětihvězdičkovat jak mamrdi, jelikož jim stačí dneska ke spokojenosti nedotažený prefabrikát, který je doslova vykastrovanou verzí herní předlohy. Já teda 4* dám, ale jen za onen nepříjemný pocit z Davida, Joelovu nekompromisní popravu a Ellie sekáčkový záchvat. Ale moc dobře si uvědomuju, že kvalita obsahu je zatraceně pochybná a vše stojí na kvalitním vizuálním zpracování a herectví všech hlavních i epizodních postav. Nebýt Pedra, ani bych se na to nekoukal. 70%.

BANGER. (2022) odpad!

Rekapitulace všeho, co je na téhle době sick a všeho, co bytostně od srdce nenávidím. Grupa nesnesitelných kreténů, v nesnesitelných rolích, pronášející iritující dialogy. Mišík je neskutečný břídil a Bendig není ani tvor. Netušil sem, že může bejt ještě někdo horší, než Ben Cristovao. Za tohle by se mělo stavět ke zdi. Je až neuvěřitelné, kam tahle doba, notabene generace může ještě klesnout. Sergei Barracuda..ty krávo, takovej kokot 🤣 idiotek co má xicht pomalovaný fixama. Přál bych si dvě věci, vrátit se časem do roku, kdy směr určoval Špatnej Wliw a Chaos, tedy opravdová muzika a ne ty dnešní sráči jako je Barracuda, Yzomandias a podobný počmáraný dementi. Jelikož je to sci-fi mám tedy druhé přání, aby konečně tenhle svět spláchla kometa. Film o kreténech pro kretény. Dno, ubohost, zoufalost. Jako skoro všechno, co dneska poslouchá, natáčí a nebo sleduje tahle ubohá generace.

M3GAN (2022)

Hi-Tech moderní horor se kterými se aktuálně roztrhl pytel. Megan má svoje úžasný hororový pasáže, při kterých umí ta malá děfka kurevsky vyděsit, naneštěstí Johnstone nechápe, že točí horor v eRkovým ratingu a zase zabíjí neskutečný potenciál idiotskou korektností. Příšerně málo vražd a když už jsou, jsou prostě jen lehce brutální a spíše mimo záběr kamery. Já tomu kurva nerozumím. Buď točím horor pro ty dnešní mladý sračky, nebo točím horor pro pořádný hororový nadšence co chtějí maso, Tahle volba točení něco mezi, je mi bytostně proti srsti, protože když vidíte, jak je ta svině neskutečným způsobem děsivá, co režisér dokáže s atmosférou a pak na svůj talent a možnosti sere kvůli nějaké korektnosti tak byste mu nejraději dali tečku do xichtu, protože sám sobě doslova kurví neskutečný potenciál. Něco jako Landon se svým Happy Dead Day. Akorát, že ten rovnou jel v PG-13 kvůli penězům. Tohle mohlo být doslova epické, ale zabíjí to málo naporcovaných lidí, málo krve, málo všeho prostě. Jen ultra děsivá mrtka nestačí. BTW Livingdeade my víme že jí chceš, chceš, chceš, chceš...konečně bys v životě strčil ptáka jinam než do svoji ruky, sestry nebo matky. Rozumím, Sex Doll je Sex Doll. 65%.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Zatímco nám Netflix plní negerské kvóty, HBO splňuje ty homosexuální. Naprosto zbytečná a nudná epizoda úplně vo piče. Při párkové slavnosti aspoň fungoval začátek příprav tábora. Tady stojí za zmínku jen arkádová herna a skvělý soundtrack v závěru. Minulou epizodu jsem z přecitlivělosti nadhodnotil, teď, se zápalem plic a bolestma jako prase jsem trpěl ještě 2x tolik. 🤮.30%.

Aligátor (1980)

Sakra, tak tohle byla fakt jen matná vzpomínka z dětství, kdy jsem s nadšením v roce 1995 jako malej potichu šel do obýváku, zapnul lampičku a s nadšením sledoval na začínající TV Nova Aligátora a měl u toho příjemný feel. To byla taky jediná a poslední vzpomínka takže pragmatické tři hvězdy, které musí nemilosrdně dolů a na jedné nezůstanou jenom kvůli roztomilé Robin Riker, která je jedním z mála pozitivních věcí. Na začátku se film ještě snaží držet nějakou úroveň, napětí či snad dokonce náznak hororu, ale postupem času dostáváte příšerný céčkový brak. Ono to má teda svoje momenty, malé dítě které je hozené do krku přímo Aligátorovi, náznaky atmosféry, roztomile úchylný Henry Silva a v hlavní roli oscarový Robert Foster. Ono se to vyloženě okatě snaží napodobit úspěch Čelistí a vykrádá je to záběr od záběru, jenže Lewis Teague může mít k ruce dobré herce, ale s mizerným scénářem a hrozivě nízkým rozpočtem se mu míchá občas solidní Animal horor/thriller s naprostým céčkovým trashem přesahujícím jakékoliv mé chápání. Aligátor měl být odpovědí na žraločí úspěch Spielberga, ale je na něj po právu zapomenuto. Pokud máte hezkou vzpomínku z dětství na noc, lampičku, CRT Teslu a "solidní" horor, neničte si ji jako já dnes po téměř 30 letech. Za což děkuji Filmožrotům, protože mi tohle céčko svým článkem z minulého týdne připomněli. Teague natočil pár solidních béček, ale tady byl vedle. Hrozivě vedle. Dvojku si radši opakovat nebudu. 45%.

Malibu Express (1985)

Vezměte ty nejhorší díly MacGyvera, Magnum, P.I, Hardcastle a McCormick, Huntera a Miami Vice, přidejte úplně luxusní nadsázku, tunu, ale doslova tunu nádherných nahých bab co vytasí kozy i během přestřelky a máte Malibu Express. Film snad ani neměl žádný scénář. Hlavní Playboy jezdí od místa k místu, omrdá asi dvacet holek, občas na někoho vystřelí a nikdy se netrefí, až na konci, kdy mu jedna z jeho pichen pomůže lumpa rozptýlit kozama a on se konečně trefí, luxusní feel 80. let, nadupaný káry, překrásný ženský v dobových plavkách a kostýmech, žádný hnusný chlupatý šlapky, ale prvotřídní vymazlený kočičky a máte skvělý trash v tom nejlepším slova smyslu. Ve filmu se dočkáte šukačky nad mrtvolou, šukačky u které monumentálně duní fidlující country vypalovačka a tak dále. Neuvěřitelně sem se natlemil. Andy Sidaris je neprávem zapomenutý král filmového trashe. Paradoxně film vůbec nevypadá lacině, stylem připomíná již zmíněné seriály a kvalita kamery je mnohem víš, než třeba u vražedného pobřeží. Jako bonus jeden z hlavních lumpů Art Metrano neboli kapitán Mouser z Policejní akademie. Ultimátní céčko plný vtipných hlášek, nádherných aut, nahých sexbomb a naprosté a upřímné sebeironie. Možná nejlepší trash, co jsem kdy viděl. Kvůli Sybil Danning ve sprše bych se nejraději vrátil v čase a pomáhal u filmu aspoň jako přines kafe guy. Parádní píčovina. Už se těším na Velké kozy na Hawaii :D 80%.

Poslední přežije (2015)

James McTeigue nám oldschool páprdům naservíroval typický klišovitý Thriller, který evokuje moje oblíbená 90.léta, Milla ukazuje, že pořád zvládne i jinou roli, než Alice, jenže to je tak všechno. Scénář je místy až neskutečně debilní a mě to prostě irituje. Jasně, že nečekám od takového filmu filozofické drama a dialogy jak ze žurnálu, ale když celý ten lovecký tým policajtů, Interpolu a bůh ví čeho nejde ani do bytu obětí vraha, notabene jednoho z hlavních podezřelých, kde by hned zjistili kdo může za útoky, dělá scénárista s režisérem z diváku debily a ukazují, jak jim jsou ty hrozivé chyby u prdele, když hlavní nadřízený hrdinky skoro umře u výbuchu v bytě, jde kolem něj zabiják který ho nedorazí, všichni tvrdí, že je v kritickém stavu a nejspíš nepřežije a on si o den později vesele volá Mille jako by se nechumelilo, přičemž má jen náplast na hlavě, ano ten policista, který ještě včera nejspíš umře, ale druhý den má náplast. Ty píčo, to už sem křičel nahlas, že takhle se vysrat na jakoukoliv snahu tvůrců udělat cokoliv vážně jen dokazuje, že režiér film točí jen pro výplatu a viditelně dává najevo, že taková látka je pod jeho úroveň a je mu prakticky jedno, že debility ve filmu jsou neskutečné. To takový Martin Campbell si se svým podobně laděným The Foreigner dal mnohem víc práce. Další věc je ledově klidný zabiják Pierce Brosnan, kterému spíš sluší role postarších agentů, nebo zlých bastardů co na vrcholu pyramidy tahají za nitky, ale na roli nájemného zabijáka se nehodí a navíc nedokáže zabít ani švába, natož hlavní hrdinku, která ho navíc na konci zabije v hodně odbitém souboji. Je až s podivem, kolik toho dokážu napsat k obyčejnému béčku které je dávno v zapomnění, ale mám tenhle styl filmů rád a mrzí mě, když nám je v dnešní době někdo naservíruje a úplně do odflákne. Naštěstí akce je slušná, Milla furt někde běhá a bojuje a uteče to. No a to je asi tak všechno. 55%.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Už jsem se smířil s tím, že se tvůrci nesnaží o jakékoliv akční nebo hororové orgie. Z Last of Us je vyloženě dramatické putování zdecimovanými státy, kde vzniká vztah mezi Joelem a Ellie. Při setkání bratrů jsem měl co dělat, neuronit slzu. Trochu mě to sice štve, ale nakonec mám rád i dramata, mám rád apokalypsu, mám rád hry, mám rád nevlastního syna a mám rád svého bratra. Takže u mě dobrý 👌. Horor a akci si holt užijeme ve hře. 90%.

Vlk viking (2022)

Můj třetí Norský film v řadě a třetí neuvěřitelné zklamání. Netflix je pro Norskou tvorbu snad jako rakovina. Ten začátek s Vikingy vypadal jak natočený Zdeňkem Troškou ve stylu pohádky Princezny ze mlejna 2 a já se okamžitě šel dívat, jestli nemá film 28%, překvapivě na mě vykoukla cifra 68%, takže sem tomu dal šanci. Při přechodu do současnosti jsem uviděl už lepší kameru a dobré herce, takže jsem si řekl, to bude shit jen ten začátek, bohužel jestli ten mi připadal laciný a debilní, zbytek filmu byl jen k posrání nudný a vlekoucí se blábol, který neměl žádný spád, akci, dynamiku no prostě nic. Krásná dcerka se příběhem plouží jako puberťák v Denoche na metadonu a mění se ve vlčáka, krásná policistka se příběhem plouží jako měšťák v Chrudimi který chce dát pokutu staré paní za přecházení vozovky mimo přechod pro chodce. Co, že efekty nejsou moc top, vlk nevypadá úplně zle, ale je to posrání nudný, že mi stopáž 97 minut připadla dlouhá jako přednáška o průtokovém sedimentu. Ani docela krvavý konec který konečně nabídne nějaký choutky to absolutně nezachrání. Jediný, co mi po tomhle zůstalo v hlavě je chuť projít se v Norském lese s paklem šesti piv v přítomnosti blonďaté středoškolské kočky. Norové jdou dolu, hrozně. 40%.