The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

V časech nouze (S01E08)

(epizoda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

TV spot

tomik99

Kouzlo seriálu se začíná pomalu vytrácet. Už i neznalcům her musí být jasné, že skupina či nové lidi, které v epizodě vždy poznáme, tak rovnou v ní končí. Tento mustr jedou tvůrci snad už počtvrté za tuto sezónu a pomalu se to zajídá. Vlastně mě mrzí ta neschopnost tvůrců budovat postavy na déle než jednu epizodu. David jako maniak byl v hrách super, protože jako hráč máte o něm pochyby, ale hra vás donutí s ním spolupracovat, čím vás naprosto zvyklá. Tady se ale nic takového neděje. Navíc absence mrtvých napříč více epizodami působí, že přežít v tomto světě není až tak těžké. Čím více toho ze seriálu vidím, tím méně se mi líbí. První dvě epizody byly skvost, teď je to slabší odvar her. Z milosti dávám čtyři hvězdy. ()

darkrobyk

Tak se mi zdá, že neznalost herní předlohy je výhodou. Ano, když člověk chce vidět vše, co zná, a současně si neuvědomuje, že tak to prostě nechodí, je to na zabití. Každopádně nevadil mi jistý kalkul, kdy leccos by ve skutečnosti nefungovalo a náhod bylo příliš, protože jinak by se děj moc neposunul. Uvažoval jsem o 4*, ale ta řezničina plná stříkajících emocí si hvězdu navíc zaslouží. ()

Triple H

Dobré a znova vystihujúce to podstatné, ale ako posledná zastávka pred veľkým finále...začínam mať pocit, že Druckmannovi sa to v druhej polovici trochu rozpadá, resp. že seriál začal expozične a pozvoľna, ale nakoniec sa stále akoby točí v kruhu, čo je aj údel predlohy a podľa mňa kľudne zniesol o dva diely navyše. Kritické hlasy, ktoré hovoria o príliš málo nakazených majú pravdu. Nemusí sa to nimi hemžiť, ale o pár viac by neuškodilo, aby sa aspoň vytvoril ten pocit určitej tiesne či strachu kde na ne môžu hrdinovia naraziť. ()

kubas369

8/10. Konečně to tvůrci rozjeli na plno a ukazují to násilí a brutalitu bez cuknuti kamery jinam. Už bylo na čase. Nejsem nějaký velký vyznavač brutality a krve ale pokud máte nějakou značku, která je tím  pověstná a potom se z nějakého důvodu držíte zpátky, tak to nepůsobí dobře a prostě jste vyměknul. David je dobrý ale je úplně nesmyslné vynechat jejich boj o přežití, takhle jeho posedlost Ellie nepůsobý tak přirozeně. Pro mě ale asi nejlepší epizoda. ()

muti

Ale jo, ak si odmyslíme to, že si Ellie vždy hodí na critical hit a váhové kategórie neexistujú, tak to mohlo dopadnúť aj takto. A kam sa podelili všetci ostatní? 🤷 To že s pastorom nie je všetko v poriadku vidíme snáď hneď na začiatku, keď sú ovečky skôr vystrašené ako uchlácholené. A potom tá hrubá facka "na Kollára". ()

• Troy Baker, který v seriálu ztvárňuje postavu Jamese, je hlasový herec ztvárňující postavu Joela v herní verzi. (mikki089)
  • Ellie (Ramsey) používa na lov jeleňov pušku. V hre používala luk. (molcan2)
  • Ve scéně, kde Ellie (Bella Ramsey) má Davida (Scott Shepherd) a Jamese (Troy Baker) na ráně, Bella Ramsey opravdu drží skutečnou (nenabitou) pušku. Kvůli své velikosti a váze se Bella snažila udržet zbraň namířenou po delší dobu, což je v epizodě patrné a bylo záměrně ponecháno, aby se ukázalo, že Ellie zjevně není zběhlá v používání těžkých střelných zbraní. (mikki089)