Četa (1986)

Geniální hudební motiv, strhující herecké výkony (Dafoe, Sheen) a působivě krutá atmosféra mě pohltily natolik, že mi až po dvou hodinách došlo, že snímek vlastně nemá děj. Jedná se jen o pravděpodobně velmi autentické zobrazení teroru, kterému však chybí pořádná zápletka a propracovanější poselství.

Láska nebeská (2003)

Sice jsem se párkrát upřímně zasmála, ale jestli je tohle ten věhlasný anglický humor, moc mě nebere. To samé můžu říct o jakýchsi pokusech o romantiku. Ještě že to zachraňuje nadupaný soundtrack a Liam Neeson se svým roztomilým synáčkem.

Zvonilka a piráti (2014)

Těžko říct, zda to bylo zapříčiněno vyčerpáním všech čtyř ročních období, nesympatickým prostředím pirátů, a nebo jen snahou napodobit tuctové (leč výdělečné) animované ptákoviny pro dnešní prcky, ale tohle už není Zvonilka! Vílí kouzlo vyprchalo, a jindy tak působivá atmosféra nestála za nic. Hodně se tu sází na vlezlé písničky, xichtíky a laciné vtípky (počínaje Cinkem s Bublou, kteří mají k dementním vtipálkům potenciál už od začátku, ale zvládali se držet), což děti jednou vydrží a příště přijde zas nová splácanina. Než tohle, radši už žádná Zvonilka!

Čertův švagr (1984) (TV film)

I to televizní nízkorozpočtové pozadí má něco do sebe, ale Veronika Freimanová prostě "princezna" není.

Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Vysoký Zvonilkovský standard si udržuje i tenhle díl, jen jsem zvědavá, jak to bude klapat dál, když už tvůrci vypotřebovali všechny roční období.

S čerty nejsou žerty (1984)

Čerti ani vojáci nikdy nepatřili k mým oblíbeným pohádkovým postavám, jako malá jsem byla spíš na princezny, které tady nejsou nic moc, takže si mě tahle pohádka nezískala. Musím ale ocenit velmi chytře splácaný děj a pekelný hudební motiv, z kterého mám husí kůži doteď.

Zvonilka a Velké hry (2011) (TV film)

Film je sice o něco kratší než jsme u Zvonilky zvyklí, ale proč točit celovečerňák o tisíckrát omletém tématu?

Forrest Gump (1994)

Ano,i já jsem už konečně viděla Forresta Gumpa! Asi za to mohla ta přehnaná reklama a neutuchající chvála valící se na tenhle snímek ze všech stran, ale můj dojem z něj je víc než rozpačitý. Zklamal mě. Po technické stránce není co vytknout, Zemeckisova jemnost je ve vyprávění patrná každým okamžikem. Také množství historických odkazů potěší a pobaví. Ale to je asi tak všechno. Nikdy jsem nepřišla na chuť hláškám typu Utíkej Foreste!, ale myslela jsem, že to pramení z mé neznalosti filmu. Není tomu tak, pořád je považuju za přeceňovaný tuctový blábol. Ve srovnání s velmi podobným Benjaminem Buttonem jsem navíc postrádala emoce. Jasně, byl to záměr, přiblížit se co nejvíc světu očima prosťáčka, ale na mě tohle prostě nefungovalo. Na druhou stranu jsem ráda, že si můžu odškrtnout ten nejpopulárnější film a ten svůj vlastní nejmilejší jít hledat úplně jinam.

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Animace mi přijde díl od dílu propracovanější, ale ta zaplétka s lidmi celému vílímu světu jaksi ubírá na kouzlu. I přesto se však jedná o mimořádně povedenou novou pohádku.

Ženy v pokušení (2010)

Ženy v pokušení jsou typickým příkladem nového českého filmového počínání. Potěší skvělými herci, zajímavou kamerou a upřímným humorem, který se nebojí zajít ani do pořádné černi. Ale proč to můsí pokazit všudypřítomnost sexu? Jasně, točí se kolem něj celý život, ale cpát ho do každé druhé věty, navíc ve značně přisprostlé formě, mi přijde přehnané. A nebo v mém okolí prostě jen schází nějaká babča, co ze všeho nejradši vypráví o svý voňavý frndě. Díky bohu za to.