Zapomenutý ostrov (2008)

Mohlo to být příjemné dětské dobrodružství, ale to by to nesmělo být tak na hlavu postavené. Holka, která se dobrovolně nestýká s lidma, ale radši vyrůstá na tropickém ostrově jen se zvířátky a když se jí ztratí otec na moři, nevolá záchranáře, protože by se dozvěděli o jejím ostrově. Naproti ní prdlá spisovatelka dobrodružných románu, která však nevystrčí nos ze dveří. Ale jo, chápu že takovýmhle magorům, se může stát ledacos.

Z pekla štěstí 2 (2001)

153. nejhorší film, to nemyslíte vážně?! Na téhle pohádce jsem vyrůstala a ani teď v ní nevidím žádné chyby. Ba naopak, je jedním z mála dětských filmů, které si pouštím opravdu ráda a díky dramatické hudbě a komediálnímu pojetí ani chvilku nenudí.

Za plotem (2006)

Hezká animace, roztomilá zvířátka a jednoduchý humor, zkrátka klasické ingredience pro každý správný animák. Všechno funguje dobře, ale srdcovka se z toho prostě nevyklube.

Z pekla štěstí (1999)

Škoda toho zdlouhavého překombinovaného závěru, kdyby to Troška utnul v momentě zabití draka, udělal by líp. Ale i přesto je to příjemná pohádka mého dětství, vůbec nechápu tu všeobecnou averzi.

Vánoční koleda (2009)

Z každého záběru dýchá patřičná atmosféra, ať už vánoční, dojemná či strašidelná, emocím se tedy ubránit nelze. Animace je naprosto úžasná a pamatuju si, že v kině na mě především ty poletující scény udělaly neskutečný dojem. To samé platí i o posledním duchovi, který je maximálně působivý a i dnes mi z jeho strašlivých stínů šel mráz po zádech. Plus asi dva bafáky, takže to bez váhání beru jako regulerní horor.

Wimbledon (2004)

Tenis já prostě můžu a když ho navíc hraje mírně cynický sympaťák, není důvod k rozpakům.

Vánoční koleda (1999) (TV film)

Scénář je místy totožný s Duchem Vánoc z roku 1984, ale na rozdíl od něj přináší do klasického příběhu i něco nového. Nejvýraznějším plusem je bezpochyby skvělá hudba, která dotváří vánoční i parádně strašidelnou atmosféru.

Duch Vánoc (1984) (TV film)

Konzervativní zpracování, které nás seznámí s klasickým dílem, ale nic víc nenabízí.

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Trochu mi to připomnělo chudáka Scrata, který je takový smolař, že se člověk prostě nemůže nesmát.