Batman a Robin (1997)

Už od prvních okamžiků, kdy kamera střídá záběry na Batmanův zadek a předek, mi bylo jasné, že tohle brát vážně nedokážu. Ústřední skvadra je poměrně nesourodá - George, který je na Batmana až moc hezký, naštěstí nepříliš výrazný Robin a Alicia, která se pořád tak prapodivně ušklebuje, což mě značně irituje, ale jinak je v poho. A proti nim nastupuje Arnie aka Děda Mráz, jen berlu Mrazilku vyměnil za ledotvorný samopal a na pomoc si kromě týmu hokejistů pozval trapnou a nesympatickou kytku a jejího nadopovaného poskoka. A teď si představte, co tam tak spolu asi můžou vyvádět!

Strážci Galaxie (2014)

Je škoda, že ani parta pitomců, co stojej v kroužku a sypou jednu hlášku za druhou (Tak to má blbý. Takhle žádnou větev nikdy neohne), nedokázala film pozvednout nad úroveň Star Wars mixnutého superhrdinským motivem. Takže fajn zábava, ale pořád na jedno brdo.

Batman navždy (1995)

Podivný Batman, dvojice totálních magorů, batmanofilní Nicole, příšerný scénář a prvoplánová hudba (krom písničky Kiss from a Rose, které si ale moc neužijem).

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Jedna přehnaná akce střídá ve svižném tempu druhou a to celé pod zástěrkou spiknutí tak obrovského, že už ani samotní aktéři nevědí s kým jsou.

Batman se vrací (1992)

Burtonovsky laděné Vánoce mají své jedinečné kouzlo a ve spojení s působivou Elfmanovou hudbou dávají základ jednomu z nejtemnějších filmových prostředí vůbec. Škoda jen, že samotný Ochránce města absolutně postrádá charisma, vedle své šíleně sexy (ne)přítelkyně se naprosto ztrácí. Celkově je ale snímek mnohem povedenější a chytlavější než jeho předchůdce.

Šarlotina pavučinka (2006)

Je zvláštní, jak moc roztomilá může být pohádka s nekouzelným dokola opakovaným námětem. Zatímco scény s lidskými herci táhne už odmalička šikovná Dakota Fanning, ty čistě zvířecí postrádají šmrnc a i přes několik zdařilých vtipů většinu času nudí.

Batman (1989)

Už samotný Batmanovský námět zkrátka není mým šálkem kávy, takže se Tim Burton může snažit sebevíc. Alespoň že jeho šílený rukopis citím z parádně trhlého Jokera.

Šíleně smutná princezna (1968)

Na můj vkus až příliš nepohádková pohádka s nesympatickou Vondráčkovou a protivným Neckářem.