Střihoruký Edward (1990)

Přestože je tahle ojediněle citlivá pohádka naprosto dokonalá, jakési vnitřní cosi mi z nevyjasnitelných důvodů brání dát vyšší hodnocení.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Důvodů k ostré kritice je dost, od příšerných efektů, přes stále stejně stupidní scénář, po neskrývaně debilní děj. Ale přesto má pro mě snímek jedno zásadní plus. Takhle by dle mých představ mělo vypadat perfektní dovršení jakékoliv ságy, Harry Potter ať se z toho poučí! Ačkoliv nejsem přívržencem všepohlcující romantiky, kterou Twilight odjakživa oplývá, poslední scéna (a vlastně i začátek titulek) byla tak parádně sentimentální, že mi oči suché nezůstaly. A další pochvala za překvapivé a povedené vytvoření (iluze) akce, nachytala jsem se, přiznávám.

Star Wars: Klonové války (2008)

Ošklivě nakreslená ale jinak poutavá akcička, kterou ocení spíš děti. A jaktože má Anakin padawanku, když sám není mistr?

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Svatba a líbánky zaujmou překrásným vizuálem, ale zbytek? Může mi někdo vysvětlit, jak se z celkem nevinné fantasy romance stala tahle zvrácená úchylárna?

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jediný díl z celé série, u kterého se jakž takž chytám a asi proto i můj nejoblíbenější. Ikdyž při prvním zhlédnutí na mě vyvraždění Jediů a závěrečná doublebitka působily nějak víc.

Twilight sága: Zatmění (2010)

S novým režisérem přivál i svěží vzduch, což jde nejvíc vidět v hororovém úvodu a působivé práci s kamerou. Jenže ani povedená technická stránka nedokáže zastínit tu dějovou prázdnotu. Příběh celé ságy je jen roztahaným povídáním o typické protivné holce, která neví, co chce, ale trpí tím půlka světa. Kdyby to alespoň utli už po tomhle dílu, mohli mít romantický happyend a vyhli by se tím úchylnému na hlavu postaveném zvratu, které slouží jen ke spárování poslední volné hlavní postavy. A může mi někdo vysvětlit proč je tu najednou EDVOR a VOLTUŘI?

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Přestože logiku Star Wars mi nebylo souzeno pochopit, jsou zde určité maličkosti (světelné meče), které mi v tom našem světě prostě chybí. Druhé pokračování nás seznamuje s (dalšími) krásnými planetami (Naboo) a jejich prazvláštními obyvateli (planeta Kamino), což je pro diváka, který na velkolepou výpravu nedá dopustit, obrovské plus. Jenže na druhé straně tu máme rádoby hlubokomyslný scénář (ty největší hlášky musí vyplodit chudák Anakin) a jakési zlehčení temné atmosféry v podobě dvou neuvěřitelně otravných robotů (především pak toho ukecaného, R2D2 je alespoň zticha). Na čem ale tenhle akčňák ztroskotává nejvíc je právě akce. Ne, že by nebyla příležitost vytvořit nějakou legendární bitku, s tak příšerně nudnou kamerou to však nejde.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Abych byla upřímná, vážně nevím, co mě nutí k tak vysokému hodnocení. Protivná Bella, která věčně neví, co chce, to rozhodně nebude, stejně jako její (a všech ostatních) debilní kecy kolem. Je fakt, že jsem se párkrát skoro válela smíchy (sexy Edward vystupující z auta), vlkodlaci jsou pěkní chlapíci a Itálie nádherná země, ale to mi přijde trochu málo. Tak radši půjdu pátrat dál. A nebo jinam.

Stmívání (2008)

Přes všechny zjevné a nepopiratelné nedostatky má pro mě snímek jakési nevyjádřitelné kouzlo. Nebudu tvrdit, že mě tupě zírající Bella a její přepudrovaný o století starší boyfriend nerozesmáli na nepatřičných místech, ale i to mám na filmu ráda. Obecné mínění však chápu, on málo kdo má na takovéhle úchylárničky žaludek.