Noci v Rodanthe (2008)

Ani ne tak romantické, jako spíš kýčovité...Vůbec bych se nedivila, když by pod příšerným scénářem byla podepsaná Rosamunde Pilcher. Podobnost s filmem Milý Johne se nezapře, ačkoliv ten dopadl podstatně lépe. Nesympatická a ( to především Diane Lane) nevěrohodně "hrající" ústřední dvojice. Za co tedy alespoň ty 2 hvězdičky? Pěkné prostředí, nešťastný konec a James Franco, který se sice ve filmu jen mihne, přesto se divím, že roli v nečem takovém vůbec vzal. Ale co já vím...možná až budu za pár desítek let osamělá rozvedená čtyřicátnice, probrečím film se sklenkou vína v ruce a pocitem nespravedlnosti světa na srdci.

28 dní (2000)

Silný film, který mě oslovil. Myslím si, že ve své kategorii patří určitě k lepším. Zajímavé, věrohodné a nešťastné jsou jak osudy, tak charaktery vedlejších postav. Jen ta hlavní mi přišla trochu nevýrazná.

10 000 př. n. l. (2008)

Tenhle film má snad vše, co obdivuju na Emmerichových dílech - jednoduchý přesto silný příběh, skvělé efekty, krásnou hudbu, úchvatnou výpravu a velkolepé pojetí. Snad jen název je příliš zavádějící, protože se rozhodně nejedná o historický kousek. Ale opravdu mi má film vadit jen proto, že se mamut a pyramida nikdy nepotkali?

Síla lásky (1995)

Nuda...to je asi hlavní problém tohohle filmu. Přestože některé momenty jsou povedené a vtipné, prostředí, do kterého je film zasazen (stáje zazobané rodinky 90. let), mě nijak neoslovilo. A příběh taky zrovna nepřekypuje originalitou.